Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

coochi

nejde o smer, ale o potencial obchodu

mylis v tom , ze si myslis ze budes do obchodov vstupovat na zaciatku trendu.
zakon momenta je proste jednoznacny, ak mas s poslednych 15 sviecok 10 up a 5 down, je pravdepodobnost ze dalsich x useciek pojde viac up ako down je vyssia. myslim ze je dobre vstupovat do obchodov ktore maju vyssi potencial, ako do obchodov ktore tvoria korekcie, ale to je len vec nazoru

Ja indikatory nepouzivam ani teraz :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Můj názor:

V obchodování odpoledních seancí vidím jednu velkou výhodu. PA je kromě svých cenových patternů také hodně o SR úrovních. Tyto SR úrovně si samozřejmě může zakreslovat každý sám, ale dopředu nikdy nevíte, která SR úroveň je silnější a která je slabší (vedlejší) a na kterou bude trh reagovat a kterou nechá bez povšimnutí. To mnohokrát (není to samozřejmě pravidlem) právě ukáže trh ve své první polovině obchodního dne. Pokud má člověk zamalováno více SR úrovní tak trh v dopolední seanci ukáže, na které úrovně reaguje, na kterých SR se cena otáčí, odráží apod. Toho lze velice dobře využít právě v druhé polovině obchodního dne, kdy může být další pohyb čitelnější.
Před ukončením obchodního dne navíc bývají mnohokrát stejně dobré pohyby jako po otevření.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chlapci, nevychvalujte tady PA tolik ... nebo to za chvíli pojedou všichni a na kom pak vydělávat? :D

coochi: Zaujala mne velikost SL jen 6 tick a posun na BE+1 už při 7 tick - kolik chytáš SL a BE a jaké máš % win obchodů? Při takhle nizoučkém SL by se dalo s výrazně nižším účtem jet hned 2 kontrakty ... zajímavé.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja bych mel jinou vec k debate,cim dal tim casteji zjistuji ze lze pomerne dobre stanovit urcite casove pasmo od otevreni trhu ve kterem se " trh rozjede" ,z 90% vystupuji na predem stanovenem PT,posledni dny testuji ze v case 15:30 - 16:30 PT neaplikuji a snazim se zachytit cely "delsi swing" a dokupuji kontrakty,pote zbytek seance prejdu opet na PT . V poslednich dnech jsem tak zachytil profity prevysujici 1000+ usd na kontrakt,naopak pokud bych tuto metodu posouvaneho SL aplikoval po celou seanci tak me statisticky vychazi mnoho BE pripadne jen male profity a prijdu o PT 200usd,atd.,zajimalo by me jestli nekdo tento system vystupu aplikuje. PA je o s/r proto je to mozna offtopic ,jelikoz ja cistou PA nejedu presto si mysli ze kazdy nejede PA na posouvanem SL,diky za reakce...

5911

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike Napsal:
-------------------------------------------------------
> coochi
>
> nejde o smer, ale o potencial obchodu
>
> mylis v tom , ze si myslis ze budes do obchodov
> vstupovat na zaciatku trendu.
> zakon momenta je proste jednoznacny, ak mas s
> poslednych 15 sviecok 10 up a 5 down, je
> pravdepodobnost ze dalsich x useciek pojde viac up
> ako down je vyssia. myslim ze je dobre vstupovat
> do obchodov ktore maju vyssi potencial, ako do
> obchodov ktore tvoria korekcie, ale to je len vec
> nazoru
>
> Ja indikatory nepouzivam ani teraz
>
>

Airmike,
to jako fakt vstupuješ na základě 15ti posledních svíček, jak píšeš? To počítáš ručně? Nebo ti to počítá platforma? To mne přijde už teda pěkně komplikované... nicméně proti gustu žádný dišputát....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

coochi :)

samozrejme ze nevstupujem , to je teoreticky prikla tvoby trendov. preco nerad vstupujem do protitrendu, pretoze je mensia pravdepodobnost na obchod s vyssim potencialom.

aby si to spravne pochopil, mne ide iba o nadhlad predtym ako zacnem trh a range bar testovat. proste predtym nejaka teoreticka priprava s hladiska potencialu obchodov. tvoj styl je tvoja vec, ja sa len pytam pretoze nemam skusenost s range bars a s ER2 tiez nie.

debaty kto ma ravdu ma nezaujimalu (ani gusta ani disputaty :) ), chcem len ziskat co najviac informacii , pri vstupe na novy trh




Link to comment
Sdílet pomocí služby

coochi: Díky, opravdu to vypadá zajímavě.

danek: Ano, tohle je mi známé, že čím nižší TF/range, tím nižší SL je třeba. O tom, že neexistuje žádný svatý grál, nepochybuji a ani ho nehledám ;-)
Zaujalo mne to z jiného důvodu - někde je určitá hranice, pod kterou už s tím rozlišením níž jít nemůžeš, protože pak ti jakýkoli SL vytluče jen obyčejný tržní šum ... díval jsem se třeba na RB4 a tak je to prakticky samá z/č/z/č/z/č/z/č/ ....
Při velikosti ticku 10USD na ER2 mi přišlo, jako takové rozumně malé SL od 80USD, spíše však od 100USD výše. Fakt, že někdo úspěšně jede ER2 na 6tick SL mne proto trochu překvapila. Nic víc ...

Airmike: Ano, trochu to nakombinovat ... a to s účtem směšných 3000USD na jeden obchodovaný kontrakt, abys dodržel pravidlo 2% risku na obchod ... kdyby nebyl coochi živým důkazem toho, že to funguje, nevěřil bych ;)





Link to comment
Sdílet pomocí služby

este som sa chcel opytat jednu vec

je nejaky specialny dovod na to ze vacsina obchodujete ER2 alebo je to len vec zotrvacnosti. moznosti zrovnania s ostatnymi.

mna totiz uz dlhsie zaujima NQ, a mam aj nejake testy, ale o tom ze ho tniekto obchoduje neviem. teda okrem PajaSofta, ten to myslim spominal, atraktivny je hlavne s hladiska moznosti obchodovat kratsie obchody s malym riskom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucínek,
jen bych upozornil, že to sice jedu live a vypadá to zajímavě... nicméně to mám zbacktestované asi jen na 3 měsících (vždy jsem dělal backtest minimálně na roce)!
Nechtěl jsem se pouštět do větších backtestů, protože chci počkat co bude po přesunu ER2 na ICE... jestli se něco změní... apod. Už jsem strávil moc času backtestem dřívějších strategií, navíc je léto a sedět u PC taky není zrovna ideální jak trávit pěkné dny :)
Rád bych to pak zbacktestoval i na některých měsících z minulého roku, abych viděl jak by to fungovalo dříve. Náhodně jsem některé dny zkusil a vycházelo to dobře.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...