Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mám dotaz pro ty, kteří se někdy zabývali cluster indikátorem - articles.mql4.com/422
Možná jsem něco přehlédl, ale v kódu jsem nenašel žádné ošetření proti dírám v grafu. Indikátor prostě veme X posledních svíček na všech grafech a je mu jedno, že časy svíček jednotlivých grafů nejsou stejné. Což je u indikátoru, který sleduje všechny grafy a skládá z nich celkovou hodnotu, dost podstatná chyba. Dá se to nějak elegantně vyřešit? Osobně to řeším tak, že pomocí skriptu vysosám z historie data, kontroluji časy všech svíček a chybějící data vyplním přímkou, spočítám hodnoty indikátoru a celé to vyexportuji do excelu. Nešlo by to udělat nějak jednodušeji?

Jinak si myslím, že tento indikátor stojí za hlubší zkoumání a další úpravy. I když je založen na jednoduchém principu (v podstatě počítá jenom poměry mezi mezi dvěma MA na více párech), sleduje to, co tady Sid a ostatní guruové (je ten tvar správně? :) často zmiňují: jak si stojí jednotlivé měny. K větší komplexnosti jenom schází nějak do výpočtu zakomponovat ceny zlata, ropy (+další komodity?) a indexy. Spolu s předchozí korelační a regresní analýzou, sledováním určitých časových úseků a samozřejmě sledováním zpráv by se mohlo jednat a mocný nástroj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LUKY Napsal:
-------------------------------------------------------
> zdar mr.N@tch
>
> sice ti neporadím co jsou ty číselné hodnoty,ale
> potřeboval bych radu nebo něco od tebe. Máš přesně
> Woodie kterého chci otestovat..mužeš poskytnout
> ten indikator
>
> děkuju


Taky zdar. Najdeš ho v téhle diskuzi na straně 196. Vložil ho tam mr.Hankeys. Takže děkovat můžeš hlavně jemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

carolco Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, našel by se někdo, kdo by naprogramoval
> moji celkem jednoduchou strategii jako EA pro MT4?
> Pokud je tento dotaz offtopic, tak se omlouvám.
> Hodně pipsů!!!

Pokus se jí co nejlépe popsat a já se o to pokusím ... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To millis:
Jedná se o breakout system. Metoda je to jednoduchá, ale trošku se mi bude hůř popisovat, ale vzhůru na to!

Obchodují se 4 hlavní páry na 1H grafu.
Nejprve je třeba si určit začátek session (tedy obchodního dne). Já jej mám nastaven na 0:00GMT, ale dá se nastavit i na 4:00GMT nebo na 5:00GMT. To je opravdu individuální. Bude nás zajimat Close svíce začátku session. Poté čekáme na formaci "vnitřní svíce". Vnitřní svíce má nižší nebo stejné High a Low než svíce předchozí. Do obchodu se vstupuje ihned při open svíce následující po vnitřní svíci:

Buy pokud je Open svíce následující po vnitřní svíci výše, než Close svíce začátku session (který jsme si určili),
Sell pokud je Open svíce následující po vnitřní svíci níže, než Close svíce začátku session.

nebo se Close začátku session nemusíme řídit a jednoduše vstopit Buy/Sell po proražení Low/High vnitřní svíce.

SL se dává na High/Low vnitřní svíce max. 30pips(+ spread)
TP 1/2l obchodovaného objemu se nastaví na stejnou hodnotu jako je SL (+spread)
na 2/2 lotu se může nastavit TS nebo nastavit TP.
Je-li dosaženo TP 1/2lotu, SL 2/2 lotu se posouvá na BE. pozice se otevírají max do 15GMT.

V EA bych potřeboval volitelné následující věci:
Objem obchodu : např. 1lot, 0.1lot, 0.01 lot
max.SL
2/2 NA BE po dosažení TP1/2lotu Ano - ne
TP 2/2lotu ano-ne, kolik pips
TS na 2/2lotu ano - ne, kolik pips
hodina začátku session
Otevírat pozice podle close svíce začátku session nebo ochodovat Buy a Sell limity High a Low vnitřní svíce.
pokud je Buy/Sell limt proražen jedním směrem ruší vstup do obchodu směrem opačným Ano-ne
nedosáhne-li obchod TP/SL do xx:xx GMT uzavřít pozice na Close svíce

Mám ještě další nápady, ale to se mi zdá zbytečně překombinované..

Kdyby cokoli nebylo jasné jsem carolco99 (Skype - nevolat pouze psát:-)

Díky Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim.Ako pozeram su tu rozne rady aj ja by som jednu potreboval..Mozno to bude zvlasntne ale potreboval by som ak nieco podobne existuje ..nejaku aplikaciu na metatrader ktora na jednom ucte zada opacnu vec ako na druhom.Proste jeden meatrader zada nakup a druhy by zadal ten isty par ale predaj.Vedel by niekto nieco podobne na programovat?Dakujem za akukolvek radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...