Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Odstrašující příklad neúspěšného obchodníka


albeon

Doporučené příspěvky

přístup k tradingu je nejvíce individuální záležitost co jsem kdy poznal, jak po technické tak psychické stránce...KAŽDÝ to má hozené jinak. Někdo ze sebemusí udělat sv..., necitu, někdo lepšího hráče atdatd. Je na každém jak se s tím srovná, dělá to ze své vlastní vůle a ví co ho může potkat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To:majkll

Já vůbec nemám dobrý obchodní systém.Má nejhorší série ztrát byla v počtu 22 za sebou jdoucích špatných vstupů na Buy,kdy se trh skoro měsíc neustále propadal.Ale vydržel jsem to psychicky a vstup číslo 23 znamenal otočení se celého trendu.I špatný systém může být výdělečný,pokud se ztrátové pozice utnou v počátcích a ziskové se nechají s chladnou hlavou růst.Kdybych se po 15 špatném vstupu začal hroutit a svaloval vinu na systém,nebyla by to vina systému,ale vina mého neodolného niterného rozpoložení.
Velký problém nastává pak v případě,kdy se velmi bojácný člověk dostává v pozici do zisku.Co si já vzpomínám na sebe,měl jsem obrovské tendence utínat velmi lukrativní pozice teprve ve fázi rozjezdu,abych se rychle uspokojil malými bezvýznamnými zisky.Byl jsem velmi uchvácen,že se mi podařil fajn vstup a jen pro svůj pocit uspokojení jsem vzápětí rychle pozici zavřel.Velmi jsem se bál,že o svůj malý zisk zase příjdu.Toto jsem musel nějakým způsobem odstranit.Velkým nepostradatelným pomocníkem v tomto je Bracket Trader s posouváním stop lossu.Svou chamtivost na malé zisky jsem v počátcích vyřešil tak,že ihned po tom co jsem se dostával do zisku okolo 8 ticků,tak jsem posouval stop loss na 2 ticky v zisku a neprodleně šel od počítače na pár minut pryč.Skoro pokaždé se stávalo,že se trh vrátil a vykopl mne z trhu.To bylo sice smutné,ale překonal jsem chamtivost na malé zisky.A pak to časem přišlo.Série 12 vstupů po sobě,kdy se trh nevrátil a nevyhodil mne z trhu a pokračoval správným směrem.To bylo velmi zásadní poznání,že když nebudu chamtivý a bojácný na malé zisky,tak s určitostí musí přijít zisky velké.A po tomto poznání se ze mne definitivně stala bezcharakterní svině a budu velmi potěšen,pokud budou na světě bojácní lidé,kteří končí pozice s malými zisky a ztráty v hloubi svého účtu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kurdebele Napsal:
-------------------------------------------------------
> ztrátové pozice maximálně pár ticků od vstupu a
> drží plusovou pozici dokud se Země nezačne
> třást.Při živém obchodování je nanejvýš důležité

Mozes blizsie objasnit svoj profit target typu "dokud se Zeme nezacne trast"?
Kedy sa v tvojom ponimani triasla zem za posledny rok tzn. ze si uzatvaral ziskove pozicie?
Teraz si v stadiu naskakovania do pozicie alebo este stale mas otvorenu dlhodobu ziskovu poziciu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Kurdebele

Pokud je pravda, co jsi tu napsal, tak gratuluji k tomu, ze jsi se naucil ovladat sam sebe a jednas na zaklade logiky, ne na zaklade emoci.

Ale nesouhlasim s Tebou co se tyce toho nazvani sebe sama "bezcharakterni svini". To si myslis, ze charakterni lide jsou jenom ti, kteri reaguji jenom na zaklade emoci jako je strach a chamtivost a nedokazou se ovladat? Jednou jsem mel epizodu s holkou, co byla hysterka (histrionska porucha osobnosti - ta se fakt ovladat nedokazala), a muzu Ti rict, ze mela do charakterniho cloveka hodne daleko...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podívejte se zpětně v grafu na e mini nasdaq co se vlastně stalo jen za měsíc červen.1.6. se nacházel tento trh na červnovém maximu.V ten samý den se nacházel měsíc v NOVu.To se začlo něco vyvíjet a bylo třeba prodávat a prodávat.Vystoupit podle mých sledování bylo třeba ve středu 15.6. ve 21.16 hodin našeho času,kdy na minutu přesně kulminoval úplněk,začla se Země třást a právě v tuto chvíli na minutu přesně bylo červnové minimum.V tuto chvíli jsem všechny sell pozice neprodleně odklikal k čertu a ďáblu.Jenže velká škoda,že jsem se sekl o 2 dny.16. a 17.června,jsem byl přesvědčený o otočení trednu směrem nahoru a proklikal jsem 16 pokusů na buy s celkovou ztrátou 163 Usd na kontrakt.Takže znechucen jako nadržený pes dva ploty od háravé feny,jsem si udělal hezký víkend a hned od dnešního rána 20.6. číhal jako sovětský rozvědčík před bílým domem.Přišlo to přesně 8 hodin 24 minut našeho času.Dvojté dno se čtvrtkem 16.6. za 2277,00.Sekl jsem se o 3 body,takže mě to vykoplo a spadlo na 2274,00.Takže jsem to vzal podruhé a držím to do teď,dokud se nezačne zase Země třást,pokud mě nevyhodí stop loss nastavený na 2285,00.
Pokud se budete jako já pokoušet vstupovat do pozic mimo otvírací hodiny burzy,nezapomeňte,že je margin jednou tolik.Tak abyste si to dobře spočítali všechno.
P.S. co se týče hysterických holek,tak těch je třeba se ihned po víkendu nekompromisně zbavovat a pak už jen celý týden sledovat grafy,grafy a grafy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě se Kurdebeleho nastavení mysli líbí a jistě nejde o to chápat jeho slova doslova. Dojem, který z nich mám, je zajímavý a docela mi to něco dává řekl bych.

