Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Ahoj, děkuji za odpověď. Ještě třeba doporučit nějakou literaturu s kterou začít? Samozřejmě plánuji pročíst hodně knih,ale co je jako dobrý na začátek? A kde bych třeba našel nějaký, ale opravdu kompletní slovník tradera? A učíte se jen tady od finančníků, nebo i na jiných stránkách? A třeba kde se potom sledují grafy apod. ? A jak fungují poplatky brokerovi a a domluva s ním,co chcic koupit/prodat apod. mockrát děkuji. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

:) (tu) ale to je mi jasný, však já si to pročítám...celkem dost, ale chci nějaké jiné postřehy přímo od Vás obchodníků a ne jen od pánů co to píšou-chci mít širší přehled! :D a co se týká toho slovníku, tak mi jde o to jestli někde neexistuje nějaký opravdu kompletní!!! Jelikož se vždy i tady od Vás v diskuzích setkám s nějakými slovy, které ve slovnících(ne jen v tom tady) prostě nenacházím a tak jako začátečník prostě nevim! :) kapiš to? díky za všechny odezvy... :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Marat:
Na Vase dotazy jsou zde ve foru odpovedi jiz uvedeny.

Ještě třeba doporučit nějakou literaturu s kterou začít?
= otazka je, co Vas zajima? Stocks, futures, options? Pozicni trading, swing trading, daytrading? Dobrym zakladem jsou obe knihy A.Eldera. Od tech se pak nasmerujete k dalsimu, konkretnejsimu studiu.

A kde bych třeba našel nějaký, ale opravdu kompletní slovník tradera?
= Zkuste google, urcite neco existuje.

A učíte se jen tady od finančníků, nebo i na jiných stránkách?
= Ja ano, sleduji napr. elitetrader.com apod. Obcas se tam neco zajimaveho najde. Podivejte se take do Pomucky / Adresar odkazu. Jsou tam dalsi tipy.

A třeba kde se potom sledují grafy apod. ?
= zde ve foru je mnoho tipu na ruzne stranky. Podivejte se take do Pomucky / Adresar odkazu. Jsou tam dalsi tipy.

A jak fungují poplatky brokerovi a a domluva s ním,co chcic koupit/prodat apod. mockrát děkuji.
= zde ve foru je mnoho tipu a informaci.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den mam nasledovnu otazku: hladam nejaky system (pozicne ci intradenne), ktory by mi mesacne nadeloval 200 pips (priemer 10pips denne + uz zapocitany spread). Na kazdy obchod by som vlozil 5% mojho uctu, podla mojich vypoctov by mi to vynasalo 10% mesacne z celkoveho uctu (myslim ze sa mylim kedze to je tak vela, ale vyslo mi to tak). A moja otazka je ako tazke je takyto system najst, ci si vystacim s MACD alebo MA. Hladam "mechanicky" system, t.z. nic nemusim zakreslovat, proste mi indikator/-e naznaci otvorit poziciu a ja ju otvorim. Moja otazka ako tazko sa da najst taky system a ci mi postaci MACD alebo MA. Vopred dakujem (dufam ze som otazku vlozim do spravnej temy)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer marho,
po pravdě máte velmi zajímavé plány a představy, ale myslím, že ne nereálné a určitě jste vložil dotaz do správného vlákna.
Jen je potřeba upřesnit, z jaké komodity těch 200 pipsů chcete, kolik to je ? .. chcete index NQ nebo ER2 nebo přejdem rovnou k Daxu nebo až k ropě ? Každá komodita má definovanou jinou hodnotu pips, tak je potřeba být z Vaší strany trochu konkrétnější, stejně tak co se týká velikosti Vašeho účtu, se kterým do toho chcete jít apod. ..
Na druhou stranu Vás mohu uklidnit, že výdělečný systém lze postavit i "jen" z MACD a MA nebo pokud Vám i těchtě pár čar v grafu bud moc, tak zkuste jen price action, kde vycházíte jen z ceny.
Myslím, že pokud projdete toto fórum, tak zcela jistě najdete hodně funkčních systémů, které řadě lidí vydělávají a zadarmo. Pokud však chcete "black box", který vám bude sám automaticky vydělávat na burze, tak si nejsem jistý, zda toto fórum je pro vás to pravé, ale zkuste google a najdete dost odkazů, ale připravte se, že to neni rozhodně zadarmo.

