Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

  • 3 týdny později...

Príjemný deň všetkým!

Mám zvláštnu čerstvú skúsenosť s dátami z IB. Potrebujem zistiť, či niečo podobné postretlo aj niekoho iného, a ako vec vyriešil.

Účet som fundoval 2.6.2014, mal som objednané dáta "US Securities Non-Professional Bundle" a prvý mesiac všetko fungovalo k maximálnej spokojnosti. V stredu 3.7. ráno mi ale TWS v riadkoch pri jednotlivých inštrumentoch (koncentrujem sa zatiaľ výhradne na indexy NQ, YM a ES) už neponúkol dáta, ale len link na objednávku v "Market Data Subscription Manager". Vyskúšal som, odkaz ale otvorí stránku, ktorá nie je funkčná. Vyskúšal som štandardnú cestu pre objednávku dát cez "Account Manager", konfirmácia objednávky OK, dáta nemám.

Zákaznícky servis písomne i po telefóne ma stále nabáda, aby som len pekne dokoliečka objednával, reštartoval TWS..., že raz sa to musí chytiť a bude to fungovať. Po rádovo desiatich rundách objednávok, reštartov a tiež reštartov počítača som to v piatok dopoludnia vzdal. Chyba musí byť niekde inde.

Upozornil som IB na nápadnú zhodu absencie dát a konca mesačného obdobia používania dát (účtuje sa na mesačnej báze), takže chyba môže byť aj v nastaveniach v ich systéme, ale ich rada je stále rovnaká: "objednaj - aktivuj - garantujeme (sic!) ti funkčnosť"...
Upozornil som IB na to, že obchodujem stále rovnaké US indexy a používam stále bez zmeny rovnaký balík dát a tak určite nemôže byť problém v nesprávnom objednaní. Medzi rečou z nich vyšlo (Max), že "US Securities Non-Professional Bundle" už nebude k dispozícii, ale v budúcnosti si budem musieť jednotlivé "Securities" objednávať v iných balíkoch. V akých a odkedy začína táto budúcnosť, na to som odpoveď nedostal...

......................
Až sa mi problém nejako podarí vyriešiť, dám vedieť, zatiaľ to však vidím tak, že v pondelok si asi budem musieť inak vyskladať a objednať dáta podľa existujúceho cenníka IB. Má tu, prosím, niekto obdobnú skúsenosť?



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dear Customer, As a current subscriber to the US Securities & Commodities Non-Professional Bundle, we wish to inform you of a change in services which requires that you update your subscription elections should you wish to maintain the current data. This change results from a recent decision by the CME Group to charge for quote feeds on an individual rather than aggregate exchange basis. As a result, these individual feeds will be removed from the US Securities & Commodities Non-Professional Bundle in accordance with the timeline outlined below and made available through the following new subscription elections: New Subscriptions Please subscribe to the services you wish to receive as of July 1, 2014. Please note these are display only services. Globex Subscription Monthly Fee (USD) Level 1 (Top of Book) Monthly Fee (USD) Level 2 (Top and Depth of Book) CBOT 1.25 6.00 CME 1.25 6.00 COMEX 1.25 6.00 NYMEX 1.25 6.00 Implementation Timeline Friday, June 20th 2014 (after market close): New data services will be available for subscribing in Account Management. Tuesday, July 1st, 2014: Current US Commodities Professional Bundle will be terminated, new services will be activated and subscriptions will take effect. Sample Contracts CBOT (Globex):Futures and Options on US Treasuries, Grain and Oil Seed, Stirs, US Index, Deliverable Swaps, and Biofuels Sample Contracts: AC, N1U, ZC, ZQ, YM, ZN CME (Globex):Futures and Options on Livestock and Dairy, US and International Indexes, and FX and Interest Rates. Sample Contracts: GE, M6E, LB, GDK, ES COMEX (Globex): Futures and Options on Base and Precious Metals. Sample Contracts: SI, GC, HG. NYMEX (Globex): Futures and Options on Energy, Agriculture, and Metals. Sample Contracts: QLD, CL, RB, PL. Interactive Brokers Data Services

28851

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

mam otevrene tri ruzne iron condory a v mobile TWS pro androida (karta Portfolio) se mi otevrene pozice zobrazuji jako 12 opci bez moznosti nejakeho logickeho usporadani do 3 pozic, abych na kazdem IC videl Unrealized P&L.

Daji se v mobilni aplikaci otevrene pozice nejak logicky sortovat, nebo si musim P&L manualne vyscitavat po jednotlivych opcich?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zdravim vsetkych,

Dovolim si poziadat o pomoc s mojim aktualnym problemom.

Mam ucet u IB, jedna sa o klasicky margin account a obchodujem spready. Ucet som otvaral z UK kde aktualne zijem a odtialto aj obchodujem.
Za par dni sa vsak stahujem do Australie, a podla ich miestnych regulacii, odtial nemozem obchodovat na margin - to by samozrejme znamenalo ze by som nemohol obchodovat spready, kedze futures su na margin, nie cash.

Zaujimalo by ma vsak, co by sa stalo, keby som si u IB nezmenil adresu, ale ponechal ju v UK. Ovplyvnuje to nejako proces depositu/vyberu penazi?? Kedy vlastne IB posiela nejake listy na uvedenu adresu? A dalej ako sa k tomu postavi danovy urad v UK a AU (kedze adresu budem mat stale v UK)??

Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DaveF,

na trvalo sa sťahuješ? Budeš teda meniť aj bankové konto?

IB tých listov asi veľa neposiela. Aspoň čo viem, tak IB ti pošle akurát tak tú Grid kartu a to je všetko.

S tým daňovým úradom - no ak sa sťahuješ do Austrálie natrvalo, tak budeš musieť príjmy zdaňovať tam, však predsa v UK už stratíš občianstvo.

Inak najlepšie bude ak otázku smeruješ priamo na IB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, mám dotaz na platformu TWS, pokaždé když zadám objednávku na několik kontraktů, a potvrdím tlačítkem Transmit, tak mi vyskočí okénko s přehledem (Order Preview) a musím odklikat jak příkaz, tak PT a SL...
Nevíte prosím někdo jak se toho zbavit? aby mi při kliknutí na Transmit ihned odešel příkaz bez tohoto zdržování? A případně stejný problém při Canel all... vždy se mě to zeptá jeslti to chci skutečně ukončit.

Potřeboval bych tedy aby se vše dělo bez těchto potvrzovacích a informativních dialogů...

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Interactive Brokers mění poskytování dat. Včera mi přišlo upozornění na změnu v balíčcích dat od IB. Původní [bold]U.S. Securities Non-Professional Bundle[/bold] bude zrušen k poslednímu listopadu a bude nahrazen sadou jiných dat. Pro obchodníky s futures připadá v úvahu nový balíček [bold]U.S.Value Bundle[/bold], z původního vypadly ceny akcií a naopak něco přibylo (viz příloha). Value Bundle je do konce roku zadarmo, potom bude tak jako předchozí balíček za 10 $. Hranice pro odpuštění této částky se zvedla - místo 30$ bude poplatek za data odpuštěn až při komisích v ceně 50$.

29871

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...