Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Právě naopak :) Komise se platí podle počtu kontraktů, např. za 1 kontrakt $5, za 2 kontrakty celkem $10 atd.

(Jenom pokud počet kontraktů roste, tak snižují cenu za kontrakt třeba na $4 apod. - není to nic jiného než množstevní sleva.)

Určitě se to tady už muselo probírat, stačí hledat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dotazy ke komoditnímu obchodování

Fundametální síla u intradenního obchdování? Má smysl se zajímat o fundamentální informace při intradenním obchodováním? Může být intradenní obchodování stejně profitabilní jako poziční? Spousta velých traderů dosahuje velkých peněz pozičním obchodováním ovšem zatím jsem nenašel žádnou zmíňku o intradenních obchodnících.

Četl jsem, že jsou i omezení na držení hodně kontraktů a jsou kontrolovány. Podle čeho se soudí, kolik je člověk schopný zvládnout kontraktů? Je to jenom o Vašem stavu účtu nebo při nějakém počtu kontraktů už člověk nezvládne obchodovat velký počet kontraktů z důvodu slippage/poplatky. Alespoň tohle si prozatím myslím. (intradenní obchodování)

Jaké rozdíly jsou na trzích dnes a před 30 lety? Larry Williams například zmínil, že nejde dosáhnout velkých peněz pouze technickou analýzou. Jaká je realita nyní?



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdarec všem
podrobně jsem si přečetl kde a jak se dají získat data na backtesting, mám již zaplacenou Sieru a přes radu v diskuzi jsem poslal mail na SC Magic pro data ER2 3 roky . Nevíte někdo jak rychle reagují? jsou to tři dny a nic. Tak jsem potom procházel i ostatní diskuzi zda nemá někdo na půjčení data než mě to přijde, ale nic jsem nenašel. Tak jsem zatím jen odkázán na data která jsou v Sieře a piluji a piluji, den po dni obchod po obchodě. Dík zkušenějším za info...

"koukám na trh pod úhlem 361°"

Gordon

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Thom:

odpověděl bych na otázky ohledně intradenního obchodování ...
(alespoń tak jak to vnímám já)

1/ Fundamenty si myslím v krátkodobém horizontu v podstatě intradenní pohyb neovlivňují, protože se často obchod odehrává v řádech minut, což je tak krátká doba na to aby nejaký fundament nějak významně pohnul cenou

2/ řešit fakt, ktrý z obchodních přístupů je profitabilnější poziční vs. intraday je bezpředmětné, být vámi spíš bych se zamyslel nad článkem, který tu jeden z pánů Finančníku kdysi napsal " jakým chceme být obchodníkem nebo nejak podobně se to jmenovalo " a podle popisu se rozhodnout. Vychazet z toho jestli máte čas sedět denně 2.5 a víc hodin nad grafy. nebo ne atd. atd. a vzít všechna pro a proti a rozhodnout se, dnes můžete obchodovat pozičně zítra intraday. A v obou případech být v profitu ...

3/ kontraktů můžete držet spoustu, ale jak jsem pochopil je tu jistá psychologická mez 10 kontraktů. A samozřejmě i případný problém s plněním příkazů při vyšším počtu kontraktů. To co je nejdůležitější na počtu kontraktů je to, jestli jste sto to psychologicky zvládnout a máte dostatečný účet. Čistě hypoteticky při obchodování 10 kontraktů potřebujete 10000 na margin (přibližně) a stoplos 100 znamená vlastně risk 1000 při risku 3 procent na účet je potřebná velikost účtu někde kolem 30 000 ( a to velmi přibližně)

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Thom,

osobně používám fundamenty u intraday tradingu tak, že zkrátka v čase, kdy se má fundament vypustit, tak cca 5 min před tím neobchoduji, většinou ukončím pozici (pokud je cena kousek od SL) a čekám co se bude dít. Ať je zpráva jakákoliv, stejně reaguji po vypuštění zprávy technicky. U ER2 to často připomíná otevření trhu 15:30 našeho času. Dříve jsem neobchodoval ve dny, kdy je zasedání FED (fund. zpráva jako dělo :-) ), ale posledně jsem tak učinil a vůbec jsem toho nelitoval, ikdyž poprvé se SL aktivoval 4 sekundy po vstupu do pozice, ale podruhé už to byl PT :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911,

díky za poučení, četl jsem zmínku u J. Rosse ve znění mé reakce a tak nějak mě to zapadlo. V podstatě jsem to pochopil, že mnohý intraday obchod má tak krátkou realizační dobu, že ho nemůže fundament nějak zásadně ovlivnit. Ale taky chápu, že lecjaký fundament umí hnout trhem v horizontu dne. Takže se Thome omlouvám za zavádějící informaci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Další dotaz k intradennímu obchodování. Je nějaká kniha zabývající se intradenním obchodováním? Např. "Jak jsem vydělal milion za jeden rok" je o pozičním obchodováním. Samozřejmě, každá kniha člověku něco dá, ale rád bych si přečetl nějakou knihu přímo s touhle tématikou(intradenní obchodování). Za tip mockrát děkuju

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Thom: Pokud Vám jde o tituly v češtině, vyšla Joe Ross: Jak vydělávat denním obchodováním na burze. A za přečtení stojí určitě i Kompletní průvodce psychologie obchodování, kterou vydal Finančník - i když jde především o psychologii, ale popsané zásady a rady se dají uplatnit u všech typů obchodování.

Hodně zdaru přeje
Jarozima

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tohle bude možná znít jako velmi vtipný dotaz, ale studuji teď Woodie CCI a zarážím se u vět, kde například je: "první křivka je CCI s periodou 14." Těch 14 je 14denní nebo ta perioda se vztahuje na timeframe? Tzn. třeba v 3minutovém timeframu je to 14 x 3? Jak určím jednotku té periody? Vztahuje se na timeframe? Doufám, že mě někdo pochopí.

Mockrát díky

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...