Osobně bych Vám však doporučil, zkuste to nejdřív sám, projděte si toto fórum a celý web, najdete tam nepřeberně informací pro trading a zadarmo ... zaplatit někomu za black box systém můžete vždy.

ať se rozhodnete jakkoli, tak Vám držím palce, ať dojdete k pro Vás dobrému cíli.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Popravde sem rozmyslal skur nad forexem nez nad komoditami, konkretne nad EUR/USD ale kebyze je uz ten vysledny system funkcny aj v nekerych komoditach klidne ho pouzijem aj tam. Momentalne mam uspory pouhych 1000 USD, ale najprv bych si system vyskusal v minikontraktech a mezi tim jak by sem sa este ucil a zlepsoval sa bych si nasporil do 10.000 USD, myslim ze by mohlo stacit. Poslednych nekolko dni pozorujem PSAR (s nastavenim: 0.005 maximum 0.2) v EUR/USD na hodinovem grafu + stoploss 50 pips a posuvnu stoploss 70 pips. Pro vstup necekam na konec svicky (konec 1 hodiny) ale staci dosahnuti ceny na poslednu hodnotu PSAR a tak isto aj na vystup alebo stopka. Zatim sem neskousel ale stacil by aj system Donchian 5&20 ? Vypada zaujimavo. dekuji

MarHo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, zdravím. Mám dotaz přímo na LIBICe (ale i jiné zkušené). Všiml jsem si již od začátku tvého psaní na foru, že máš celkem přehled. Není v mích silách přečíst celé forum, alespoň ne zatím, ale třeba postupně se k tomu dopracuji. Chtěl bych se zeptat, jak si pokročil zhruba během 3 let, kdy jsem si všiml dřívějších tvých přízpěvků ohledně obchodního systému a strategie. Zkusil jsem jí začít od včera používat, jedná se o MACD/OsMA v kombinaci s RSI. Nemam jí zatím vyzkoušenou a mam nastaveno na S&P500 9 grafů. Týden, den, 4h, 2h, 1h, 30min, 15min, 5min, 1min a na všem mám tyto indikátory. Pedpokládám že pro ID bych měl hlavně vnímat a vstupovat pro jistější vstupy které budou zhruba na hodinových grafech. Jak získám jistotu, že signál při vzájemném vzestupném překřížení s indikací vzestupu RSI bude trvalej a neotočí se po pár tickách? Zatím jsem indikátory nepoužíval a pouze S/R a TL a musim říci že po prvních úspěchách se dostavili zvláště v tomto týdny brutální ztráty, díky nečekanému poklesu Crude Oil a nečekanému růstu S&P. teď se už Crude Oil bojim, protože prokluzi u stopnutí byli tak velké, že to stálo hodně set $ na Live účtu. Proto bych chtěl na jistotu získat zpět na asi S&P (zdá se mi jako nejjistější kontraktní "komodita") "darované dolary třeba jen po miniaturních částech. teď kdykoliv jsem vstoupil a najednou to šlo proti mě, ze strachu jsem uzavíral ztráty i když pak se to většinou vyrovnalo a nebo zmírnilo na pár dolarů. jenže po tom, co udělala ropa tento týden už nevěřím, že se může trh řídit jasnýma pravidlama včteně S/R nebo čehokoliv jiného, dokonce ani ukazatelů. Myslim že pokles 2x ze 3 se předpokládat nedal, alespoň né technicky. Byl bych moc rád, kdyby někdo našel odpovědi na mé dotazy, případně je mohu rozvinout. Nyní jsem zatím live účet "zmrazil", abych jej nezničil zcela. Používám platformu GCI. Kdybys třeba mohl i napsat (libic) na mail, tak Ti jej dám, rád bych rozebral své chyby z výpisu. Předem moc díky za odpovědi.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO marho:
Pri 1000USD bude forex predsa len lepsia volba ako komodity, mozes zacat s minilotmy a stale budes mat stale dostatocnu fin.rezervu (ak mas dobry moneymanagment) kdezto pri komoditach by si bol dost drasticky obmedzeny vyskou marginu, a na samotne obchodovanie by ti vela neostalo, par neuspesnych obchodov a ucet fuc. Od forexakov (v ich vlakne) sa dozvies, ze aj pri 1000USD sa daju dosahovat velmi zaujimave profity. Predsa len nie nadarmo sa v diskusiach pise, ze odporucana ciastka na zaciatok pri komoditach je 5000USD, ma ti sluzit na "komfortne" obchodovanie, to znamena, ze pri uspesnom obchodnom systeme to moze byt velmi zaujimavy zdroj prijmov, a pri nejakej serii strat mas stale dostatocne financne krytie na preklenutie tohto obdobia. A ver mi, ze dolezitejsie (a niekedy aj tazsie) ako zarabat peniaze, je ich ochranit. Najlahsie na obchodovani je prerobit, lahsie uz ide zarobit, ale najtazsie je svoje zisky ochranit (lahko prislo-lahko odislo, a moze sa stat, ze odide viac,nez je zdrave)
Tolko k ciastke na zaciatok, dufam, ze ti to nejakym sposobom pomoze.
Dusan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jezinka >> na to, že trh většinou dělá co by neměl, je nevyzpytatelný si bohužel musíš zvyknout. "Jak získám jistotu, že signál při vzájemném vzestupném překřížení s indikací vzestupu RSI bude trvalej a neotočí se po pár tickách?" Takhle to prostě nejde, hrej na MM, cit pro trhy a soustřeď se. Tisíc lidí tisíc chutí a přístupů, ale podle mě být tebou tak se držím těch S/R, pivotů, TL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opět zdravím, rád bych ještě položil další dotaz ohledně vstupu. Všiml jsem si, že na historických datech jsou indikátory "ideální" ukazují krásně překřížení, třeba klouzavé průměry, jenže v reálu je to takové, že je vždy o jednu až dvě svíce pozadu a pokud jde o velký posun, pak nikdy nejde chytit správně vstup. Jak se tedy řeší tento jev? Vstupovat předem dokud není potvrzen je asi risk a nedělá to nikdo a v reálu mam zkušenost že při vstupu při potvrzení se trh otočí, třeba jen krátkodobě a to ve mě vyvolá pocit, že jdu špatným směrem... jsou indikátory které ukazují dopředu? To je asi hloupost že? Jak tedy vnímat indikátory? Nechat si utéct pohyb v trhu a vstoupit na jistotu s tím, že trh se může otočit a zanechat SL? Pokud by pohyb byl krátký většinou, nikdy to nebude profitní... Jsem v začátcích a připadam si už moc zmatenej:-)) Je to normální? A to jsem před 2 měsíci když jsem se o to začal zajímat připadal, že jsem den ode dne "moudřejší".
Díky za odpověď. Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Jezinko,

