Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

Pokiaľ viem, IB svoj existujúci princíp zatiaľ nezmenil, tj stále posiela dáta v balíčkoch po každých 0.2 - 0.3 sekundy (aj s akumulovaným volume).

Tick dáta zadarmo, využíteľné na paper aj live, máš od Zen-Fire, stačí sa každých 30 dní opäť zaregistrovať z novej IP adresy s novou e-mailovou schránkou. Mne osobne toto pripadá príliš "československé" riešenie (nič v zlom) a radšej použijem dáta od IB, cez ktoré podľa všetkého napr. Tomáš úspešne obchoduje roky. Ale aj na Zen-Fire dáta pre volume grafy boli sťažnosti aj s ukážkami, napírklad v Mirus Furures vlákne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
mám možná otázku, která už tu mnohokrát proběhla ale fórum je obsáhlé a nechce se mi to prohledávat.
Plánuji si fundovat účet u IB, přecházím od nejmenovaného českého brokera, který má jak jsem zjistil nehorázné poplatky. Už mám Sierru a učím se s ní pořádně zacházet...
Moje hlavní dilema je v jaké měně si otevřít účet, v usd, eur ??? Zajímaly by mě výhody-nevýhody a praktické zkušenosti s tímto problémem, Děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

janvodak, môj názor - toto je to posledné čo by som riešil. Osobne mám založený účet v USD a až budem viacero mesiacov po sebe profitabilný v live (možno rokov), potom sa týmto možno budem zaoberať... naozaj záleží na tých pár centoch / dolároch na samom začiatku? Podľa mňa zistiť ako to všetko s ne-USD menou v IB funguje technicky, kde-čo treba kliknúť, či pri každom nákupe/predaji futures sa ti bude prepočítavať zisk a strata podľa aktuálneho kurzu, ak áno odkiaľ berie IB kurzy, atď. aťd., čas je podľa mňa na začiatku ak si neplánuješ otvoriť polmiliónový účet, oveľa lepšie investovaný do štúdia trhov a hlavne obchodovaniu na sim-e.

Ale ak chceš toto naozaj riešiť, dúfam že sa nájde niekto, kto pomôže.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak Vy máte na Slovensku Eura, to je možná trochu něco jiného, ale není ještě tak dávno co byl usd u nas kolem 15Kč a ted je kolem 18,5Kč. Ano ted by to byl zisk ale co když se to bude opakovat v budoucnu. Plánuji účet v desetitisících usd/eur a rozdíl například 3Kč není zanedbatelná částka, která může velmi snížit případný zisk.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jan, celý život som bol vyplácaný v USD bez možnosti to zmeniť, takže dlhé roky som sa pozeral ako mi fixná výplata v USD z mesiaca na mesiac klesá, či už išlo o SVK alebo teraz o eurá.

Podľa mňa je úspešných strašne málo traderov, a riešenie problému kurzu vyžaduje čas a energiu, preto sa domnievam, že je lepšie sa zo začiatku sústrediť na dosiahnutie konzistentných ziskov, a až sa dostavia (čo môže trvať pol roka? rok?), riešiť ochranu hodnoty účtu voči zmenám kurzu...

Ale ako hovorím, môj príspevok je len pľuvanec na hladinu vody ktorý ju trochu rozčerí, každý musí robiť čo uzná za vhodné a ak to naozaj plánujete riešiť, dúfam že sa nájde niekto kto vám skutočne poradí.

Inak na finančníkovi bol o tomto v minulosti (nedávnej, možno zhruba pol roka dozadu, možno viac) uverejnený článok od Petra, skúste pohľadať, možno to helfne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký den,
rád bych poprosil o radu, jestli mátě někdo zkušenost. Mám účet u IB, na grafy používám Sierru. Až doposud vše ok, ale najednou data nechtějí z TWS jít do Sierry. TWS normálně zobrazuje aktuální hodnoty, ale když dám ve Sieře otevřít nový datový soubor s aktuálním kontratním měsícem NQ nebo TF, tak se do ní data nenačítají a zobrazí se jen černá plocha, dokonce i bez postranním os. Sierra píše v "Logu" hlášku NO MARKET DATA PERMISSION FOR GLOBEX, ERROR CODE 162. Mohl by prosím někdo poradit co s tím? díky moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všetkých,

Dnes po zapnutí počítača mi program TWS od IB oznámil upgrade. Nainštaloval som ho, reštartoval počítač A nastal problém. Na zadávanie príkazov používam Bracket Trader (platená verzia). Data od IB mi BT zobrazuje, ALE odrazu nechce prenášať príkazy do platformy TWS. Vyskúšal som skontrolovať všetky nastavenia a adresy, ale všetko je tak ako predtým.
Mal už niekto z Vás takýto problém ?? Ak ste ho vyriešili tak mi napíšte kde je "pes zakopaný".

Vďaka. :( :S (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: janvodak

Jestli účet otevřít v usd nebo v eurech je dle mého názoru hlavně odvislé od toho jaké trhy plánujete obchodovat... :-)
Pokud plánujete obchodovat US trhy tak účet v usd a pokud plánujete obchodovat Evropu tak eura.
Já např. obchoduji futures na EuroStoxx 50 na EUREXu a tak jsem si otevřel účet v eurech a nic dalšího neřešil... :-)

Pěkný večer

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, nemohl by tu někdo, prosím, hodit link přímo na komise za RT? Všude na jejich stránkách vidím jen rozdělení podle Tier a nebo jen jednostranné komise (ne celkový Round Turn) a vůbec se v tom neorientuji, tak pokud by se našel někdo, kdo už s tím má více zkušeností, byl bych nesmírně vděčný.

Díky,
Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...