Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

Souhlas s radim2. Účet už není zrovna malý (pravděpodobně na české poměry, v USA bych byl jistě žabař) a nedokáži pozice, informace, trh a dění ve světě nesledovat. Této práci se věnuji cca. 12 hodin denně (od začátku premarketu ve 14h SEČ do 2h ráno, kdy začíná japonská burza). V dopoledních hodinách očkem sleduji jak se vyvíjí DAX.
Pozice upravuji a zavírám zejména ve čtvrtek a v pátek. Do nových vstupuji většinou v pondělí a v úterý. Středa je většinou pozorovací.
Otevřeno mám stále 10-20 různých pozic, diverzifikace je důležitá.

To radim2:
Pochybovat nemusíš, můj čas je příliš drahý na to, než abych tu naprázdno plkal hlouposti. :-) Už dříve jsem zmiňoval, že jsem byl několik let neúspěšný a přišel o několik stovek tisíc USD. Nevzdal jsem to a našel si svou cestu (opce), která je zisková a vyhovuje mi.
Součástí trvalého růstu je zásada, že vždy vyberu podstatně méně než vydělám. Jen tak může růst účet pomaloučku exponenciálně.

Prostě se rád podělím o zkušenosti, napíši názor nebo si přečtu moudro někoho jiného. Ostatně, na českém webu je pramálo míst, kde si člověk může pokecat o opcích, tradingu, apod.

Tak ať se nám všem daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dagobert ja ti verím, ale keď píšeš, že si v minulosti na burze prišiel už o niekoľko stoviek tisíc USD, tak potom kde si ich zarobil naspäť ? :D To si si akože v Česku ako zamestnanec zarobil taký veľký balík peňazí, že teraz sa živíš len obchodovaním ?

BTW: k tomu backtestu mi nevie niekto ešte niečo napísať ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To saguaro:

Nikdy jsem netrvdil, že žiji v ČR a že jsem něčí zaměstnanec.
Mým koníčkem je hudba a v posledních letech jsem napsal a prodal několik muzikálů. Píši na zakázku (a aranžuji) i jednotlivé písně a dělám korepetice (klávesové nástroje) na CD v nahr. studiích. To je celé tajemství jak jsem si před pár lety našetřil na nový startovní kapitál 50K USD. :-)

Teď už je obchodování skutečně na obživu a hudbu mohu dělat bez stresu jako koníčka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dagobert to potom musela byť zaujímavá cesta dostať sa od hudby k tradingu :)

Chcem sa spýtať niečo ohľadom SPX. Ako vieme, SPX je cash settlement. Rozumiem teda správne, že ak by pri exspirácií skončila vypísaná opcia ITM a kúpená opcia by bola ešte OTM, tak nastane taká vec, že pozície sa mi automaticky uzavrú /(vyexspirujú) a broker mi odčíta z účtu danú stratu ? Je tu niekto, kto si už nechal cash settlement opcie až do exspirácie aj keď bola vypísaná opcia ITM ?

Pýtam sa preto, lebo backtestujem jednoduchého IC a niekedy nastane taká situácia, že deň/dva pred exspiráciu je vypísaná opcia takmer ATM, avšak ja ešte nechcem rolovať, pretože ešte existuje nádej, že pri exspirácií skončí táto opcia OTM. Jednoducho zbytočne by som roloval a zobral stratu, keď aj tak ma broker peňažne vysporiada pri exspirácií. Takže radšej by som to nechal tak a ak by aj opcia skončila pri exspirácií ITM, tak jediné čo sa stane je, že broker opcie speňaží (proste nejako uzavrie) a danú stratu mi odpočíta z účtu.

Vie niekto ako to je presne ? ..teraz neviem, či s tým mám v backteste počítať, alebo nie...Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To saguaro:

Pravda, hudba a trading jsou dva odlišné světy, ale asi bylo trochu štěstí, že mě od malička fascinovaly dvě věci. Hudba a matematika. Od matematiky je blízko ke statistice a jakékoliv činnosti kde se počítá a pracuje s čísly. No s jsme u tradingu, kde se člověk doslova válí v číslech a grafech. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

saguaro Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dagobert to potom musela byť zaujímavá cesta
> dostať sa od hudby k tradingu
>
> Chcem sa spýtať niečo ohľadom SPX. Ako vieme, SPX
> je cash settlement. Rozumiem teda správne, že ak
> by pri exspirácií skončila vypísaná opcia ITM a
> kúpená opcia by bola ešte OTM, tak nastane taká
> vec, že pozície sa mi automaticky uzavrú
> /(vyexspirujú) a broker mi odčíta z účtu danú
> stratu ? Je tu niekto, kto si už nechal cash
> settlement opcie až do exspirácie aj keď bola
> vypísaná opcia ITM ?
>
> Pýtam sa preto, lebo backtestujem jednoduchého IC
> a niekedy nastane taká situácia, že deň/dva pred
> exspiráciu je vypísaná opcia takmer ATM, avšak ja
> ešte nechcem rolovať, pretože ešte existuje nádej,
> že pri exspirácií skončí táto opcia OTM.
> Jednoducho zbytočne by som roloval a zobral
> stratu, keď aj tak ma broker peňažne vysporiada
> pri exspirácií. Takže radšej by som to nechal tak
> a ak by aj opcia skončila pri exspirácií ITM, tak
> jediné čo sa stane je, že broker opcie speňaží
> (proste nejako uzavrie) a danú stratu mi odpočíta
> z účtu.
>
> Vie niekto ako to je presne ? ..teraz neviem, či s
> tým mám v backteste počítať, alebo nie...Díky.

