Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

Saguaro,

...no...myslím, že jsme ve vlákně "opce", takže jsem si myslel, že se na to budeme dívat z tohoto úhlu pohledu. Podle mě by jsi se měl zaměřit na opční základy a základy jejich obchodování, . TOS si pořiď, podle mě nejlepší soft na trénování a poznávání.

Pokud by jsi si přečetl pořádně můj předchozí příspěvek, tak by jsi přišel na to, že na Ex-Dividend Day klesne akcie vždy nejméně o dividendový výnos. Pokud klesne více než je přijatá dividenda, tak je to čistý prodělek, ze kterého se některé tiuly dlouho vzpamatovávají, taky se nemusí vzpamatovat nikdy...proto ty opce okolo, aby se tyto propady kompenzovaly.

Covered call v této podobě a využití (tedy v souvislostí s dividendou) je jen jedna z mnoha možných přístupů. Jsou sofistikovanější, výkonější ale je třeba nejdříve pochopit prazáklady...

Pořiď si TOS, zaměř se na Covered Call vypisovaný po dividendě jak navrhuješ, udělej si průzkum na historických datech několika titulů několik let zpět a zhruba uviídš, jestli to funguje nebo ne. Pak si to zkus papertradovat nanečisto a zjistíš jestli je to v reálu průchodné.

Když nám tady napíšeš nějaký výsledek, tak jsme schopni tě nějak směrovat, takhle je to jen takové plácání...:c)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Saguaro, Akcie ETN nemá IV 33,87 % podle mého obrázku, ale tuto IV má ATM 70 Call opce. IV můžeš zadarmo pozorovat např. na ivolatility.com, pokud nemáš žádný opční soft. Tam jsou grafy historické a implied volatility. Viz přiložený obrázek IV rok zpět z ivolatility.com V TOS si taky můžeš nastavit graf IV. Viz přiložený obrázek ETN IV za 6 měsíců zpět.

29175

29176

Link to comment
Sdílet pomocí služby

áno máš pravdu, musím ešte veľa študovať a pustím sa aj do nejakého backtestu...

Inak ešte k tej volatilite: na tvojom obrázku vidím, že HV je nad IV. To akože znamená, že call aj put opcie na danú akciu sú podhodnotené ? Teda na ETN by som v súčasnosti nemal vypisovať opcie, pretože sa to neoplatí ? alebo to je iba mýtus ? (...som to niekde čítal)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

saguaro,

dobrá otázka, na kterou lze ztěží najít správnou odpověď. Obecně je dobré kupovat když jsou věci levné a prodat je až jsou dražší. Pokud si přečteš cokoliv kdekoliv o opcích, tak se dozvíš, že když je volatilita nízká, tak se vyplatí opce kupovat a jkdyž je vysoká tak je dobré opce vypisovat. Protože to je zcela jasné, tak je otázka, jak s tímto zjištěním naložíš. Navíc je to dost subjektivní názor, co je pro někoho vysoká IV je pro někoho nízká IV. Pohledem do grafu volatility zjistíš nějakou úroveň z historického pohledu, ale kde je IV dne nemusí být zítra. Podívej se na výše uvedený graf IV u ETN. Pohledem do něj zjistíš, že v dubnu byl dramatický drop na ETN ze 78 na 69 a podívej se na ten výstřel na křivce IV no a pro srovnání události poslední doby, kdy ETN spadla z 80 na 69 a na IV se téměř jakoby nic nedělo.

Pokud by jsi vypisoval v poslední době (14 dní) levné OTM/ATM Short Call, tak by jsi patrně byl spokojen, i když by jsi "nevydělal mnoho" pokud by jsi kupoval levné OTM/ATM Long Call tak by jsi byl zřejmě nespokojen, protože by jsi vše prodělal, bez ohledu na pocit, že jsi "prodělal málo" protože opce byli přece levné :c)

Úvaha musí jí jiným směrem. Musíš proniknout do strategií, kombinací, spreadů, kondorů, butterfly, syntetických pozic....a potom v rámci těchto obchodů přizpůsobovat jejich obchodování aktuální volatilitě, posouvat je ITM, ATM, OTM, správně a ve správný čas je pořizovat, vystupovat z nich, částečně upravovat, měnit jednu do druhé a podobně.

Žádné zkratkovité návody jakoby neexistovaly, teoretik do knihy napíše úvahu, ty ale musíš sám zjistit jak s ní naložit. Pěkně se to většinou čte, hůře se to ale provádí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"Pohledem do něj zjistíš, že v dubnu byl dramatický drop na ETN ze 78 na 69 a podívej se na ten výstřel na křivce IV no a pro srovnání události poslední doby, kdy ETN spadla z 80 na 69 a na IV se téměř jakoby nic nedělo. "

a toto si mám potom ako vysvetliť ? Prečo sa v tom druhom prípade IV takmer vôbec nezmenila ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to saguaro:
Hlúposť ani ne. Spíše jen ti, co už trejdují už na fórum moc nechodí... Někdy prostě trhy rostou a IV roste taky, někdy trhy klesají a IV klesá. Prodejci opcí prostě chtějí více peněz a když je po nich poptávka, IV roste...
Dá se na to narazit kupodivu často, byť za normu je považován opak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ešte som zabudol doplniť niečo: ja by som to chcel v grafickom vyjadrení, teda ako časový rad. Pre konkrétny deň a konkrétne striky sa call/put volume dá nájŤ priamo na burze, ale ja by som toto volume rád videl za nejaké obdobie, aby som mohol sledovať nezvyčajne vysoké/nízke volume. Dá sa to niekde ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to saguaro:
Mno, zrovna jsem vypnul TOS a už se mi nechce zapínat, tak to neověřím. Ale do grafu jde dát opce, takže teoreticky i její volume by tam mohlo jít. Takže bys tam měl vidět volume konkrétní opce pro jednotlivé dny pěkně graficky. Zkus, uvidíš.

Nebo si vyrob "udělátko" v Excelu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No konečne mám konkrétny prípad/otázku z papertradingu. Chcem vás poprosiť o vaše názory/nápady ako mám ďalej postupovať.

Takže ešte v strede júla som vypísal naked put na MCD strike 100. Dostal som prémium 1,35. Dnes je cena MCD 93,52 a tá moja put opcia teraz stojí 6,50.

Zajtra mi budú teda priradené akcie na môj účet, ale čo ďalej ? Budem hneď v strate cca 600 USD. Aj keď vypíšem nejaký covered call, tak stále bude strata relatívne vysoká. Takže čo mám robiť, alebo čo som mal spraviť ? Mal som rolovať ? Ale kedy ? Ako som mohol vedieť, že cena spadne takto nízko ? Ďakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...