Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den, vas manual zdarma som precital raz niekedy pred rokom, a teraz som opatovne niekde v polovici :) nemam vobec nastudovane grafy, prakticky som totalny zaciatocnik, ale akurat ma napadlo , mozno to je blbost, keby som meral uhly kriviek na grafe, a podla toho urcoval aktualne psychologicke rozpolozenie davu??? alebo to vidim velmi jednoducho ? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den, vas manual zdarma som precital raz niekedy pred rokom, a teraz som opatovne niekde v polovici , nemam vobec nastudovane grafy, prakticky som totalny zaciatocnik, ale akurat ma napadlo , mozno to je blbost, keby som meral uhly kriviek na grafe, a podla toho urcoval aktualne psychologicke rozpolozenie davu??? alebo to vidim velmi jednoducho ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den

Mam len malu otazocku...Myslite ze je rozumne absolvovat kurzy Úvodní kurz do intradenního obchodování emini trhů a Praktický workshop backtestování spolu v jednom vikendu? Pytam sa nakolko neviem kedy bude dalsi mozny termin pre backtestovanie...
dakujem

s pozdravom Oli

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
na začátek bych Vás rád všechny pozdravil, tohle je můj první a dozajista ani poslední příspěvek do tohoto fóra. Považuji se za začátečníka a to z toho důvodu, že se tomuto druhu obchodování prozatím věnuji pouze formou dema od GCI a RM. Nevím, zda jsou formy těchto demoverzí z hlediska aktuálních tržních hodnot reálná či nikoli ale musím říct, že od doby kdy jsem se naučil základní kroky jsem v sobě pocítil určitou skrytou vášeň a troufám si říci i talent k obchodování. Na tomto serveru jsem prozatím krátce a tak bych Vás rád požádal o spolupráci při řešení mých začátečnických otázek :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem traderům,

ačkoliv jsem na finančníku zaregistriván již delší dobu, až teď, po konci školy, přišel čas a příležitost se na trading pustit s plnou vervou. Přečetl jsem si mnoho příspěvků a užitečných rad, za které Vám děkuji, ale číst všechny příspěvky je nad lidské síly. Doufám, že mi dáte za pravdu. Byl bych rád, kdyby mi někdo poradil, jakou literaturu zvolit pro studium strategií, patternů, atd. Sice jich pár znám, i když jen poskrovnu, ale pořád mi není jasná jejich podstata - na čem jsou založené, z čeho vlastně vycházejí a jak k nim autor dospěl.

P.S.: Chtěl bych se ze začátku zaměřit na FOREX - konkrétně na pár EUR/USD s nejnižším spreadem. Jestliže má FOREX nějaká specifika, budu rád, když se o nich zmíníte.

Budu Vám velmi vděčný za Vaše odkazy!

Předem děkuji a NH :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím ibnbatuta,

pokud se ptáte na literaturu do začátku, pak knihy nabízené v češtině zde na finančníku jsou dobrým základem. Jejich podstaty můžete nastudovat z vláken v diskuzi, které jsou zde na jejich téma založeny.
www.financnik.cz/knihy/

Trading for a living a Come into my trading room od Eldera je výborné přečíst hned na začátku. A to z toho důvodu, že Elder je velice rozvážný a pastí trhů si vědomý trader.Velkou váhu dává traderské psychologii,která je do začátku neocenitelná. V jeho knihách naleznete strategie, které používají někteří tradeři i na forex.

Dále můžete nastudovat Williamse, který prosazuje možná trochu agresivnější přístup, ale stejně jako Elder je to traderská legenda a jeho metody, postupy a patterny jsou velmi cenné.

Poté jsou tu knihy Joe Rosse, Marka Douglese a spousty dalších, které jsou dostupné zatím jen v angličtině. Ale jsou psané srozumitelnou angličtinou. Zahraniční publikace můžete najít zadáním jména jakéhokoli známějšího autora do vyhledávání na těchto stránkách amazonu... www.amazon.com/s/ref=nb_ss_b?url=search-alias%3Dstripbooks&field-keywords=&x=0&y=0

Pokud Vás zajímají specifika Forexu, tak rozhodně oceníte speciální vlákno zde na finančníku... Se Sidem o FOrexu. Tam naleznete jistě mnoho informací. I když prokousání se těmito diskuzemi Vám určitě nějaký ten čas zabere. :)
www.financnik.cz/forum/list.php?13

Přeji hezký den.