pokud jde o Váš dotaz, jak vnímat indikátory, tak bych odpověděl, že by jste je mněl především vnímat jako pomůcky, nikoliv jako přesné ukazatele. Trhy jsou často připodobnovány k "opilému námořníkovi". Představte si, že by jste na základě nástrojů pro analýzu jeho předešlých pobyhů,zkoušel určit, kam se vydá nyní.

Pokud jsem správně pochopil Váš problém, jde Vám a vztupní signál za základě strategie Duble MA. Konkrétně o "zpožděnou" reakci trhu. Pokud v trhu dojde k překřížení Duble MA, vždy musíte brát v potaz v jakém období trhu a za jekých podmínek k překřížení došlo. Za jakého Volume, s jakou volatilitou. Jestli to bylo na konci trendu, uprostřed trendu na korekci nebo v pohybu to boku. To všechno jsou pro překřížení podstatné informace, které nám mohou pomoci určit, jakou váhu bychom prekřížení mněli přikládat, a jak na něj trh bude reagovat.

Pokud k překřížení dojde a my se na základě všech doplnujících aspektů ( patternů, Volumu, OI, nálady trhu a jiných indikátorů nebo oscilátorů) rozhodneme vztoupit, vždy bychom mněl brát v potaz, že MA je trendfolowingový indikátor a mněli bychom se tedy ujistit, zda bude následovat pobyb do boku, nový trend nebo šlo jen o korekci. K potvrzení je nejjistější počkat. Ta část profitu, která nám kvůli čekání na potvrzení "uteče" , je ale zcela nezbytnou daní za prioritu číslo jedna, což je ochrana kapitálu. Pokud budete chtít zachytit trend v začátku dokud je ještě "vařící", většinou si spíš popálíte prsty. Jak již psal Remarque, zaměřte se na MM. Pokud budete obchodovat "na jistotu" po potvrzení signálu, nebude pro Vás tolik riskantní navýšit počet kontraktů a tím si vynahradit zisky ušlé při čekání na potvrzení.

