Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dnes výjimečně přidám i já obrázek..je to uplně něco jiného než je tady běžné, ale třeba to někoho inspiruje..nedávám žádný instatní návod, jaký pattern obchodovat, ale ukázku toho, že to jde i jinak, než pouze klasicky MOC po dokončení korekce do trendu nebo na DT/TB na low či high dne.. v obchodování se dnes primárně soustředím na MM (především kontrolu risku a potenciál obchodů), nabídku a poptávku, relativní sílu býků/medvědů a to, co možná pro řadu lidí bude svým způsobem novinka - snažím se sledovat jakým způsobem pravděpodobně obchodují konkrétní situace amatéři..toto je z mého pohledu hodně zajímavá věc, která může řadu lidí posunout dopředu..často můžete slyšet "nesmíš obchodovat se stádem", ale málokdy slyšíte "musíš sledovat, jak obchoduje stádo".. na základě těchto věcí můžu vstupovat tam, kde můžu dosáhnout mého primárního cíle - mít velmi malý risk a vysoký potenciál zisku..znovu říkám, že jde o inspiraci, jakou cestou se lze také ubírat..že to nemusí být nutně pouze o indikátorech, cenových patternech a obecně o patternech..ikdyž svým způsobem vše je součástí nějakého patternu (vzorce), který si např. nemusíme uvědomovat.. majkll

15303

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajus:

vysvětlení je v druhém odstavci předcházejícího příspěvku..

jinak je to věčný problém nejen tady na fóru, ale obecně asi v celém světě, jak pozoruju na netu..lidi radši šáhnou po screenu s jasným vstupem na "véčku" na CCI nebo na průrazu formace 1-2-3 než po něčem, do čeho by museli zapojit vlastní invenci, vyhledávač, čtení a research..lidi chtějí prostě jasný návod - tady až se trh odrazí od low dne, udělá toto véčko na CCI 14 a volume poroste, tak vstupte long na 1min grafu na close se SL tick pod vstupní úsečku a PT 2:1..

já si myslím, že jsem dal v jednom příspěvku hodně podnětů..ale to je na každém, jestli to dokáže objevit a případně využít k dalšímu zkoumání a hlavně přemýšlení nad tím, jak to na trhu funguje, proč určité situace jsou takové a jiné takové, proč mě trh vyhazuje pravidelně na SL v určitém místě, proč se trh často razantně otáčí, poté co vstoupím atd...

pokud bych viděl, že někdo řeší podobné otázky a ne pouze na kterém véčku nebo průrazu trendové linky vstupoval a vystupoval a kolik vydělal nebo ztratil, tak bych se zapojil a přidal i vlastní poznatky..ale pokud se stále řeší pouze jestli je lepší vstupovat na 2v, DT nebo průrazu trendové linky a jestli je lepší vystupovat s fixním PT nebo na vrcholu předchozího swingu, tak k tomu nemám nic moc..tady se zkrátka stále řeší konkrétní vstupy, méně výstupy atd, ale vůbec se neřeší trošičku širší rozměr obchodování, jak funguje nabídka a poptávka, proč se trh dokáže po silné, velké short svíčce totálně zastavit a otočit se na pětníku a vystřelit strmě nahoru atd...

jinak - obrázek má pouze konkrétně ilustrovat, že lze vstupovat i tam, kde moc běžných lidí nevstupuje..důležitější je obsah příspěvku..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll

Taky jsem nad tim premyslel a neco malo natestoval, ale ve vysledku jsem dosel ke svemu zaveru, ze neni dulezite, jestli vstupuji se stadem nebo pockam az stado doobchoduje (tedy vstoupim na primarnim cili). Dulezity je vystup, umet si vzit zisk. Umet zavcas vzit to, co trh nabizi - tim si vysvetluji to, ze nemam jit se stadem. Presne jak jsi napsal musis sledovat stado, ale ve vystupu ho musis predstihnout a dale snim jiz nepokracovat. Nebo naopak jak rikas ty, vstoupit na primarnim cili, ale vystoupit musis driv, nez se stado spamatuje a budes chtit zase obchodovat.

Ted je otazka, ktery z techto dvou vystupu je prinosnejsi..

