Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...

dobry den,vi nekdo jestli je toto pro nas dulezite,nikdy jsem nic podobneho neposilal? Toto mi prislo na email. dekuji.

Dear IB Customer,



IB is notifying all customers who submitted a Form W-8 (W-8BEN, W-8IMY or others) during calendar year 2006 that the validity of the form will expire by year end. If you have received this notification, you must complete a new Form W-8 by November 30, 2009. The U.S. Treasury and the Internal Revenue Service require IB to request new tax identification forms from non-U.S. persons every 3 years. Failure to submit a new Form W-8 by this date will result in your account being subject to US tax withholding at 30% on interest, dividends, payments in lieu and royalties credited to your account after January 1, 2010. In addition, a 28% rate of US tax withholding will apply to all gross proceeds from sales. Treaty rates will not apply.



To submit your Form W-8, please log onto the Interactive Brokers website and access Account Management/Account Administration/Update W-8. Additional information regarding tax reporting is available on IB’s website. You may also refer to IRS Publication 515 and the Instructions to Forms W-8, available on the IRS website. Please address specific questions regarding this notice to IB’s Customer Service Department through the contact information available on the website.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozdravujem všetkých,

podrobne som si prešiel celé vlákno týkajúce sa IB, nakoľko sám i cez tohto brokera obchodujem od septembra. Obraciam sa sem s relatívne jednoduchou otázkou a to servisu u IB. Stáva sa mi totiž, ž na moje dotazy týkajúce sa exekúcie mojich príkazov dostávam veľmi "nejasné a stručné odpovede". Priznám sa, že pri niektorých dotazoch som to už vzdal :) Ešte stále mám účet i u brokera SB s ktorým som pred niekoľkými rokmi začínal a na takéto prieťahy som nebol zvyknutý. Aké máte vlastné skúsenosti?

Ďakujem

ps: som tu ako vidíte noví, preto pokiaĺ je na túto tému iné vlákno, ktoré som nenašiel, uvítam link :))))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Formular W-8 je danovej prikaz pro mimo US rezidenty. Obnovuje se kazde 3 roky.Pokud si jeden z tech ,kteri vyplnovali W-8 ( vyplnuje kazdy kdo otevira v USA ucet a neni obcanem nebo rezidentem ) v roce 2006 ,tak tuto zmenu provest musis. V pripade ,ze bys to neudelal..Tvuj ucet by byl subjektem k zdaneni .
Osobne mam zkusenosti takove, ze IRS (US danovy urad) nez zpracuje informace a zjisti ,kdo dluzi a kolik..to trva zhruba 3 roky. Nekdy na to nemusi prijit vubec. Ale co se obchodovani na burze tyka..jsou na to obzvlast citlivy. Takze nevahej a vyplnuj.
Doporucuji take priznavat dane z obchodovani v USA pravidelne. Neni to nic drahyho a v pripade cizincu jsou danove ulevy velmi vyhodne. V urcitych pripadech odpis ztrat az do 100% . A dalsi . V pripade vyssiho kapitalu na uctech bych s danemi nevahal ani vterinu . Amerika je postavena na tzv Honest system a Ty priznavas tzv uprimne dane . Spousta lidi hleda klicky v danovych zakonech. V tradingu se to nevyplaci . Kdyby si neplatil a neodpovidal na dopisy z IRS nebo od Brokera, muze byt Tvoje konto klidne i zmrazeno. Potom prijde na radu audit danoveho uradu a mas zbytecne problemy .Vse trva i nekolik let, ale je to mozne.


Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano,

Omlouvame se ,jestli to vyznelo jinak. Ja jsem jen doporucoval danit v USA z duvodu vyhodneho daneni pro cizince.
Samozrejme W8 je urcen k tomu,aby broker nemel danovou zodpovednost za svoje klienty. Takze v USA danit nemusite, bylo to jen doporucene. Tedka asi trochu navadim k prekroceni zakonu, ale pokud si nechavate transfer delat do banky v CR, mel by jste priznat za zaslane $$$$ dane . Banka v cr musi vykazat Vase transfery na financnim urade a Vy je potom danite jako vedlejsi prijem . Jen jsem chtel dodat , ze pokud mate moznost otevrit konto v zahranici mimo EU a US a nechat si transfery zasilat tam, jste prakticky od dane zprosten. Ale na druhou stranu musite mit nejaky prijem v CR, aby jste mohl prokazovat danova priznani v pripade nutnosti. Sikovny danovy ucetni muze pomoci. Pokud mate prijmy z obchodovani , nebo investic vyssi, ucetni firma je nutnost . Dane jsou v tradingu skaza, ale da se tomu predejit inteligentnim danovym planovanim .
Ja osobne platim dane v US formularem W9 jelikoz jsem resident . Dokonce mam v CR hypoteku podlozenou danovym priznanim z USA . Pro me to je vyhodnejsi.
V pripade ,ze by jste nevyplnil W8 bylo by Vam strhavano z profitu az 30% . Proto je ten formular dulezity vyplnit podle prikazu Brokera..
Vim, ze vetsina cizincu si s danemi z investic prilis hlavu nelame ..

Preji vysoke profity a male dane


Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, při vyplňování nového formuláře W-8 nevím jak vyplnit prázdný rámeček v Part IV vedle mého předtištěného jména. Pod rámečkem se píše že napsané jméno je shodné s ručně psaným podpisem. Když jméno do rámečku vyplním oznámí se mi chyba: Your signature input does not exactly match (case sensitive) your name (s) on file. Poradí někdo co s tím?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To komo .
Jde o elektronicky podpis..Aby se to nemuselo tisknout ,podepisovat a pak zase posilat, existuje v Adobe elektronicky podpis,kterym vse stvrzujes.


Your signature input does not exactly match (case sensitive) your name (s) on file =
Tvuj podpis se neshoduje s podpisem drive vyplnenym a ulozenym .

CASE SENSITIVE = Musis pouzit mala a velka pismena ,presne tak , jako kdyz si to vypisoval poprve !!!
Vypln jmeno presne tak jak je predtistene pred rameckem !!!
Kdyz to nepujde zkousej kombinace malych a velkych pismen napr : Josef Novak , JOSEF NOVAK, josef novak.....


Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Zdravím,

mám jen dotaz ohledně historických dat u IB. Zajímá mě,jestli při otevření účtu můžu například v NT načíst historii daného trhu (např. TF), třeba jeden rok. Zkrátka jestli poskytují historii trhů, potažmo jak velkou..

Děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...