Ve Vašem příspěvku jste se ptal na indikátory, které by "ukazovaly dopředu". Existují nástroje, které slouží k určení aktuální nálady trhů. Jsou něco jako "rentgeny" tržních davů, které nám mohou předznamenat budoucí vývoj. Je jich celá řada. Základními jsou Volume, OI, MACD divergence a mnoho dalších. O nich se jistě dočtete hodně i tady na finančníku.

A jestli je zmatenost v začátních normální? Naprosto :). Myslím, že je jen málo těch, kteří nebyli zmatení, pokud vůbec někdo.

Přeji hezký zbytek dne a hodně vytrvalosti do začátku.

Jonny-Em
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší trader nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu, ale dokáže, se nenechat tímto trhem překvapit".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Johny-Em,
moc děkuji za odpověď. Zkusil jsem právě používat MACD/OsMA, protože mi přijde, že jako jediný indikátor ukazuje překřížení v době, kdy je vše v začátcích a zkoušim k němu ještě používat RSI abych se ujistil, že je pravděpodobné, že "tah na bránu" bude trvalejší. Hodně mě ale matou občasné pohyby zpět. když nemám kontrakt, je mi to jedno, ale jakmile jej mám, tak mám vždy strach, že pohyb bude trvalej, napořád a už půjde jen proti mě. Všiml jsem si u sebe, že když jsem ve ztrátě třeba 100$ a čekám, aby šel trh ke mě, což dle grafu je reálné a dle trendu, tak to většinou neumim ustát, jakmile se přiblíží třeba na 50$ a pak cukne, chvilku ho necham a když vyleze na 60$ mam už obavu že nikdy mě nepotká a pak dávam stop ve ztrátě... Během dvou dnů trh vždy došel kde jsem ho původně očekával. Když jsem zkoukával zpětně moje data a ztráty, zjistil jsem že ze všech ztrát se to vždy potkalo s místem, kde jsem byl, teda nyní zatím kromě Crude Oil, protože ten ujel nskutečně a mohl jsem být rád, že jsem vystoupil z pozice ze ztrátou cca 900$ a to jen díky prokluzům, když se trh utrhnul a já měl hloupě dva loty v zisku a najedou nešlo nic dělat a letělo to dolů rychlostí 9$ za 5 minut. Tedy, chtěl bych se naučit být si jistý a věřit více svému plánu, protože pokud si jej naplnánuji, ale neobchoduji, vždy by to bylo profitní, nebo téměř vždy ale jde o to vše jen zadat a jít od toho a čekat jak to dopadne. Jenže to se mi už také vymstilo... limit mi utekl o pár ticků a propad byl až k SL. Sice jsem něměl nervy ale pak viděl ztrátu, naštěstí jen 70$.
Strašně rád bych viděl nějakého zkušeného tradera přímo v akci, jeho klid, rozhodnost, taktiku, přemýšlení. Jedna věc e o tom číst na těchto skvělých stránkách a druhá věc je to vidět v reálu. Četl jsem že existují nějaké srazy, ale nedočetl se kdy, kde a za jakých podmínek. Uvažuji i o semináři co bude v následujícím období pořídat Petr a Tomáš, jen nevím, zda vše co tam budou říkat nezapomenu a zda mi to bude přínosem. Jestli jsou k výuce nějaká scripta, která pak mohu doma opětovně projít a prostudovat. Každopádně všem děkuji za rady a přeji hodně úspěchů.
Také bych chtěl poprosit lidi, kteří zde psali třeba někdy v roce 2005 a nyní již mají zlaté účty na diskuzy a tenkrát psali jako nováčkové a učili se, jak pokročili, pokud sem ještě chodí. Moc by mě to zajímalo a motivovalo.
Ještě bych bych chtěl napsat, že jsem si pořídil (nevím zda k mé smůle) účet od GCI, který je zmiňovaný v jiném vlákně a je dosti kritizovaný, ale je tomu více jak rok, tak nevím zda se změnili nějaké praktiky a nebo zda se pokusi peníze "zachránit" vybrat a jít jinam... Nyní tam mam ztrátu 50% (-1000$) / za týden - a to jsem byl i v zisku /.

Zarověň děkuji Petrovi a Tomášovi za možnost vzdělávat se zde.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...