Ten vstup long (druhy obchod) po dlohem cervenem baru jsi bral ihned jak ti naskocil nasledujici bar nebo jsi chvili pockal a nastopuli jsi o neco pozdeji az nastala korekce? Nejak nemuzu vycist proc prave tam jsi vstoupil. Prvni obchod a vystup druheho obchodu je mi jasny, ale na vstup druheho obchodu nemuzu prijit...

Jinak velmi hezky prispevek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll:

Som síce začiatočník bez live skúseností ale Váš príspevok ma utvrdzuje v tom čo robím. Samozrejme nemyslím teraz že tie vstupy ktoré sú na screene rozumiem lebo to by som klamal. Ale velmi by ma zaujímalo ako ste k ním dospel prečo práve tam a v ten moment. Takáto problematika ma zaujúma nechcem v trhu len vstupíť po prekrížení niečoho a pod. bohužial o tejto problematike som nenašiel žiadne dokumenty teda sa Vás aj totuo cestou chcem opýtať či ste k takému konceptu nejako prišli sám alebo ste si pomohli článkami(ak áno bodlo by sa podeliť:)). Tolko čo som chcel napísať.
Vďaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll

Ikdyz jsem ze screenu presne pochopil co mate na mysli a uznavam ze to ma logiku, tak me by tento pristup nesedel je tam pro me moc promennych a vyhodnocovani, mam rad jednoduchost takze se radeji budu radit mezi ty veckare a budu se to snazit prebit RRR a statistikou, ale dik za dalsi pohled

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll:
první obchod bych viděl jako vstup na včerejším LOD, kde se dá dát úplně minimální SL (protože kdyby pokračoval downtrend, neudrží to žádný rozumný SL). návrat pod High open svíce je vysoce pravděpodobný a předpoklad pro to bych viděl v tom, že proražení LOD úrovně před tím selhalo hammerem.
tu druhou situaci nemám napozorovánu ani nastudovanou a proto v ní nic nevidím :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll: opet s tebou budu polemizovat. Pokud ale k tvymu prispevku chybi legenda tak se nezlob ale tohle nikomu nic nerekne ... a potom, jak si mame udelat obrazek o tom co a jak uspesne delas?? abychom se snad mohli priucit??
Takova legenda napr: na svicce xyz dle me strategie a vyzkumu me vyslo to, ze se zapojili velci hraci a pak na svicce zyx se do toho dali amateri protoze ...., pak dle teorie xxx jsem do toho vstoupil.
Tohle by me neco reklo ... jinak si nedovedu udelat zaver (a vubec nepotrebuju videt, ze vstupujes na 2V; v/0; ....).
Muzes bejt trochu vic konkretni??
dik
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ZOLLINO:

v tom mém uvedeném příspěvku sem naznačil na čem je založený můj pre-market filtr a schválně sem neuváděl cenové rozpětí, které používám pro to abych daný den neobchodoval, protože mě to stálo nějaký čas a úsilí.
Ale mohu ti říct jak sem postupoval já a je jen na tobě jestli budeš postupovat stejně. Vzal sem si všechny obchodní dny,zapsal si jejich rozpětí v pre-market a rozdělil je do několika skupin dle rozpětí.V každém cenovém rozpětí sem sledoval jak se trh choval a jaké naděloval můj systém v dané dny výsledky. Během tohoto zkoumání sem najednou viděl,že když se trh pohyboval v pre-market v určitém úzkém cenovém rozpětí,tak po zbytek dne byl trh téměř vždy líný a měl sem během těchto dní 85% ztrátových signálů a tak sem tento filtr přidal do svého obchodního plánu a zatím stále funguje....třeba tento týden mě nepustil do obchodů ve čtvrtek a v pátek - celkově bych dostal 3 signály a všechny by zkončily na SL (takže sem ušetřil pěknou částku).

Ať se Ti daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Kuba: ahoj, dávám screen ze včerejška jak bych den vypadal. První vstup po open by skončil na SL (je tam vidět z demo účtu vstup i výstup). Měl sem chvíli čas a tak sem jen tak v demu vstoupil do obchodu tak jak bych vstoupil kdyby mě filtr pustil do obchodu. Pak už sem to vypnul a šel pryč,takže druhý potenciální vstup je již jen zakreslený - jak je uvedeno ve screenu,tento obchod bych nevzal a tak bych v pátek skončil 1xSL.

15306

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...