Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Zdravím Vás, "přátelé drobného hazardu" Vzhledem, k tomu, že se k webu dostanu jen přes týden a o víkendech se nudím, hledám způsob jak ten čas vyplnit v knihách. Neví někdo z Vás o PDF knihách ke stažení, které by se týkaly právě obchodování komodit? Vřelé díky předem a přeji mnoho úspěchů všem !!! Robert

4110

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

a mám otázku : dva dny před Ltd jsem vstoupil do long pozice , která se (jak
# mívají potměšilé pozice ve zvyku) obrátila proti mě.
# Jeden den před LTD ,protože jsem z pozice nevystoupil, jsem byl ve slušném
# mínusu, ale předpokládal jsem, že se cena podstatně
# zvedne ( což se také stalo), avšak bohužel až potom, co jsem byl z pozice
# "vyhozen" . Podotýkám, že jsem na účtu měl dostatečné množství dolarů!! Poté, co
# jsem byl "vyhozen" mi přišel email, že si můj kontrakt někdo koupil, protože
# měl zájem o fyzické dodání
# komodity. Já jsem jenom nevěřícně zíral na své konto.
# Chápu, že se nic tak hrozného nestalo, protože jsem si mohl hned koupit stejný
# kontrakt v dalším měsíci, ale to, že mi někdo vyhodí z obchodu, protože si to
# přeje on, to mě tedy dostalo.
# Je takový postup, případně i další ohromující fígle komditního obchodování o
# kterých nemám tušení někde stanoven, abych se mohl poučit a nedělal příště
# blbosti ?
# Prosím , můžešte mi to nějak vysvětlit ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all:
dobry den,
mam dotaz,teda neni to ani dotaz jakozto bych potrebovala nakopnout zda muj plan jak obchodovat je vcelku spravny a neni marne takto zacit. Problem je v tom,ze ziju v zahranici a nemam zde nikoho s kym bych mohla urcite veci prodiskutovat nekde treba na srazu. Protoze to mam i na kursy docela daleko,tak ani tudy cesta nevede. Financnika studuju nekolik mesicu,neco uz vim a mnoho asi nevim. Co vim urcite je,ze nechci zadny slozity system a zajimaji mne S/R. Mam nacteno spousta grafu a co jsem tak nejak pochopila ve spojeni s Rossem anebo pivotama, by zacatek pro mne byl idealni. Chci obchodovat intradenne a jsem rozhodnuta se tradingem zivit. Muj plan je nyni od rijna zacit backtesting a pak papertrading. Tomuto chci dat rok. Teda rada bych zacala live obchod rijen 2008. Potud to mam v hlave srovnane,aspon doufam:-) A o co mi teda jde.
Ja neumim absolutne programovat. A v necem obchodovat musim. Tudiz jsem uvazovala jak na to a co je pro mne nejvyhodnejsi. Siera je pro intradennni obchod ale pokud se nepletu a vycetla jsem to spravne tak neumi backtest. Uvazuju tak,ze i v budoucnu pokud se chci zivit tradingem tak treba nebudu chtit obchodovat jen intradenne ale i pozicne a tak zvazuju moznost ikdyz jsem uplny zacatecnik koupi Navigator. Koukala jsem na nejake videa a je tam taky moznost stahnuti demoverze na mesic. Je to docela drazsi program,ale pokud jsem nechytra pres programovani,tak se mi zda,ze je to spravna volba. Taky sama za sebe musim rict,ze pokud jednou v nejakem programu zacnu,tak uz v nem rada setrvam a nehledam nic pokud si ho oblibim. A proc mam problem zda vyzkouset a koupit .... Je tady par prispevatelu,kteri tvrdi,ze zacatecnik nepotrebuje nic kupovat,ze jsou programy zadarmo ci temer zadarmo,ktere bohate staci a neni treba nic dopredu platit.....Toto mne mate a nevim,zda teda koupit ci hledat neco zadarmo a ucit se v tom pracovat a zase pak preskakovat pozdeji na program jinej.....nevim,zda muj dotaz je srozumitelny....proste snazim se zjistit,zda muj postup neni sileny a nejsou to zbytecne vyhozene penize treba rok dopredu. Znovu opakuji,ze jsem pevne rozhodnuta trading povazovat za svuj hlavni byznys a svedomite se snazim pripravovat od zakladu,takze u mne nejde o nejake zkusim a uvidim...toto v uvahu naprosto neprichazi. Tak to je asi vse,mozna si nekdo bude myslet,ze dotaz mel byt smerovan nekam jinam mezi sw,ale ja jsem ho zde polozila proto,jelikoz jsem zacatecnik a jelikoz mne vase nazory zajimaji i v ramci celeho meho lehce naznaceneho smeru obchodovani. Pokud se mi nekdo ozvete budu moc rada a dopredu dekuji za kazdou odpoved...hezky den vsem Monika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moniko,

predne - drzim Vam palce, abyste svych cilu dosahla a skutecne se do pozice full time traderky dopracovala. Zrovna dneska jsem si rikal, jak je zivot tradera skvelej. ;-)

K Vasemu dotazu - Sierra backtest "umi". Otazkou ale je, co povazujete za backtest. Zminila jste programovani; pokud Vam tedy jde o tvorbu nejake automatizovane strategie, ktera se sama otestuje na historickych datech a vyplyvne vysledek, na jehoz zaklade si postavite diskrecni system, pak toto Sierra prilis dobre neumi a Genesis Trade Navigator je podstatne lepsi reseni. Jestlize vsak chcete poctive backtestovat "rucne", pak je Sierra zcela dostacujici. Zkratka si jen sezenete historicka data (napr. pres SC Magic), ktera si budete prochazet.

