Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Dobry den,
Muze byt kurz meny nadhodnocen?
Pokud bych si dal do rovnice cenu ropy, zlata, Hdp, nezamestnanost,indexi firem, urokove sazby, korelaci ostatnich men, mela by mi vyjit priblizne hladina kde by se mela nachazet?
Pokud ano, kdo by cenu hlidal? Centralni banka? Pokud bychom-ji nechali v rukou trhu, mohla by se prece dostat kamkoliv?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den všem,
studuji údaje zde na finančníkovi, zatím sleduji trhy přes demo platformu xtrade brokers, ale nejsou mi moc jasné cenové pohyby v trhu. Konkrétně se mi nezdařilo vyhledat, na jakou jednotku je uváděna cena. Například u kukuřice - jedná se o aktuální cenu na tunu? A kolik tun je vlastně v jednom kontraktu. A jak do výpočtu pohybu následně započítat pákový efekt?
Přepokládám že pokud je cena na tunu kukuřice, pohne se o deset dolarů, v jednom kontraktu je deset tun tak je pohyb ceny na kontraktu 100 dolarů. Pokud obchoduji pákový efekt 1:10 tak násobím další desítkou, tedy pohyb pro mě jako obchodníka je ve výsledku 1000 dolarů? Moc nerozumím pákovému poměru - jak přesně ovlivňuje objem mého nákupu na burze?
Jinak bych rád požádal o případný odkaz na tabulku v jakých objemech se různé komodity obchodují a kolik jich obsahuje jenden kontrakt.

Děkuji mnohokrát za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Každý kontrakt má svou "specifikaci". To znamená:
Jednotka (u kukuřice bušl)
Počet jednotek v kontraktu (u kukuřice 5000 bušlů)
Hodnota bodu -> cenová hodnota bodu (u kukuřice 0,01 -> 50$)
Minimální pohyb jednotky -> minimální cenový pohyb (u kukuřice 0,0025 -> 12,50$)
Margin - záloha na kontrakt (u kukuřice viz broker)
...
Mrkni na www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-specifikace-konktraktu.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za nasměrování, v dodatku jsem skutečně nehledal. Každopadáně mám stále ještě trochu problém pochopit přepočet.

Teď sleduji u kukuřice jeden papírový obchod. Dostal jsem signál k nákupu na 599.15 a signál k výstupu na 719.65. Pohyb tedy činí 120.5 bodu. Nyní ovšem nevím jak počet těchto bodů převést na peněžní hodnotu. Cenová hodnota bodu u kukuřice je 50$, tedy u tohoto obchodu by byl zisk počítán jako 120.5 x 50 = 6025$? Když se podívám na výsledek tak je mi jasné, že je mimo. Můžete mi v propočtu poradit dál?

