Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sierra Chart a její možnosti


Břonda

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

mám jeden dotaz. Hledala jsem tu asi hodinu, tak doufám, že jsem nic nepřehlédla. Našla jsem i podobné dotazy, ale žádnou kloudnou odpověď.

Jakým způsobem mám zobrazit daily data akcií s velkou historií? Standartně mi SC zobrazuje cca 50 svíček na weekly grafu. To je žalostně málo. Jako zdroj dat používám IB.

Děkuji za radu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

drvr:

problém není v Sieře,ale to,že IB poskytuje omezenou historii dat,a to je právě zhruba 1 rok(Tvých 50 weekly barů).Já už propojení Sierra/IB používám cca.3 roky,a u tickerů,které sleduji od začátku už mám tedy historii cca. 3 roky.Pokud si začnu stahovat data nějakého nového tickeru,tak vždy začínám s histotií 1 rok zpět a pak se mě s přybívajícím časem data natahují o čas který je ticker v Sieře.Jen to chce jednou za čas udělat "Dowland Historical chart data",aby se data zpětně stáhla.
Takže,chce to jen čas,a data postupně sbírat.
Pokud na něco potřebuješ delší historii,tak zkus třeba:

finance.yahoo.com/

www.google.com/finance


borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem!

Chystám se koupit Sierru, ale mám zmatek v různých package. Proto prosím, zda by mi nějaký zkušenější trader mohl pomoci při volbě úrovně Sierry...

Program potřebuji využívat pro:

1. Potřebuji, abych si do Sierry mohl stáhnout historická data od IB, na kterých chci backtestovat
2. Tyto stažená data potřebuji přehrávat pro papírové obchodování
3. S programem chci obchodovat živě

Dle vyčtených informací zde na fóru tuším, že mi pro backtest stačí package 1, ale jistý si nejsem, zda tato úroveň stačí pro papeertrading a hlavně pro live obchodování.

Děkuji Vám za objasnění a přeji mnoho úspěchů nejen při obchodování ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dron:

1 a 2:na propojení Sierry a TWS od IB Ti stačí pack 1.
Co se týče historických dat,tam Ti přesně neřeknu,ale IB poskytuje jen omezenou historii,pokud budeš chtít více dat,tak si je asi budeš muset u Sierry zaplatit z jiného zdroje.
3:Sierra je program na zobrazování grafů a musíš mít nějakého poskytovatele(brokera) přes kterého obchodouješ a v Sieře se Ti pouze vykreslují grafy dle živých dat,které se natahují od brokera.Pokud jsi myslel použít Sierru jako frontend pro řízení a nastavení průběhu obchodu,tak to lze,ale to nic nemění na tom,že příkazy budou u Tvého brokera.S použitím Sierry jako forntend zkušenosti nemám.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

Nevím, zda tento dotaz patří do tohoto vlákna či do spreadů nebo do euro trhy, každého se to týká, ale asi nejvíc SC.

Tedy trochu blíže k dotazu. Na stránkách Eurexu jsem v sekci webinars narazil na velice zajímavé přednášky od Dan Gramza, kde blíže popisuje používání techniky spreadů pro páry FESX vs. ES a FGBL vs. ZN. Vše presentoval ve spreadových grafech.

Vím, že v SC je možnost si spread zadat pomocí funkce Difference Single Line, ale to mi rozdělí jeden graf na dva grafy ( future a spread ).

Jak je možné nastavit ( příp. rozdělit ) tento graf, aby zůstal zobrazen jen spread a navíc do něj bylo možné vložit např. 5 MA a 10 MA?

Díky moc předem za pomoc.

šroubek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobrý den,

jsem začátečník a prosím o pomoc.

V případě, že mám free demo Sierry IB 642 můžu si předplatit SC historical data na měsíc package 234 nebo mám jen přístup na Standart Features???
V případě, že mi dojde free demo a já budu mít např. předplacený SC historical data na 6 měsíců......po objednávce ty data normalně opět načtu???

Děkuji
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...