Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to vsn: .. předpokládám, že odpověď od pita30 se vztahuje ke tvé otázce , zdali musí být pře vstupem do famira 6 baru
CCI ?...
1) Woodie na tuto otázku, která se vyskytne snad každý den nebo obden odpovídá, že Famir je pattern změny trendu ...
tudíž před vstupem by měl být trend vytvořen. Překračuje-li CCI ZL tam a zpět v rozmezí +100/-100 a ještě nevytvoří ani 6 baru, jedná se o chop. Jde-li trh do strany, je lepší se držet stranou.

...teď máš proti sobě dva názory... Kde je pravda?

Na to ti odpoví 1000x omílaná zásada = BACKTEST.

Obchoduj to co máš natestováno, v co sám věříš a co ti sedí.

Ať se daří...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aha diky kukus ... to tve zni logicteji ... uvidim co na to backtest ...

nicmene muj backtest neni nejak moc slavny ... mam asi 200 obchodu a ze bych byl nejak moc v zisku to ne ... a co vic ... ZLR je u me ztratovy patern ...- ostatni - ghost, famir a gb100 jsou ziskove

projedu si ty woodieho grafy na jeho foru a uvidim ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkousim backtest na historickych datech a mam problem s Bracket Traderem. Ze zacatku testu vse funguje
spravne, ale po nejake dobe zacne blbnout obchodovani na stranu LONG i SHORT. Objevi se mi v DOMu
pouze tlacitko Cancel a misto rozdilu bodu mezi puvodni hodnotou a aktualni hodnotou pocita Bracket Trader
rozdil pouze jako aktualni hodnota - 0. Pokud s obchodu vystoupim jeste pred dosazenim SL a PT, tak se zadny obchod nezaznamena. Jen v pripade dosazeni SL nebo PT Bracket vyhodnoti napr. zisk nebo ztratu 782.5 bodu.

Muzete mi prosim poradit, co s tim?


Dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

zajímaly by mě výsledky traderů za tento měsíc v ER2. V backtestu mám zatím -900 dolarů se započtením poplatků a slippage. Real je na tom líp a to jen díky tomu, že jsem pár dnů vynechala. Vím, že ta ztráta není nijak fatální, nicméně mám zbacktestovaný cca 1rok a neměla jsem žádný ztrátový měsíc. Nechci žádná konkrétní čísla, spíš by mě zajímaly názory zkušenějších, např. zda v těchto dnech neobchodují nebo je to důkaz toho, že mě tři ztrátové týdny vyvádí z míry.

Díky za odpovědi

Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

je dobre nejak inteligentne filtrovat nektere signaly. Me to kdysi drive pomohlo k uplne jinym vysledkum...je dobre pozorovat ema34 a chart formace a nevstupovat napriklad pred S/R barierou, nebo sledovat jak to urcite barery prekracuje atd...take se soustredit na neobchodovani o Chop oblastech, urcite nevstupovat v trojuhelnicich a kanalech a kdyz, tak aekvatne snizenym S/L a PT... Taky jsem uspesne do sveho systemu zapojil pivoty, ktere jsou spolu s S/R takovym kompasem v mlze jak rad rikam...

Staticky backtest je neco jineho nez pohybujici se graf, je to krok do dalsiho rozmeru, spousta casu na myslenky, a tim ze v hlave sedi na sedadle ridice prevazne emoce(znama dvojka strach a chamtivost) tak se vysledky logicky lisi...
vyborny clanek je tusim tu, kde je vysvetlena technika srovnavani paperu a backtestu simultanne.
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/akcie-komodity-forex-umeni-tradingu-2.html

hodne stesti

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

prosím o malý komentář.
Úvodní semináře mám za sebou. Backtestuji 3 měsíce ER2 na Sieře, mám bracket trader a testuji jen ZLR. Průměrný výsledek cca +600$ na měsíc . Vstupuji vždy když se udělá hook, pokud jde trh se mnou posunu SL na vstup a pak vždy po dvou posunu. Vždy po backtestu jdu na finančníka (který je skvělý a vše co jsem se naučil, naučil jsem se tu) a čtu, vždy se vyděsím, protože je zde probíráno mnoho problémů, cizích slov a pod., no a já to mám nějaký "jednoduchý". Tím absolutně nemyslím, že to dělám dobře. Spíš se bojím jestli to nedělám nějak "blbě". Prosím o krátkou reakci zda jsem ve standardním zmatení, či ne?

Dík za odpověď a hezký večer

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle, určitě si to nemusíte dělat složitější.
Jdete na to správně - konzistentním testováním jakékoholiv jednoduchého přístupu získáte cit pro trhy, což je alfa/omega, podstatně více toho není třeba znát. A co vám bude později strategii vylepšovat pochopíte sám ze svých backtestů a zkušeností.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám jeden dotaz, patrně na Tomáše nebo Petra, ale samozřejmě uvítám odpověď od kohokoliv jiného. Mám živý účet u IB a zaplacenou Sierru, level 3 již asi půl roku. Zatím pouze testuji Woodieho na 5min a zkoušel jsem svoje obchody za měsíc květen tohoto roku porovnat s výsledky přímo na stránkách Woodiho. Byl jsem však překvapen tím, že zobrazení Woodieho systému a uskutečněných obchodů na jeho stránkách nesouhlasí zcela s tím, jak se mi Woodie zobrazuje na Sierře. Konkrétně třeba několik famirů mi Sierra nezobrazila nebo ZLR mi na Sierře končilo až nad hranicí 120, takže jsem ho v mém backtestu nebral, ale na Woodieho stránkách končilo na 90 a tím pádem bylo jako obchod vzato atd. Podobných případů jsem našel dost a bohužel v můj neprospěch, takže mi backtest vycházel úplně jinak. V čem může být problém? I když data od IB načítám téměř denně, někdy samozřejmě nejsem u počítíača na načítám to až zpětně. Může to mít vliv? Mám si na backtest zakoupit data od SCMagic, jak doporučujete? Nebo dělám někde chybu v nastavení. Díky za Radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ellobo:
Neni to nic neobvykleho, je to zpusobeno rozdilnymi poskytovateli dat. Pokud vim, tak Woodie pouziva data od eSignalu. Takze pokud bys chtel mit do puntiku stejny graf, tak bys potreboval i stejna data. Ale jak rika Woodie: "Trade your own chart!". Tzn. ze pokud pro obchodovani budes pouzivat data od IB, tak backtestuj a papertraduj na nich a o nic jineho se nestarej. Je samozrejme dobre, kdyz ma clovek pro zacatek srovnani a muze si overit, jestli ty patterny vidi "dobre", ale je opravdu treba se drzet vlastnich dat a statistik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...