Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

svoboda
díky ,hodně jsi mi pomohl ,vlastně už mám ve všem jasno ,otevřít a zavřít pozice jsem si zkusil na ES ,do sierry jsem přetáhl také ES (Live) a TF na demu IB nejde zobrazit ,takže musím počkat na ostrý účet ,ale už vím co a jak ,ještě budu pár týdnů klikat ,abych to pořádně pochopil a dostal do krve. A mezitím udělám ještě nějaké backtesty a můžu začít.
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maxim Colloseus:

TF se obchoduje na burze NYBOT,data jsou placená a stojí 1 USD měsíčně.Zda to jde nastavit na demu nevím.Jen dej pozor na data z demo účtu,nevím jak je to ted aktualně,ale dříve byly data záměrně poničená a nesmyslná,demo u IB slouží vyloženě na osahání platformy.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

art.p

IB ma dva moduly , Ideal a Ideal PRO,

na majors su spready trosku sirsie, ale na druhu stranu su to stale lepsie spready ako inde. Ideal pro ma na majors vzdy najlepsie spready. bud trejdujes na Ideale nejake exoticke pary, alebo si si pomylil Interactiv Brokers z Interbank FX

interbank FX je marketmaker z velkymi spreadmi a tu si v spatnom vlakne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím vsetkych traderov!!!

Chcem si otvorit ucet u IB - teraz mam Saxo ale ja chcem obchodovat ES a to sa tam vzhladom na poplatky neda!!!!

Nikde som nenasiel ako su chranene nase vklady v pripade krachu banky kde su vedene ucty a v pripade krachu brookera. Ak ano kolko % a do akej vysky su vklady chranene?

Chcem obchodovat US futures ale chcem mat vedeny ucet v EURO. Dufam ze to neni problem a ze poplatku ta transfer EURO do USD a spat su minimalne. Daju sa poslat aj prachy do nejakej banky v EUROPE aby som nemusel platit poplatky za transfer do US???

Tieto otazky som pisal aj do IB ale nedostal som ziadnu odpoved. :-)

Dakujem za Vase reakcie :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

chcel by som sa spytat, ci je mozne vyuzivat ucet IB na tradovanie akcii a zaroven si nim aj zaistit kurz CZK proti prepadu USD. Pri otvarani uctu je oznamenie ze IB poskytuje data FX zadarmo ako bonus k americkym futures a akciam. Moja otazka vsak je ci by mi pozicia short USD/CZK na ochranu povedzme 20 000USD nevzala az prilis velky margin a mne tak blokovala ostatne obchodvanie. Nevedel by ma tu niekto nasmerovat na link ako sa vypocitava u IB velkost marginu pre forex pozicie a aka je minimalna velkost obchodu? Pretoze ak neexistuju nejake fractional kontrakty a najmensi je v hodnote 100 000USD, nema to pre mna zmysel. Spusta ceskych brokerov poskytuje CFD alebo menove opcie. Ich sluzby mi vsak pridu nekvalitne a predrazene, preto by som to u nich nerad riesil. Ako riesite menove riziko vy ostatni???
Za ochotu pomoct vopred dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozdravujem všetkých,

Pozerám si pravidelne stav (statement) svojho účtu, ale v poslednom výpise za mesiac 09/2009 ma zarazilo, že sa v položke Cash Report objavilo "Cash FX Translation Gain/Loss" a vedľa toho čiastka -5.37. Neviete čo to je za položku ?!? Ja obchodujem len e-mini Russell 2000 a backtestujem ESTX50. Nikdy som nič nerobil a ani nič iné neobchodoval. Zaujímavé je, že vo všetkých starých výpisoch nič také nenájdem.
Ak máte niekto čas tak mi dajte vedieť, aby som zbytočne neplatil, lebo každý cent, ktorý je na MOJOM účte je dobrý.
:S :S (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem ,chtěl bych se dotázat nějakého uživatele Live účtu u IB ,jestli zůstává platný Stop příkaz po výpadku internetu a jestli zůstává platný po výpadku TWS Platformy.
Zkoušel jsem test na Demu ,kdy jsem zadal Stop příkazy a vypnul internet - Stop příkazy zmizely bez vyplnění.

