Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

Zdravím tradery a prosím o radu, nedaří se mi propojit TWS s daty. Mám účet u IB a rád bych vyzkoušel na demo účtu jednotlivé funkce. Z IB jsem si stáhnul nejnovější verzi API pro Windows, v nastavení API jsem zadal "Enable ActiveX and Socket Client. Přesto se mi při spuštění Book Trader objevuje hláška, kterou zasílám v příloze. Díky za radu :-) Dan

12926

12927

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to gandalf33

díky za rychlou odpověď. V Trading Access - Market Data Subscriptions mám zatrhnuto "US Securities and Commodities Bundle Non - professional - Level I , Includes all Stock, Options, Futures and Bond markets.

Toto byl základní "balíček" po zřízení účtu u IB. Zde jsou uvedeny: AMEX, CBOT, NYSE, NASDAQ, OPRA. Předpokládám, že YM by měl fungovat. Pro TF je potřeba zakoupit u IB InterContinental and New York Board of Trade (Non Professional) United States 1.00 USD. Ten chci aktivovat po propojení.

Díky za radu,

Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chybová hláška hovorí "market depth permission for YM is missing", nie sú market depth dáta Level II? Podľa toho čo píšeš máš Level I.

Takisto, ja mám zatiaľ tiež len tzv. základný balíček, "Includes All Stock, Options, Futures" pre mňa jasne hovorí, že aj TF má byť súčasťou tohoto balíka.

Keď sa pozrieš na help (otáznik) k "InterContinental and New York Board of Trade (Non Professional)", priložený text končí s "...in addition to foreign currency and equity index futures and options". Russell je equity index, čiže podľa mňa to z textu vyzerá skôr, že "InterContinenal etc." potrebuješ len ak chceš obchodovať ropu, kakao, kávu na ICE, nie TF, ktorý je zahrnutý už v prvom balíku.

Svoj IB account som zatiaľ na obchodovanie nepoužil (zostáva mesiac-dva), takže toto ber len ako teoretické rady..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dan123:

Zkoušel jsi jestli Ti data běží na ostrém účtu?
Fungují Ti data z jiných burz nebo třeba akciových podkladů,nebo pouze nefunguje YM?

Jinak data se s TWS přes API ani nic jiného nepropojují,IB je k účtu prostě poskytuje (s poplatkem či grátis dle komisí),data pro YM (ECBOT) jsou v základním balíčku (Level 1),pak jsou tam nějaké příplatky za některé jiné burzy.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dan123:
Nevím co chceš propojovat s jakými daty? Do TWS by ti mělo YM proudit standardně.
To API co tam zaškrtáváš, je určeno pro externí programy, tak nastuduj u tvého programu jak to máš nastavit.

Pokud ti neproudí data do TWS, tak jsi pravděpodobně vyplnil špatný symbol.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Rich:

ano, bral jsem to jako další možnost. Kolikrát se stane, že člověk udělá nějakou drobnou chybu, kterou nevidí a pak je sám překvapen :-) Dotaz jsem poslal. Děkuji za podporu.

to jayes:

Taky jsem si myslel, že YM má běžně fungovat a je součástí Level I, ale data mi nejdou ani v Live ani v Sim. API mám připravené pro propojení s Ninjou.
Psal jsem dotaz na Custom service (viz výše) tak uvidím co napíší.

Děkuji za pomoc!

Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

předchozí reakce byla na vklad 10k a hned výběr 5k...

garax Napsal:
-------------------------------------------------------
> jestli chces ucet u IB a mas jenom $5k, muzes
> vyuzit nejakeho prostrednika-viz napr. prispevek
> www.financnik.cz/forum/read.php?2,1649,1596
> 03#msg-159603
>
> Dobre obchody vsem (a zvlaste tem, co si to
> zaslouzi)
> g.
>
> --------------------------------
> tady a teď - chtít - mít - být
>
>
>
> Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 12.04.
> 10:20 uživatelem garax.


Dík Garaxi, něco podobného jsem měl na mysli. Mám 4,5-5k USD, ale chci mít ještě nějakou rezervu, tak vydělám něco málo ještě ve FIO na ČEZu a O2 a pak použiju tvé rady :). Fakt díky, to jsem hledal :).

A co ta kvalita dat, speciálně volume je pořád ještě nanic? Jinak IB je snad jeden z lepších brokerů pro začátečníka (pro profíka existují jistě lepší řešení).

Chci obchodovat USA akcie, německé na XETŘE a pak komodity pro začátečníky (kukuřice, soja, cukr) a jak jsem se díval i stříbro trenduje pěkně. Komodity ze začátku v mini.

Co si myslíte, asi jako začátečník nenajdu nikde lepšího futures, stocks discount brokera s daty relativně zadarmo, co? Jak vidím, aspoň je relativní jistota, že mi neukradne peníze, protože ho používá opravdu hodně lidí, a jsou snad spokojení...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...