Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Technické problémy s IB


Eva2

Doporučené příspěvky

Moc Vám děkuji je to můj druhý obchod. První mi dopadl dobře jak si v option traderu sestavím pozice vůbec to neumim. A nešlo by uzavřít pozice tak že když kliknu na vypsané opce s tím že je odkoupím zpět tedy BUY automaticky se mi zavřou i opce které byly k danému výpisu nakoupeny. Jde to tak? Pozice uzavírám z mého portfolia z underlingu mi zmizely. Snad jste mi porozuměl.
Ještě jednou děkuji už kuli tomu nespim.
Hanca

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, já bych řekla, že nejprve bylo nakoupeno 3x 850C/-840C/-700P/690P, za další dny dokoupeno 5x 860C/-850C/-710P/700P, čímž došlo k tomu, že se křídla 700P a 850C mezi sebou "požraly". Takže de facto Hanca teď místo 8 kondorů drží "jenom" 5: 2x 860C/-850/-710P/700P a 3x 860C/-840C/-710P/690P tohle jsou tedy pro IB dost lehce vydělané komise :( ). Kromě toho, co navrhuje polygon se s tím dá tedy nakládat jako s těmi 5 novými kondory. Do budoucna pak dávat pozor na to, jaká křídla kondor má, eventuelně je otevírat pod jiným účtem.

Ať se daří!
g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

HANCA:

nebyla zmíněna důležitá věc.IB Ti při stávajících pozicích blokuje margin ve výši rozdílů mezi strike vypisem opcí a nakupem long pojistek.
Takže musíš mít na paměti,že pokud by jsi jako první zavřela koupené opce(pojistky),tak IB Ti ihned o hodně zvýší margin,protože budeš ikdyž třeba jen na chvilku naked.
K zavíraní opcí:
Každá opce je solo,takže případným zavření opce(opačný příkaz) se Ti vždy zavře jen daná opce,na kterou klikneš.Tebou zminované pojistky musíš zase samostatně zavřít dalším příkazem.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky garax za upozornění, toho jsem si nevšiml. Je třeba říct, že ikdyž se jednotlivé opce proti sobě takto spárují, pořád se dají celé IC analyzovat samostatně. Ikdyž asi už dost těžko přímo v TWS. Ten nepořádek je jenom "účetní". Z pohledu rizika se nic nemění. Jestli jsi ale hanco rozhodnutá všechno uzavřít, tak nejsnazší a hlavně nejpřehlednější je uzavřít postupně vertikální spready, které ti teď zbyly v portfoliu. Tzn. 2ks 700 PUT/850CALL, 3ks 690PUT/840CALL a 5ks 710 PUT/860CALL.
Celkové nároky na margin při takovém postupném zavírání (po spreadech) se nezvyšují.
Tutoriál k optiontraderu www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/opce-interactive-brokers.html
Vertikální spread se vytvoří v dialogu pro opční spread v záložce single.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BOHUŽEL NA OSTRÉM.ZÁVĚR JE ŽE MUSÍM KAŽDOU POZICI UZAVŘÍT SAMOSTATNĚ. VÍM ŽE SE V TUTO HODINU NEOBCHODUJE TAK MOŽNÁ JE TO TÍM NEVIM KDYŽ JSEM KLIKLA NA VYPSANOU POZICI S TÍM ŽE JI ODKOUPÍM ZPÁTKY TEDY BUY TAK SE MI UKÁZALO OKÉNKO VE KTERÉM JE VIDĚT MŮJ SOUČASNÝ ZABLOKOVANÝ MARGRIN VE VÝŠI 8000 A ÚPLNĚ DOLE JE equity with loan A TAM SE MI UKAZUJE ČÁSTKA 11826 TO SI MÁM NA UZAVŘENÍ VYPSANÉ POZICE PŮJČIT NEBO CO TO ZNAMENÁ. JSEM OPRAVDU ZOUFALÁ VŮBEC NEVIM JAK Z TOHO OBCHODU VYLEZU. PŘIJMU UŽ I VELKOU ZTRÁTU JEN ABYCH IŽ BYLA VENKU.
TAKŽE JEŠTĚ SE UJISTÍM TO CO JSEM NAKOUPILA LIKVIDUJI SEEL A TO CO JSEM VYPSALA LIKVIDUJI BUY JE TO TAK SPRÁVNĚ ŽE. JIŽ POCHYBUJI O VŠEM. PORADTE MI PROSÍM CO JE TO ZA ČÁSTKU VE VÝŠI 11826.
DĚKUJI HANCA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem v trhu RUT to znamená do expirace mám14 dnů cena je nyní na 795 nejbližší ohrožený výpis je na ceně 840 všechny makrodata nahrávají dalšímu růstu.. RISK GRAF MI UKAZUJE 86% v můj prospěch. Spíše mám strach abych v případě ohrožení byla schopna vystoupit když vidim co to chtějí za margriny a že to co jsem považovala za bezproblémové mi prostě nejde a navíc ty rozežraný IC. Děkuji všem za pomoc Hanca

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hančo:

nešil, do expirace máš ještě čtrnáct dní, a tu vypsanou opci zatím nemáš tak ohroženou.
Equity with loan ti při zadávání příkazu ukazuje jakou hodnotu bude mít pak tvůj účet.To není částka kterou po tobě chtějí, tu najdeš v tom levém sloupečku (amount).
Jinak bych asi spíš doporučila si založit paper účet, pokud ještě nemáš, a tam si bez nervů vyzkoušíš zadávání, vytvoření vertikálního spreadu a všechno. (Přihlásit se na www.interactivebrokers.com, přihlásit se na Accout management, tam na Trading access je možnost vytvoření Paper účtu. Zapiš si hlavně jaké sis zadala jméno a heslo, pak už se na něj podruhé nedostaneš).
Zkoušej, zatím nehoří, a určitě na to příjdeš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 1 month later...

Ahoj všem a přeji úspěšné expirace. Mám prosbu, je dost možné že to tu již někde padlo, ale nenašel jsem to. Nějakou dobu si obchoduji ostrý účet a docela se daří. Hlavně IC a Vertikály. Ovšem předevčírem jsem zkoušel nějaké vylepšení a zajištění vertikály přímým nákupem ETF jako protipozice. Jenže jsem z jistého důvodu to ETF během krátký doby (během dne) 2x otevřel a zavřel. Od té doby mi IB, když chci vstoupit do nové pozice(ať už výpis opcí nebo nákup ETF) tak mi to hlásí Potentional Pattern Day Trade. Někde sem, četl že když se pokusí někdo intradenně obchodovat opce tak IB na nějakou dobu omezí klientovi obchodování. Počítám, že to je asi právě teď můj případ. Ovšem myslel sem, že na ETF se to nevztahuje. Může mi někdo naspat jak to je? Případně zda jsem blokovanej od IB jak to odblokovat? Nebo musím nějakou dobu vysedět na trestný lavivci?:) Díky moc za pomoc. Ještě jedno úspěch všem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...