Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

ahoj, obchoduje tu nekdo pres IB emini Russel 2000 (TF)? zvazuju otevreni uctu u nich, jen vim, ze data na TF se plati nejak zvlast a zajimalo by mne, na kolik ta data na TF vychazeji a jaka je v praxi velikost finalni komise na kontrakt? Na jejich web jsem koukal, ale nejak se mi nechce verit, ze by to bylo jen tech 0,85 USD / kontrakt, co tam prezentuji... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Zdravím,
snažím se najít jak je to s pojištěním peněz u brokera. Konkrétně IB. Co jsem zatím byl schopen najít je, že pro různé typy účtú/zákazníků(Individual,Corporate) je to trochu jinak. Ale co mě překvapilo je že peníze pro komodity nejsou pojištěny, zatímco třeba pro akcie ano. Chápal bych že už nakoupené finanční instrumenty jsou na tom jinak, ale že jen peníze určené pro různé nákupy-tak to nechápu. A jak to jako posuzují? Když budu mít pro konto sjednané obchodování se vším včetně akcií, tak to mám pojištěné, i když budu následně kupovat komodity a měny?
Může mi prosím tedy někdo osvětlit jak to funguje? Stačí mi odkaz.
Díky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Pojištění vkladu u IB - mám odpověď. Kromě toho, že mi napsali, že se o své klienty perfektně starají jsem se dozvěděl že:

- security accounts jsou pojištěny do celkem výše 500.000 $ (to se vztahuje i na účty T-Reg Margin) ale
- z toho peníze na účtu jenom do 250.000 $
- Zbytek je určen na "securities" kam patří akcie, dluhopisy, podíly investičních fondů a další zaknihované cenné papíry
- [bold]Držené Futures pojištěny nejsou[/bold]
- pojištění kryje úpadek brokera nebo neoprávněné obchodování ne ztrátu hodnoty investice.

viz: www.finra.org/Investors/ProtectYourself/AfterYouInvest/YourRightsUnderSIPCProtection/index.htm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ano. Taky byla konverzace s IB. Klidně bych jí celou zkopíroval sem, ale je toho opravdu hodně. Zkusím jen krátké nasměrování ohledně nastavení účtu: ( "uk securities" "uk commodities" jsou položky v Account Window v TWS.)

Jonathan C: Hello, this is 'Jonathan C'. How may I help you?
X: Hi, i am currently trying to get an answer to a few questions regarding insurance of my account. First of all, as I understood, money listed under "uk securities" are insured and numbers under "uk commodities" are not, since it is futures or futures options. Is that correct?
X: If so, and I am almost exclusively trading futures, I would like to keep currently "unused" money in the "uk securities" column, so it is under insurance in casy IB goes bankrupt. Is there a way to transfer "uk commodities" cash back to "uk securities" ?
Jonathan C: Give me a second
Jonathan C: Can you go to the Account Management?
Jonathan C: --> Manage Account
Jonathan C: --> Settings
Jonathan C: --> Configure Account
Jonathan C: --> Excess Funds Sweep
Jonathan C: There you'll see how your account is protected
Jonathan C: And how you can sweep excess funds into your securities account
X: So sweeping funds from "commodities" to "securities" makes the funds " "for the purpose of purchasing securities" as SIPC rules say? As I understand it right now in case IB goes bankrupt, insurance covers securities funds, but does not cover commodities funds?
Jonathan C: That's correct
X: Are there any costs for sweeping?
Jonathan C: No

Vybral jsem jen krátkou pasáž.
Doufám že to nebude považováno za zaplevelení fóra. Jestli-že ano, tak prosím smazat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Máte někdo prosím zkušenosti se založením druhého - alternativního uživatele k přístupu do obchodní platformy TWS? Chci na jednom provozovat AOS a u druhého mít přístup k ručnímu obchodování. Na jednom virtual pc jede AOS, z jiného pc se pak chci přihlásit do TWS a obchodovat, což s jedním přístupovým účtem nejde. Vím, že jde nějakým způsobem vytvořit dalšího uživatele, ale nějak se mi to nedaří...Může někdo poradit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavoda Napsal:
-------------------------------------------------------
> Diky. Jednou jsem se uz o to pokousel, ale zaclo
> to po me chtit vyplnovat formulare podobne jak pri
> zakladani uplne noveho uctu...ma to tak
> probihat?
>

Ano, vyplň tam znovu sebe, někde tam byla volba, že je to Tvůj druhý uživatel. Počítej také s tím, že budeš muset platit dvoje data.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
jsem tu nový a teprve včera jsem provedl registraci. Postupoval jsem podle návodu, ale ten v pár detailech neodpovídá, body jsou zpřeházené a některá okna v návodu nebyla vůbec.
Rád bych se zeptal na pár věcí:
1) dokud neodešlu peníze tak za data nic neplatím? Zatím jsem nic z online dat nezaškrtl. Peníze budu posílat během měsíce, položku fund jsem zatím přeskočil. Nakoukl jsem do dema, ale je to pro mne velká neznámá, potřebuji ten návod, o kterém tu byla řeč. Můžete mi ho poslat?
2) při registraci tam byla navíc stránka, kde se hovořilo o 200 dolarech, předpokládám, že jde o nějakou odměnu zprostředkovateli, která se mnou nemá co dělat
3) chci primárně obchodovat evropské a US akcie, nyní mám Fio a to mne okrádá na marginu. Chci se zeptat kolik se platí za margin a jaké % mi půjčí
4) předpokládám, že když si koupím online data, že uvidím i hloubku trhu atd.
5) když pošlu peníze na účet HSBC, neplatím nic za převod? Ještě si to nastuduji
Diskuze je tak rozsáhlá, že se v ní lze už těžko orientovat. Omlouvám se jestli se mé dotazy kryjí s předešlými.
Děkuji
Beran

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zbynek.beran:

1) dokud nebude fundovaný účet, nemáš data z čeho zaplatit, takže živá data (i při jejich zaškrtnutí) zřejmě nebudeš mít (období před nafundováním účtu si už ale nepamatuju)
2)stránku nevidím, ale bude to jak píšeš
3)definici marginu a jak funguje si najdi - určitě tu někde je (např. funkce vyhledávání ...), otázka mi zní jako určité nepochopení co je margin
otázka kolik % mi půjčí - netuším jestli IB něco půjčuje , procenta z čeho ?
4)záleží kde a jaká data si koupíš, rozhodně to automaticky nepředpokládej, zde na diskuzích a v starších článcích jsou zde k tomu přesné informace (řeší se zde většinou obchodování s indexy)
5)jestli myslíš HBSC zde v Praze a převod v korunách, tak je poplatek za převod závislý na Tvé bance (často žádný), ze strany IB jsem žádné poplatky za příchozí platbu nezaznamenal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...