Obe reseni vsak maji sve klady i zapory. Kdyz odhlednu od programovacich moznosti v Genesis, po nichz zrejme stejne netouzite, pak je toto reseni vhodne zejmena kvuli relativne kvalitnim datum. Navic je dostanete naservirovana spolu s platformou, takze je nebudete muset nikde pracne shanet z dalsich zdroju.

Plusem Sierry vsak zase je, ze narozdil od Trade Navigatoru funguje jako celkem spolehliva chartingova platforma. TN je spis obchodni platforma urcena primo pro trading (i kdyz to tak samozrejme byt nemusi a da se take vyuzit jen pro charting).

Osobne bych Vam doporucil zvolit pro zacatek Sierru a data si bud stahnout zde na financnikovi (tusim, ze odkaz byl zverejnen v sekci Software...) nebo koupit od SC Magic. Dale pak budete potrebovat vhodneho brokera - pro napojeni na Sierru muzete zvolit bud Interactive Brokers nebo jiz nekolikrat na tomto foru zminenou Infinity ci jinou spolecnost, ktera si s touto aplikaci poradi (info viz sierrachart.com).

Nemyslim si, ze by kvuli jednoduchemu backtestu bylo vhodne investovat v zacatku do Trade Navigatoru. Pokud se navic casem dopracujete do faze, kdy podobne reseni budete potrebovat, jiste si radeji vyberete presne dle svych predstav prave ten produkt, ktery Vam bude zcela vyhovovat - aplikaci typu TN je cela rada.

Hodne uspechu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martine,
dekuji za rychlou odpoved. Vidim,ze asi neumim dobre cist. Nevim,tedy kde jsem prisla na to,ze Sierra backtest neumi. Samozrejme mi urcite nejde o automatizovane strategie. Jde mi o rucni backtest a taky chci dat priprave hodne casu. Chci aby mi urcite veci vlezly pod kuzi a hlavne byly co nejjednodussi. Jeste jednou dik....Monika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak tak studuji WCCI, tak jsem narazil na další neznámou věc. Je to LSMA (Least Square Moving Average) , zkoušel jsem googlit, ale nikde nebylo přesně popsané využití. Jen vím, co mám dělat, když je to zelené nebo červené, ale nikde jsem nenašel odůvodnění. Zkoušel jsem hledat i zde na foru ve Woodie CCI threadu, něco mále jsem našel (formule), ale thread je hodně rozsáhlý, takže mě možná uniklo to vysvětlení. Za odpověď předem děkuji

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Thom,

[ital] "k vyjádření uptrendu nebo downtrendu..." [/ital] , ano
[ital] "nikde nebylo přesně popsané využití..." [/ital] , pokud si stahnete cely indikator, tak se muzete podivat velmi presne jak je LSMA pocitana a z toho zjistit princip LSMA ( neboli je to presne v te "formuli" o ktere se zminujete ). Napr. ve foru Esignalu je podrobne vypsany postup vypoctu LSMA.

Co je MA(moving average) predpokladam vite, LS nebo znamejsi LMS jsou statisticke metody na bazi "nejmensich ctvercu". Tj. pokud mate soubor hodnot ( napr. close baru z grafu ), pak LS je krivka prolozena temito hodnotami tak, ze 2. mocnina vzdalenosti danych hodnot a krivky je nejmensi mozna. Vice o teto metode najdete v kazde slusne ucebnici statistiky, pripadne v kazde sbirce o vypoctu chyb libovolnych mereni, neb je to pomerne hojne vyuzivana metoda. Pokud zkombinujete vyuziti LS a MA, mate LSMA.

Pekny vikend vsem:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkoušel jsem hledat, ale nic "simple" jsem nenašel. Když by jsme to přeložili, tak je to v překladu: (jednodušše) "Klouzavý průměr, který odhaduje následující(budoucí) směr trendu?" Nejsem si tím příliš jistý, přemýšlel jsem nad tím tolik, že jsem už zmatený. Takže nějaká lehká definice by mi pomohla :) Díky

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
mám dotaz, jak převádíte peníze k brokerovi, u IB hovoří o nějaký SWIFT možnosti, s tim že na určité řádky napíšete své osobní udaje , aby se vědělo od koho jde platba, myslíte že když napíšu tyto udaje pouze do zprávy pro příjemce , platba dojde bezpečně a bude připsána na můj učet? Dík za radu či popsání jak převádíte prostředky vy.
Dire Trades

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...