Jinak o obchodování podle měsíčních cyklů psal Larry Williams ve své knize Jak jsem vydělal milion dolarů za rok obchodováním komodit. Tuším, že to měl jako jeden z pomocných indikátorů, nikoliv jako hlavní.

Kurdebeleho systém, kdy se snaží chytit dno a pak dlouho vydržet, je velmi náročný psychicky řekl bych, protože je tam velmi nerovnoměrná equity. To chce pevné nervy, všechna čest a držím palce s pozicí :)

Já mám čím dál tím víc pocit, že jsem stavěný na skalpera. Pořád jsem si úplně nenašel svůj systém. Teď jsem papertradoval jednu variantu svého systému a je zase na mě nějak náročný, moc velké výkyvy distribuce zisků. V kontrastu s tím se taky zamýšlím nad spready nebo něčím dlouhodobým, možná mi sedne víc to. Po neúspěšném paperu mám teď zase přemýšlecí fázi, tak jen tak bloumám a nic nedělám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad Kurdebeleho příspěvky a celkově astrologie v tradingu: říká vám něco jméno WD Gann, případně Mayan Cycles? Nedávno jsem na toto téma četl článek v docela rnomovaném časopise o tradingu a nestačil jsem se divit. Úryvek z článku je tu www.ytemagazine.com/articles-gann/623 (Úryvek bohuže neobsahuje to co mě nejvíc zaskočilo, pokud si chcete přečist celý článek, je třeba se registrovat).
Mě osobně příjde přístup W.D. Ganna jako věštění od kartářky, ale někteří obchodníci ho úspěšně používají a studují...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zmíněný úryvek jsem nečetl,určitě ale stojí za to jej řádně prozkoumat.Vždyť jen od červnového NOVu do úplňku se dalo v trhu E mini nasdaq vydělat na sell 3200 Usd na jediný kontrakt.A v podstatě bez žádného stresu,protože ve fázi NOVu se trh ihned utrhnul v ten samý den směrem dolů.To byly velice lehce vydělané peníze.Velmi tímto mocné přírodě děkuji a ještě tento týden musím dát alespoň 200 tisíc korun na krmivo pro zvířátka do lesa.
Když mne můj otec,,bývalý diverzant sovětské armády,,proháněl po kazašských stepích a nechával přespávat v ukrajinských hvozdech,naučil jsem se žít v souladu s přírodou.Můj otec mne naučil spoustě praktických fíglů a vždy mi kladl na srdce a říkal,,Vypadá-li nějaká věc nebo záležitost velice lákavě a nádherně,pamatuj si,že to není pravda,,.Můj otec měl bezpochyby pravdu.Jediná a drsná pravda je totiž jen ta,že nás jednoho dne zakopou do Země a nepo spáli v peci.Podle toho je třeba se zařídit a nevěřit na nesmyslné bláboly o tom jak je tento svět úžasný.Ano,můžete si namlouvat,že koupí krásného domu a rychlého auta se naplní Vaše nitro a budete spokojení na věčnost.Je to ale jen klam.V cíli Vás čeká hluboká Zem a nebo kremace.
Pokud si tedy přiznáme,že s definitivní platnosti jednoho dne příjde chvíle,kdy se budeme muset všeho vzdát,začne náš život nabírat jinou perspektivu.V této chvíli nejvyšší pravdy,mi příjde zcela absurdní,abych se u obchodování na komoditní burze jakkoliv stresoval.Jen obrovský chtíč a přehnané naděje v tento svět dělají většinu obchodníků na této Zemi neštastnými a ztrátovými.Stačí se přece zastavit,dívat se kolem sebe a vnímat věci,které jsou kolem nás co se tento svět točí.Peníze jsou úžasná věc,ale zkuste si vzít stan a trávit 14 dní v ukrajinské divočině bez lidí.Pochopíte,že peníze jsou jen klam.Můžu na každém trendu vydělávat miliony korun,ale svou podstatu nikdy nemohu zapřít.A to tu,že jsem jen součást něčeho co jednoho dne zanikne.
Proto se nenechávejte při obchodování unášet destruktivními emocemi a myšlenkami a reagujte střízlivě a s odstupem.
Udělejte ve stavu nejvyššího klidu všechno proto,aby se Vám podařilo obelstít všechny ty vystresované,bojácné a chamtivé spoluobčany,kteří tolik touží se stát úspěšnými,bohatými a velmi sexy.
Mi stačí ke štěstí les se zelenými stromy,šťastně hrající si děti a spokojeně nakrmená zvířátka.A Vaše peníze potřebuji právě jen na to,abych mohl naplnit své nitro skutky,které by mohly tento svět učinit hezčími.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...