Zkoušel jsem test na Demu ,kdy jsem zadal Stop příkazy a vypnul platformu - Stop příkazy zmizely bez vyplnění ,s nimy dokonce i informace o všech otevřených obchodech ,jakoby žádné otevřené obchody nebyly ,ale nějaké jsem záměrně otevřené nechal ,protože Stop příkaz měl sloužit jako Stoploss.
Zajímalo by mě jak je to s reálným účtem ,protože toto zjištění mě znepokojuje.

Ještě bych se chtěl zeptat jestli je možné otevřít protipozice ,aniž by se navzájem uzavřely ,mě se to nedaří.
Díky za odpovědi a přeji mnoho úspěchů
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
protože si myslím, že spousta z nás má iPhone a ráda by ho využívala na plnohodnotné obchodování spreadů přidal jsem žádost o novou funkcionalitu do hlasování na stránkách IB. A to přidání obdoby Generic comba pro obchodování intracommodity spreadů.

Prosím o hlasování na stránce www.interactivebrokers.com/en/general/poll/poll.php?sid=5106

K hlasování potřebujete účet u IB a vytvořený hlasovací login přes Account management > User management > Voting Subscription.



Díky za váš hlas!


Ondra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj, nedavno som previedol muoj ucet od Saxo Bank k IB, a pouzivam ich TDW 4.0. Mam otvorenych niekolko long akciovych pozicii, a su v nich vlastne vsetky peniaze (okrem cca 3.5$ hotovosti, dividenda). O margin som zatial nepoziadal. Zacinam ale s paper testovanim 1H Vegas tunelov, a sledujem to na TDW chartoch. Problem je, ze niekedy candle spravy strasny pohyb (ci uz hore alebo dole), a to vetsinou na dlhsich timeframe, na kratsich to nevidiet. V minulom tyzdni v piatok napr. bol ten bar taky velky, ze nebolo mozne vidiet cenu, pokial bol na grafe, a dnes je tam zase, aj ked neni taky velky (na 1H grafe). Na 5 minutovom grafe ho nevidiet, aj ked cena last sa nepohybuje, a ostava na rovnakej urovni 0.8950. Skresluje mi IB nejak data, pretoze nemuozem prakticky zatial obchodovat forex? Alebo mam nieco zle nadstavene? Vdaka za rady. Erik.

11208

11209

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...a teda aby som to upresnil, s tym marginom mam account cash, cize cash na obchodovanie nemam, a nemam pristup k obchodovaniu na forexe (nepoziadal som o to zatial, teda pri prevadzani konta od Saxo som uvadzal, ze chcem pristup len k U.S. akciam, a v account managmente v trading acces som si este nezaskrtol forex). ale aj tak, data mam forexove zadara (tie snad boli jedine zadarmo), skresluju mi ich preto, ze nemuozem obchodovat?
este raz dik,
Erik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
jsem zacatecnik,zatim sbiram informace.Chtel jsem se zeptat zkusenejsich,jestli jsem spravne pochopil,ze IB nebo jakykoliv broker z US ma ze zakona danou min.velikost uctu klienta 25000USD pro intradenni obchodovani akcii?(chtel bych zacit s kontrakty na akciove indexy Nasdaq,ktere se mi zdaji relativne prijatelne i pro zacatecnika).
Poradili by jste prosim nejakou osvedcenou alternativu,pro intradenni obchodovani,nejlepe s pouzitim TN od Genesis.Uz jsem vyzkousel psat na PGF,ale na konkretni dotaz na vysi uctu mi neodpovedeli,taky jsem o nich necetl zde na foru moc pozitivniho.
Diky moc za jakekoliv info
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...