Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolupráce IB - SIERRA Chart


PET

Doporučené příspěvky

  • 7 months later...

to Taraka:

takže data nie sú presné ano? Ale ak ja ťahám živé data z IB do Sierra Chart tak by mali byť rovnaké aj keď sú nepresné alebo nie?

A poprosím ťa o radu aké data by si doporučil? Resp s inými datami je v pohode obchodovať cez IB? Pretože ak majú slabé data tak exekuuju obchody podla svojich "špatných" dat alebo podla reálnych akurát to potom nemusí presne sedieť s tým čo vidím na grafe?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teraz keď sa napr na konkrétnú situaci na grafe pozrem cez sierra chart historical data tak to odpovedá tomu čo vidím na grafe v TWS ale keď som sa díval na sierra chart data živo prenášané z IB tak to nesedelo.

Dúfam že som niekoho nezmiatol takže ešte raz:

• Živé data v TWS sú rovnaké ako Intraday Historické data v Sierra Chart
• Živé data v TWS nie sú rovnaké ako aktuálne prenášané živé data z IB do Sierra chart

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal84:
IB poskytuje pouze tzv. snapshot data. Dalo by se to přirovnat k miniaturním balíčkům, v kterých jsou data odesílána. V běžných grafech je to téměř nepostřehnutelné. Problém nastává, pokud je obchodní systém založen na OF. Tam jsou pak rozdíly markantní. Takže pokud je tvůj systém založen pouze na svíčkových, nebo jim podobných alternativních grafech (jako byl např. WinFin), dají se bez problémů v běžných timeframech používat (i v 2 minutových). Pokud je tvůj obchodní systém založen na OF (jako např.Fims) potřebuješ kvalitní ticková data, protože tady jsou snapshot data nepoužitelná.
H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže to znamená že sa mi napr u IB exekuuje SL aj keď ta SL hodnota na grafe v TWS nie je vidieť? Povedzme že vykreslená úsečka je o tick kratšia ale v skutočnosti dosiahnuta bola takže SL bude exekuovaný?

Akurát teda nechápem prečo vidím rozdiel medzi datami v TWS a datami od IB v Sierra Chart ... nemali by teda byť rovnako "špatné"? Ale ja namiesto toho vidím rozdiely ...

Ja obchodujem price action a SL používam konštantne 1 bod takže rozdiel 1 tick mi v nejakom percente prípadov zmení obchod z úspešného na neúspešný ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to michal84: sierru máš napojenou na IB živý a nafundovaný účet nebo na paper účet? pokud nemáš u IB real nafundovaný účet aktivní, tak na paperu nebudeš mít přesná data, nějak to zkreslujou (teď se nebavím o přechodu na sieře mezi SIM a Live, ale přímo o IB účtu)...

s tím dotazem k SL, technicky vzato to znamená, že tím, jak IB data balíčkuje se ti některé ticky mohou vykreslit až na další úsečce (např. ony dobře viditelné OHLC), ale neznamená to (nebo nemělo by), že se ti SL vyplní, anižbys o zlomky vteřiny později viděl ten zásah dané ceny i na grafu... takže pro klasickou PA to použitelné je, jen se musíš smířit s tím, že tam budeš mít ve zlomcích vteřin trochu jiné hodnoty oproti datům tickovým a budeš tak neustále nějaké milisekundy za přesnými tickovými grafy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aha, už to začínam chápať :)
Mám normálne aktívny účet ale aktuálne sa snažím jednu stratégiu testovať v simulovanom účte.
Urobil som teraz malú kontrolu a na simulovanom účte sú iné hodnoty high/low úsečiek v porovnaní so Sierra Chart - hovorím o sledovaní oboch grafov v realnom čase. Potom som sa prepol do ostrého účtu, tam to vykazuje to isté chovanie, na vytipovaných úsečkách presne tie isté hodnoty resp. odchylky medzi IB a Sierra Chart (v jednom prípade 1 celý bod, vypadá to že to fakt dopočítava v nasledujúcej úsečke).

Potom som rovnaké úsečky skontroloval v Sierra Chart na ich historických datach stiahnutých po niekolkých minútach a tam úsečky presne odpovedali hodnotám od IB v TWS aplikaci.

Takže teda data vykreslujúce sa v TWS sa zdajú byť presné ale iba tie data od IB prenesené do Sierra Chart sú nepresné.

Predtým som pochopil že data aj v TWS nie sú presné ale vypadá to že tie sú OK.


Sierra Chart je ale lepším nástrojom pre rýchle odčítavanie z grafu, takže to teda vypadá že budem potrebovať tie živé data priamo od Sierra Chart - o tomto píšu nakoniec aj na svojich stránkach:
www.sierrachart.com/index.php?page=doc/InteractiveBrokers.php#TrueRealTimeData

Vedeli by ste mi niekto povedať čo presne potrebujem aby som sprovoznil live data na NQ trh?
Ak to chápem tak potrebujem:
• Standard Sierra Chart (Service Package 3) - 24USD
• Sierra Chart Exchange Data Feed - 35USD
• konkrétny balíček dat, v tomto prípade - NASDAQ Indices - 3,25USD

• takže spolu 62,25 USD mesačne

Je to takto správne alebo som mimo ? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem,

mám problém se exekucema v SC, se kterýma si lámu hlavu docela dlouho a zkusil jsem už vše možné.

Mám předplacenou SC (pack 5) a ostrý účet IB. Pokud jedu SIM na SC, tak všechny exekuce šlapu jak mají tzn. přesně tak jak jsem si vše nastavil ( targety, stoplossy, OCO vazby, vykreslování do grafu vyplněné exekuce).

V momentě kdy se ale přepnu do live Sierry ( Non-simulated mode) tak jsou exekuce naprosto odlišné. Myslím tím, že se nic nevykresluje tak jak v SIMu. Dokonce pokud ukončím obchod tak mi tam automaticky vlítne revers obchod a jsem pořád v pozici.
Opravdu nechápu co to má znamenat když v SIMu je vše ok.
Jak to udělat aby vše bylo stejné jako v SIM?

Ještě poznámka, že API v IB funguje OK a tam mi žádný revers neskáče. A co zadám v SC tak se i vyplní v IB.

SNad je to pochopitelné :-).

Díky za každou radu.

greg

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Už delší dobu řeším obdobný problém (a na SC foru řeší i další), SIM/SIM a replay OK, SIM/NON většinou v pohodě, ale na ostrém Live mi zůstávají viset příkazy a musím je někdy likvidovat ručně. (dnes se mi na live stalo v 9:40 v tom short padáku, jsou to pak zoufalé stavy při takové rychlosti)
Odnaučil jsem se používat záchrané brzdy typu Flaten, ale i tak občas příkaz selže a zůstane.

Jaký máš operační systém? Celkově co jsem doposud zjistil to s tím hodně souvisí OS vs Java. Mám několik PC sestav, obchoduji na win 7 prof ale zatím se chová nejlépe na starých XP. Java doporučovaná od IB nemusí být kompatibilní a samotná její přeinstalace bez "násilného" odebrání všech jejích součástí nepomůže.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Měl jsem obdobné problemy. Provedl jsem reinstalace jak APi tak i TWS, chvíli to fungovalo a pak se to opět zbláznilo.
Nakonec jsem si všiml někde (nevím už kde) v nápovědě od IB, že správnou činnost můžou narušovat některé běžící programy, např. chrome, přehrávač VLC adobe reader cloud ... A to byl můj případ, někdy jsem nechal zapnutý prohlížeč chrome. Po jeho vypnutí mi to zatím běží jako na drátkách

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...