Jonny-Em
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší trader nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu, ale dokáže, se nenechat tímto trhem překvapit."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ibnbatuta:

Z vlastní zkušenosti mohu velice doporučit knihu Larryho Williamse-Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů, i když je to kniha zaměřená spíše na komodity. Je hodně prakticky zaměřená. Elder také není špatný.
Knihy od Joa Rosse jsou dostupné na serveru Ludvíka Turka i včeštině. Nečetl jsem je, takže nemohu posoudit jejich obsah.

Specifikem Forexu je, že hodně reaguje na zprávy, které se zveřejňují prakticky každý den. Jeho pohyby mi z tohoto důvodu přijdou méně čitelné. Ale to už jistě víte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj lidi,
jsem uplný začátečník-mám jen pročteno několik článků apod. Tak se chci zeptat jak nejlépe začít s investováním? Jakým směrem se dát? Kdo mi nejlépe poradí a naučí se orientovat v online obchodování? Prostě vše co potřebuju vědět do začátku. Vím, že si můžu přečíst články tady atd. ale rád bych rady i z praxe "obyčejných" obchodníků! :) mockrát děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím marat,

rada z praxe je věnuj stovky či tisíce hodin čtení,článků a dizskuzí a 100%dostaneš odpoved na všechny Tvé otázky,i když jsi tohle slyšet nechtěl.Tvé otázky jsou hodně obecné,opravdu nelze na ně odpovědět,musíš být konkretnější co přesně Tě zajímá.

S pozdarvem

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj a díky,alespoň za něco. Jinak mi teda třeba řekni:) : jestli to zvládnu bez nějaké vyšší úrovně znalosti angličtiny?jak si vybrat brokera? S kolika financemi je tak ideální začít? Jak dlouho studovat před opravdovým vstupem? Jak vypadá papertrading?Co a jakým stylem je nejlepší začít obchodovat,kdyz začínám s málem peněz? Budu rád, když mi na mé otázky odpovíš a třeba se i sám pochlubíš co obchoduješ, jak dlouho a s jakými úspěchy!?:-) dík moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To marat:
1. Da sa to zvladnut aj bez "vyssi" znalosti anglictiny, ale velmi skoro zistis, ze treba s tou anglictinou nieco robit
2. Ako si vybrat brokera, tak na tuto temu je na Financnikovy dost materialu, pozri diskusne forum, mna osobne otazka brokera zacala zaujimat az po par mesiacoch, ked som mal nastudovanu problematiku a hlavne precitany serial pre novacikov tu na Financnikovy. V zklade ide o to, akemu trhu-trhom sa chces venovat, ci len FOREXu( je tu velka komunita obchodnikov, samostatne vlakno venovane tejto problematike a aj forexovym brokerom www.financnik.cz/forum/list.php?13 ) alebo KOMODITAM
3.V podstate sa da zacat s 250$, ALE skor si myslim, ze to ponukaju brokery len ako lakadlo pre pociatocnych nadsencov, nedockavcov. Ak chces povazovat trading za zdroj obzivy, tak odporucana ciastka na zaciatok pre FOREX je asi 2000$ a KOMODITY 5000$, to su len orientacne sumy, sam som zistil, ze je lepsie pockat do vtedy, pokial nebudes mat vytvoreny fungujuci obchodny system s kvalitnym moneymanagmentom, mne sa na zaciatku tie ciastky zdali vysoke, ale ako ukazal cas, urobil som dobre, ze som pockal. Vyska kapitalu ti sluzi nielen na obchodovanie, ale hlavne ako psychicka rezerva, ked pride seria strat.
4. Ako dlho studovat - dost individualne, niekomu staci par mesiacov, niekto ani po rokoch nezacne realne obchodovat.
Ide o to, aby nebol pre teba problem precitat si spravy, analyzy, komentare a rozumiet im. Mat zvladnutu obchodnu platformu, vytvoreny obchodny system, ktory mas aj dostatocne otestovany(BACKTESTING,PAPERTRADING). Inac povedane studujes pernamentne.
5. PAPERTRADING - vlastny obchodny system + realne data + imaginarne peniaze. Je to skuska ohnom, zistis ci je tvoj system zivotaschopny, a hlavne dlhodobo ziskovy. Nacvicis si reakcie na rozne trhove sitacie, otestujes svoju psychiku. Par mesiacov venovanych papertradingu nic nepokazis.
6. To je ako so zenami, s milenkou si raz za cas, aj to len na chvilu (DAYTRADING), alebo manzelkou, ktoru vidis kazdy den (INTRADAY TRADING), alebo frajerkou pri ktorej cas nehra rolu( kombinacia DAYTRADINGU a INTRADAY obchodovania)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...