Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

danek,
díky, však jsem taky spoustu informací čerpal právě od Tebe ;) za což Ti patří velký dík!
Přidával jsem desítky filtrů u indikátorů a jak to dopadlo... takže snad jsem se dostatečně poučil a teď už nijak filtrovat nebudu, nebudu a nebudu...

Břonda,
ano je to tak. Fialovými čárami si kreslím s/r a většina z nich je skutečně z ranní seance, někdy právě u nich dojde k RR, čehož je třeba využít (tu)
Žluté linky jsou pivoty: čárkované jsou denní, čerchované jsou týdenní. Pokud je ale trh absolutně ignoruje, tak ty denní mažu. Týdenní nechávám až do konce týdne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zvláštní, doteď jsem si myslel, že ztrátu si může obchodník způsobit pouze sám. Nyní vydím, že za případné ztráty může všechno ostatní kromě obchodníka samotného. Pokud někdo nechápe jak jednotlivé indikátory fungují, nemůže se divit, že jejich používáním nic nezíská. ;)

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,
máš pravdu, napsal jsem to trochu nešikovně... indikátory určitě fungují! Vždyť backtest mi tak krásně šel :-) paper jsem moc dlouho nejel (asi 1-2 měsíce), a pak hned live... a psychika dělala své a účet šel dolů...
Ono když jde účet dva, tři měsíce do ztrát, tak člověk hledá pořád nějaké vylepšení systému, i když by ale důvod měl hledat hlavně v psychice...
Potom jsem se seznámil s Ouklendem, který mne nahlodal s PA. A měsíc jsem nedělal nic jiného, než srovnával vstupy a výstupy WCCI s vstupy a výstupy PA... a ejhle průměrný zisk na jeden ochod byl dvojnásobný! Vstup do obchodu byl daleko dřív, Procento WIN také o cca 10-20% větší a hlavně PRO MOJI PSYCHIKU bylo výborné, že jsem téměř okamžitě mohl posunout SL na BE+1 ! Což je pro mne dá se říct taková malá výhra...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak to netrvalo ani tak dlouho a reakce se dostavila. Čekal jsem sice, že mi odpoví Armike, když byla má poznámka určena jemu, no ale třeba se ještě ozve. ;)

Zatím mi to nedá a musím říci pouze toto.

Jsou někteří lidé - obchodníci, a já znám jen 2, kteří by bez problémů mohli obchodovat třeba podle zakřivení smetáku opřeného v koutě za dveřmi, a přesto budou neskutečně ziskoví. To jim samozřejmě přeju. Tito lidé však mají díky těmto svým schopnostem tak zúžený pohled na věc, že jsou ve svých výrocích, které prezentují, jak jinak než neobjektivní. Dává jim to totiž silný pocit jejich neomylnosti a tím pádem asi potřebu slovíčkařit a strefovat se do každého, kdo má na věc jiný pohled a odlišný názor než oni.

Pak jsou stovky a možná i tisíce dalších lidí - obchodníků, kteří si přečtou veškerou možnou literaturu týkající se obchodování podle indikátorů, věnují mnoho měsíců a možná i roků tvrdému sebevzdělání a poctivým testům, v kterých jsou úspěšní, naučí se obchodní systém, který je na indikátorech založený a který je prezentován např. s 60% úspěšností (samozřejmě nezaručenou - jak jinak), a přesto tito lidé nejsou v live úspěšní a přicházejí o své nemalé peníze.
-Někteří z těchto lidí pak po několika dalších neúspěšných pokusech a marném "hraní" si s indikátory ve své vlastní podstatě prozří a udělají pro ně radikální, ale jediné možné sebezáchovné rozhodnutí a všechny indikátory zahodí ...
-Jiní z těchto lidí, hlavně ti, kteří si to finančně mohou dovolit, možná tak trochu zaslepeně pod lehkým masírováním okolí a některých jiných obchodníků, a možná ve snaze najít zlatý grál, testují indikátory stále dokola a stále dokola doplňují svůj účet s heslem, vždyť to musí jít ...

No a pak jsou někteří obchodníci a tady si netroufám říct, kolik jich asi je, kteří obchodují jen podle indikátorů a dokáží být výděleční.

Každý z těchto čtyřech skupin lidí - obchodníků si na základě svých zkušeností a možná i zkušeností svých přátel vytvoří určitý závěr a z něho názor. Někteří pak tento svůj názor prezentují více, někteří méně, někteří mohou být při tomto prezentování i agresivní a arogantní a některým to může být úpně jedno atd.

Tohle je asi vše do jisté míry v pořádku. Co mi osobně ale vadí je to, že si někteří stále nedokážou uvědomit, že někdo jiný může mít na věc jiný pohled a jiný názor, přičemž pak budou tohoto člověka neúnavně pořád do kola přeorientovávat na svou víru a při sebemenším projevení názoru mu dávat přes prsty za jeho "kacířské" myšlenky ...

P.S.: Kdy si konečně někteří lidé uvědomí, že v tradingu je vše relativní a nic není takové, jak se může jemu zdát ... Jestli někomu připadá to nebo ono špatné neznamená, že je to jeho omyl, a že stejně tak to špatné může špatně připadat jinému ...
P.S.2: Tohle je jestli se nepletu jediné, opakuji - jediné - vlákno o obchodování podle ceny na těchto www, takže tu asi těžko někdo bude hledat chválu na jiný způsob obchodování a na indikátory zvlášť. Pokud však někdo takovou potřebu má, tak nechápu, proč tak neučiní v jiném vlákně, které se indikátory zabývá ... Jsou jich tu určitě desítky ...