Děkuji mnohokrát.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

zdravím všechny příznivce komoditního obchodování a jako začátečník mám rovnou dotaz. V nějaké knize jsem četl statistiku, že jen 20% lidí, kteří se pustí do obchodování s komoditami dlouhodobě vydělává. 80% jich je ve finále ztrátových. To není moc důvod, proč se do obchodování pustit. Pokud pominu to, že je obchodování vzrušující koníček, není pro lidi ,kteří se mu nechtějí věnovat full time (a bez toho to zřejmě nejde), lepší využít pro zhodnocování finančních prostředků služeb některého z profesionálních správců? Rád bych znal názor diskutujících na služby asset managementu různých investičních firem, ať už místních nebo zahraničních. V našich vodách jsem narazil jen na společnost Colosseum, jejich základní investiční program vykázal za minulý rok zhodnocení myslím 37,5% a letos jsou zatím někde kolem 20%, přičemž průměrný roční očekávaný výnos je právě na této úrovni. V diskuzi na téma brokeři jsem si ale o této společnosti nepřečetl nic dobrého a nepůsobí na mně moc solidně. Proto bych rád znal Vaše názory, jestli pro člověka, který se komoditám nechce věnovat osobně, asset management ano nebo ne, případně přes jakou společnost. Uvítám i nějaké praktické zkušenosti. Díky a hodně zdaru v zhodnocování finančních prostředků přeje Milhauz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Milhauz,
dovolím si napsat svůj názor. Předně musím napsat, že se rozhodně nepovažuji za zkušeného tradera a už vůbec ne fulltime.
Nejdřív k té statistice, myslím, že i těch 20% je nadhodnoceno, ale podle me je to úplně jedno, záleží přece na mne, jak se k tomu postavím a pokud se už dopředu budu stresovat nějakou statistikou, tak ty peníze můžu dát na charitu, budou tam užitečnější než je hodit do trhu. Burzu beru jako velmi konkurenční a kruté prostředí, ale na druhou stranu víceméně spravedlivé, ale myslím, že více než kde jinde, zde záleží právě na individuálním přístupu nejen k tradingu, ale k sobě samotnému.
Nyní k Vaší hlavní otázce, ano myslím si, asset management je vhodný způsob investování peněz nebo přesněji, je to jeden ze způsobů, stejně jako některé produkty banky, záleží na míře rizika, které jsem ochoten podstoupit a také, zda chci svoje peníze spravovat aktivně nebo pasivně, já se rozhodl pro aktivní správu, ano a s tím přijímám i vyšší riziko. jestli se tomu budu jednou věnovat fulltima je otázka, je to v tuto chvíli můj cíl, ale na druhou stranu vím, že existují postupy a druhy tradingu, který nutně nevyžadují fulltime přístup. Společnost Colosseum zhodnotit neumím, nemám s nimi žádné zkušenosti, ale po pročtení nejen tohoto fóra, bych jim nesvěřil ani mailovou adresu, natož svoje peníze. Zejména když je výběr a možnosti více než široké.
Čili bych Vám doporučil, zhodnoťte, kolik peněz chcete investovat, jaké riziko chcete podstoupit nebo jaké jste ochotný přijmou (odpověď žádné není na místě :)) a pak si klidně zkuste zeptat v bance, co Vám s tím udělají, co nabídnou, co v nějakém fondu a co třeba trading a výsledky porovnejte ... je to jen na Vás, jsou to Vaše peníze. Osobní zkušenost a názor nikdo a nic nenahradí.

Ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milhauz

To že v investičním programu nějaké firmy vydělali 37,5% neznamená, že vydělají stejně v budoucnosti. Když si přečteš na stránkách Colossea jejich upozornění na riziko, tak to tam i píšou:

"VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. HODNOTA VAŠICH INVESTIC A PŘÍJMŮ Z NICH PLYNOUCÍCH MŮŽE STEJNĚ KLESNOUT JAKO I VZRŮST. VŠECHNY OBCHODY NA FINANČNÍCH TRZÍCH NESOU RIZIKO KAPITÁLOVÉ ZTRÁTY A INVESTOŘI NE VŽDY MOHOU DOSTAT ZPĚT PLNOU VÝŠI INVESTOVANÝCH PROSTŘEDKŮ."

Myslím si, že nikdo nám peníze zadarmo nedá. Něco kolem 3,5% ročně lze získat téměř bez rizika - státní dluhopisy nebo spořící účty u bank. Cokoliv vyššího než 3,5% ročně má většinou zvýšené riziko - to znamená, že člověk může nejen vydělat, ale i prodělat. Což si ne vždy všichni investoři-začátečníci uvědomují. Zrovna včera jsme se bavili o několika lidech, kteří asi před půl rokem až rokem investovali do akciových fondů a teď nechápou, jaktože z jejich původní investice 200 000 Kč je už jen 158 000 Kč apod.

A k té statistice - vydělává jen několik lidí ze sta. Burza tady není na to, abys ty jako začátečník přišel a vytáhl prachy z kapsy nějakýho zkušenýho profi tradera s dvaceti rokama zkušeností nebo dokonce z nějaké velké instituce a koupil si za to tvoje vysněné Ferrari a vilu na Floridě :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud by ve stanovách fondu bylo, že si poplatky za správu berou jako určité procento z [bold] dosaženého[/bold] zisku, tak by šlo o tom přemýšlet. Pak by se manažeři museli snažit si vydělat na chleba. A byla by reálná šance, že o své peníze nepříjdeš. Ale bývá to tak, že si berou paušální část bez ohledu na výsledek. A z toho žijí. Celkem bezpracně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové obchodníci prodělávají hlavně z toho důvodu, že ihned po odstartování chtějí mít vysoké zisky. A to je pravda. Pokud by jste neměli přahnaná očekávání tak věřím , že by bylo mezi námi více ziskových obchodníků. Ale ukažte mi , který začátečník počítá se ziskem třeba 100 $ ? Jde jen o to za jak dlouho tito lidé vystřízliví a zdali jim ještě něco zbude na účtu pro další obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...