Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Technické problémy s IB


Eva2

Doporučené příspěvky

Přeji dobrý den,

s ETF se obchoduje jako se stock, proto se na tyto obchody vztahují stejná omezení (max. 3 ID obchody během 5 dnů se stejným tickerem).

Máte 2 možnosti :
- počkat 5 dnů bez obchodu s konkrétním ETF, pak se limit "restartuje"
- doplnit účet na minimálne 25k USD

Jinak Vám hrozí zablokování účtu (pokud tomu broker nezabrání) - a to na dobu 90 dnů.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kbtm:

" s ETF se obchoduje jako se stock, proto se na tyto obchody vztahují stejná omezení (max. 3 ID obchody během 5 dnů se stejným tickerem). "

Chapem to spravne, ze ak urobim na jednom ETF-ku (napr. QQQQ) 3 intraday obchody po sebe (dajme tomu ze v ten isty den), tak na dalsi den mozem urobit dalsie 3 intraday obchody na inom ETF-ku (napr. SPY) ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

asi jsem se nepřesně vyjádřil (předpokládal jsem jen 1 ticker) ...

Jedná se celkem o maximálně 3 ID obchody během 5 dnů (bez ohledu na ticker).

V jeden den otevřu i zavřu - je ID obchod a mám 1 ID obchod vyčerpaný.
Jeden den otevřu, druhý (některý další) den zavřu - není ID obchod, nesčítá se.

Když jsem měl účet pod 25k, několikrát jsem se také dostal do "sledování" - po exnutí opce (1. obchod) a likvidaci long/short podkladu (2. obchod) se ihned objevilo upozornění na existující omezení (TOS).

Některé možnosti jsem ale nezkoušel a nejsem si jistý, jak je to se započítáním (třeba : nákup podkladu + postupný prodej po 1/2).

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

Dobrý den, používám a trénuji na TWS již přes měsíc v demoverzi a mám technický problém. Když si otevřu graf některého z trhů v mém případě emini s EMA 34, 204 + CCI14,50 mám správný graf, ale po zadání příkazů se mi graf sploští skoro do linky a změní svůj původní tvar? Co je příčinou a jak ji napravit?
Předem děkuji za odpověď.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
mám dotaz.TWS příkazy. Obchoduji dva trhy, ES a YM. Jak mohu nastavit hotkey pro vstupní příkazy pro každý trh zvlášt. Obchoduji přímo v grafu TWS. Volím v nastaveni pro chart trader hotkey příkaz, ale tam nikdy není možnost označit trh. Samozřejmě ,že chci nastavit stop loss pro každý trh jinak. Zatím to přepisuji dle toho co zrovna obchoduji. V původní e-booku od Tomáše ta možnost je v Order default setting , ale TWS už dnes vypadá zcela jinak. Děkuji za rad předem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den,
prosím o radu, jak zadávat příkazy během intradenního obchodování do TWS a na zkušenosti, jak na to co možná nejlépe a nejefektivněji.
Můj obchodní plán počítá už při vstupu do pozice zároveň s aktivováním PT a SL.
Nějakou dobu jsem to zkoušela přes BracketTrader, ale chtěla jsem se to naučit korektně v TWS bez nějakých dalších doinstalovaných programů.
Zvolila jsem tedy přímo v platformě ChartTrader (je pro mě pohodlnější obchodovat z grafu), nastavila jsem si Hotkeys na LMT příkazy, SL+PT a všechno funguje jak má, ale ne spolehlivě 100%.
Často se mi stalo, že jsem byla exekuována a můj SL nebo PT byly aktivovány na jiných cenách, než mám definováno v Hotkeys.
Př. mám SL 10 bodů a TWS mi ukončí pozici se ztrátou 17 bodů.
analogicky pro nastavení na PT 40 bodů se pozice ukončí se ziskem 26 bodů.
Jak zadáváte příkazy? Booktrader, Brackettrader, Charttrader, …?
Umožňuje vám platforma po zadání příkazu manipulovat se zadanou LMT cenou a posunuje správně zadané PT s SL současně?

Děkuji za jakoukoli pomoc nebo nasměrování, RadkaB

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Rombic
díky moc za reakci. Snažím se mít minimální náklady pokud je to jenom trochu možné.
NT používám na analyzu grafů a papertrading (free verzi+IB data), kde NT charttrader používám - a jak píšeš, je to bez problémů:)
Kdybych ale přes něj chtěla zadávat příkazy u IB, tak bych musela mít licenci na NT, případně si ho pronajímat?
Myslím, že bych NT musela ale zaplatit, protože chci používat ATM strategie...

Zajímalo by mě jestli skutečně neexistuje nějaký "čistý a elegantní" způsob přímo u IB v TWS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radkab:

zkontroluj si v TWS jaké příkazy máš nastavené.U SL je logické mít příkaz STOP,aby splnil svou funkci close tradu "za každou cenu"(tedy i horší,ale být venku pokud to jde proti Tobě),ale u PT si nastav LIMIT příkaz a budeš mít garanci vždy zadaného PT nebo možná díky slipu i lepšího výstupu.
Nevím co trejdíš za trh kolik je bod,ale se slipy se v ID obchodech musí počítat.Jinak v příkazu,který už je v trhu by měla jít bez problému měnit jak hodnota výstupu,tak právě i druhy příkazu které jsem zminoval pohým kliknutím myši na sloupec s cenou/druhem příkazu.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat, jakou máte poslední dobou zkušenost s daty od IB. Vykreslují se vám svíčky dobře po celou senaci nebo musíte často reloadovat? Poslední dobou se mi stává, že jsou svíčky např o tick kratší a po realoadu vypadají jinak, takže občas vstupuju na high svíčky místu na jejím breaku).
Máte podobnou zkušenost? (chartuju přes Ninju)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...