Ouklend

Link to comment
Sdílet pomocí služby


stratu si obchodnik sposobuje vzdy sam, nic ine v tom nieje , fylozoficke uvahy si nechajme pre seba a bavme sa o PA

danek:

zaujimalo by ma ako ste prisli na tie Range 0.7 a 0.9, koho to bol napad, a ci je to mate pre ER2 nejak specialne vyoptimalizovane, alebo by toto nastavenie mohlo fungovat trebars pri SP a YM aleno NQ

coochi:

co sa tyka toho obchodovania poobednajsej seanci, je to skvely napad, ked pridem s prace dom som unaveny, taktiez FX da zabrat . musim si oddychnut. a poobednajsia seansa by to mohla vyriesit, ale mam celkom strach s toho , ze trhy sa vtedy spomalia popripade sa trendy otacaju a potencial obchodov nebude taky velky

dik za odpovede. dufam ze sa mi podari do ninji natiahnut data a range bars

:) (tu)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

este by som poprosil o jednu radu, chcel som sa opytat na to nastavenie range bars, ja to mam v platforme ako range v tickoch, na vasich screenoch vidim, ze mate oznacenie, 0,9 a 0,7, znamena to ze je to v tickoch? , lebo tym padom to ja budem mat 7 a 9. a vtedy sa moje grafy najviac podobaju vasim

lepsie je asi sa opytat v ninja vlakne , ale pre istotu , aby som vedel aky mate TF by som bol rad za vase rady

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

tak u mě byl průběh asi takový.S pozičního obchodování jsem znal pouze TA a proto když jsem začínal s E-mini tak jsem logicky taky začal s TA.Brzy jsem ale zjistil,že TA dle indikátorů při day tradu je úplně o něčem jiném,tu rychlost co většinou e-mini mají nedokázaly indikátory pro mě stíhat,než byl signál, trend už byl dávno rozjetý.Chvilku jsem ještě laboroval s různýmy nastavenímy,ale vše pro mě marné,Ta jsem vzdal.Pak jsem,začal zkoušet dle PA a musím přiznat že se mě to moc líbí.Hodně mě pomohlo tohle vlákno.Je to hodně detailů,které v tradingu rozhodují,pomohlo mě hodně věcí co jsem se zde dozvěděl,jen namátkou,začal jsem vstupovat do obchodu se slevou,což bylo pro mě ušetření půl mého SL(dříve jsem vstupoval 2-4t nad/pod formací),ted vstupuju po proražení formace 2 ticky v posledním baru takže úspora 4 ticků v můj prospěch,na tohle jsem přišel díky Dankovy a Ouklendvy s kterýmy jsem tohle před nějakým časem probíral,ale velké díky patří samozřejmě Všem co zde na finančníku přispíváte.Ted sice neprožívám moc dobré období,sýstém mě nějak nefunguje(prakticky celý srpen),ale budu bojovat.

S pozdravem

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,
nedokážu moc posoudit zda se trhy odpoledne "zpomalí", protože ranní seanci vidím v podstatě už jen "ze záznamu".... příjdu z práce po 17hod a PC zapínám až po 19hod nejdířve. To musí posoudit nekdo, kdo to sleduje od rána.
Ale i kdyby, tak i tak to naděluje zajímavé signály... výjimkou je 14.8. a když pátrám zpětně dál, tak až 1.8. - z toho byl taky pěkný chaos... ale mezitím OK.
Nechápu co přesně vnímáš jako negativní na tom, že se trendy "otáčejí"... ony se právě otáčí třeba na DT nebo DB a pak to taky naděluje slušný profit.
Je pravda, že v posledních dnech jsem zaznamenal na ranní seanci krásné trendy, snad i 1000USD... což mne se zadařilo pouze max. nějakých 610USD na jeden obchod (ale PA jedu live asi měsíc)... ale na druhou stranu mám menší SL, menší RB než třeba danek a tak i profit asi musí být menší...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aimike,

nastavení RB je čistě individuální. Já si zvolil RB0.9, protože se rád odlišuji a RB1 bylo dost časté. Stejně tak můžeš mít RB0.5 nebo RB2 atd. Ćím menší nastavení, tím více signálů (samozřejmě i falešných), na druhou stranu možnost menšího SL. a naopak, čím větší nastavení, tím nutnost většího SL a menší počet obchodů.Chce to vyzkoušet, co ti bude vyhovovat líp.

ER2- 1bod=10ticků, nastavení RB v desetinách
NQ - 1bod=4 ticky, nastaveni RB ve čtvrtinách
DAX-1bod=2 ticky, nastavení RB v polovinách
YM - 1bod=1tick, nastavení RB v celých číslech (doufám, že se nemýlím)

konkrétní nastavení si musí každý vyzkoušet sám podle svých požadavků a podle toho co komu vyhovuje.

PS: kolonka editace je opět v tahu, takže se omlouvám za případné chyby, které zpětně nejdou opravit.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to borax,

když se podíváš zpětně, tak průběh erka se oproti dubnu, květnu trochu změnil.Mně osobně vstupy se slevou nefungují tak dobře jako dřív, takže nyní nakupuji na close limitem. a stejně tak výstupy, SL přitahuji víc než v minulosti. Jak se mění trh, tak musíš přizpůsobovat i svůj systém.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...