Ano, je to přesně tak.
Pokud máš vypsanou opci evropského typu cash settlement, tak můžeš počítat s tím, že tě nikdo nepřiřadí před expirací,
a pokud ji budeš mít ITM, tak o tolik kolik bude v ITM o tolik se ti odečítá z účtu.
Příklad: vypsaná call na 170, settlement 170,25 = 25 USD odečtou z tvého účtu.
Pozor však na setlement, u některých trhů, například jako RUT dokáže být hodně nevyzpytatelný.

Eddie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rozumiem AM settlement. Znamená to, že ako excercise price sa berie open cena. Len na stránke cboe sa pri SPX píše, že expiration date je Saturday a last trade dat je Thursday. To znamená, že pri SPX sa za excercise price (teda to pre nás dôležité) považuje open price v tretí piatok v mesiaci ? Ak mám spread -2050c +2060c s exspiráciou SEP´14, tak dôležitá je pre mňa open cena 19.9.2014 ? Ak SPX 19.9.2014 otvorí na cene 2049 a zatvorí napr. na 2060, tak moje opcie vyexspirujú ako OTM ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

saguaro Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj 3ddi3,
>
> "Pozor však na setlement, u některých trhů,
> například jako RUT dokáže být hodně
> nevyzpytatelný. "
>
> Vieš mi niečo viac k tomuto napísať ? ...neviem
> totiž, že čo máš presne na mysli

Ahoj,

například k settlement trap na SPX se můžeš dočíst tady:
www.optioninvestor.com/page/oin/education/opt101/2009/05-30.html

to samé se děje na rut apod.

Ve zkratce, to že index v pátek ráno otevře za cenu 100, neznamená, že cena 100 je tvůj settlement.
Čeká se, až se zobchoduje každá akcie z indexu, a pak se vše přepočte na settlement cenu.
To může být klidně odpoledne. Zpravidla tomu tak je. SPY má koš 500 akcii, a Russell 2000 (Rut) má koš 2000 akcii.
Nezřídka ti to může hodně ustřelit. Klidně může být settlement cena 90, nebo 110. Prostě záleží, jaký byl sentiment
na trzích. Na RUT není problém mít setlement o 10 USD jinde. Takže, když tak zvaž uzavření před settlementem.

Eddie


Link to comment
Sdílet pomocí služby

saguaro, jak psal Eddie, settlement je potřeba správně pochopit. RUT a jeho Settlement Value je označována tickerem RLS, který je vypočtený ze všech prvních sell cen každé akcie (tedy 2000), která tvoří index Russell 2000, v pátek na Open. Tato hodnota je publikována někdy i kolem poledne amerického času, protože se čeká, až otevřou všechny komponenty. Protože jsem testoval jistou strategii v souvislosti s Close ve čtvrtek a touto Settlement Value (tedy zjednodušeně Open Pátek všech akcií Russell 2000), přikládám histogram dva roky zpět, jak se liší tyto hodnoty (jeden graf je v % hodnotě, druhý v absolutní hodnotě rozdílu). Histogram je vyrobený z weeklys i měsíčních opcí, jak je vidět více než 15-ti bodový úlet se přihodil za toto období 4 x...

29428

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak chlapi, ja som o tomto vôbec nevedel, že settlement je až takto komplikovane nastavený.

Tým pádom mám teraz ďalšiu robotu/domácu úlohu :D . Ďalší backtest. Ja teraz potrebujem otestovať niečo také (vlastne presne to isté) ako robil Mapler. Potrebujem zistiť, že z historického pohľadu, [bold]aký bol rozdiel % (priemer, max., min.) medzi 3rd Friday close a settlement value u SPX[/bold]. Potrebujem to vedieť z toho dôvodu, aby sa som pri exspirácií vedel rozhodnúť, že či pozíciu radšej neuzavriem, alebo či ju nechám vyexxspirovať. Budem sa riadiť priemerom, ale zaujíma ma aj najvyššia percentuálna odchýlka (akýsi najväčší rozdiel medzi štvrtkovou close cenou a settlemene value).

Ešte jedna malá otázočka. Kedy sa cca zverejňuje settelement value u SPX ? V piatok o 16:00 ? o 17:00 alebo až niekedy večer ? A hneď, ako sa settlement value zverejní, tak to ihneď nájdem tu: www.cboe.com/data/settlement.aspx ?



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Saguaro: prumerem se urcite nerid, to je malo. Umel bych si predstavit ridit se maximalni historickou odchylkou, ale ani tak Te to neochrani pred cernou labuti. Ja jsem prozival peklo na RUT na junove expiraci a nakonec jsem to radsi zavrel i po predchozim odrolovani z 1190 na 1210.

jinak SPX setlement je zverejnen myslim nekdy v patek naseho vecera a treba RLS obcas i po zavreni trhu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...