Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

No tak já dneska taky nic extra. 1. První DT byl celkem OK, ale vlezl jsem tam pozdě a naprosto idiotsky neposunul SL nad svíci, takže mi to zbytešně vymetlo a začal jsem plným SL na obou K. 2. To mělo být RR na short, ale nepodpořené na RB7 absolutně ničím, jen na RB4. Chyba, takže malý PT a malý SL. Vzápětí jsem frusrtován neodmáčkl vstup na tom 1-2-3 DT, ačkoli jsem měl umístěný příkaz a stačil jeden klik. Hlava selhala a přitom mohlo být krááásně vyděláno. 3. DT, jenže ne moc pěkný a také jen na RB4. Chyba a plný SL. V tuhle chvíli zásek už 400USD a naštvanej na sebe jako blázen. Pak vypínám emoce a zapínám mozek a trpělivost. 4. DT, s relativně agresivním, ale celkem opodstatněným vstupem spokojen, s ovládnutím chamtivosti ve snaze zavírat to brzo také, ač mi to stálo profit, ale bylo to podle pravidel. Takže první obchod, se kterým jsem dneska spokojen. 5. Pak jsem musel pryč a utekl mi ukázkový DT ve 21:13, už jsem na něj jen smutně koukal. Na RR ve 21:35 jsem se dneska už bál, ale nakonec jsem vzal RR ve 21:41, posunoval SL přesně podle pravidel a výsledek byl nad očekávání - zisk 512,5 USD na druhém (trailovacím) kontraktu. Pak už jen škoda ukázkového DT ve 21:53, ale rozhodl jsem se přestat, dokud jsem v zisku a už dneska neriskovat a nic dalšího nebrat. Škoda. Takže nakonec přeci jen profit +300, celkově spokojenost hlavně s tím, že jsem alespoň večer dokázal ovládnout hlavu a emoce a napravil tak odpolední zkrat.

6660

6661

6662

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ahoj RMKomodity,
ty včely mají něco do sebe :)

pokud mohu něco k některým Tvým obchodům
ad 2) tenhle DB se mi taky líbil, navíc jsem ho měl podpořený div na RB6, ale hlava nedovolila, vstoupit, protože jsem ho vyhodnotil jako moc široký, věřím, že kdyby předchozí dny byly lepší, tak jsem do toho šel
ad 5) nemohu si pomoci, ale viděl jsem tam 3U, jen proto že ho nemám v plánu, jsem ho ignoroval
ad 11) tady mám u sebe poznámku, byť ne v grafu, nejvíc mi tam vadilo, že to neni na významnější S/R (z mého pohledu), jinak z odstupem času také hodnotím jako zajímavý vstup do DT

jinak jak si viděl konec dne a čekání na sestup a následné proražení low dne ?

díky a ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

boha jeho, já fakt nesnáším backtest, doslova u toho trpím, ale chci trochu získat jistotu v DTB-čka na Volume1500.

Dotestoval jsem říjen 2007 na NQ Z7.
SL50, PT100 vč. komisí.
2 zisky a konec za den
2 ztráty a konec za den
Maximálně 3 obchody denně.

Počet obchodů: 45
Win: 75,56%
+2850$.

Jak jsem na to koukal, tak se to chová opravdu obdobně jako teď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k: Jeste k tem mym obchodum: 2. Tady me vylozene drzela hlava. Open dalsi svice bylo na low minuleho dne. Rikal jsem si do pytle, ja tam vlezu a hned se udela cervena svice do shortu. Pritom na RB14 byla jasna divergence. Proste zbytecne analyzuju a kdyz to neudelam, tak skoncim v nejakem podelanem signale. A pak jsem dneska byl fakt jak slimak. Svice se dokoncila, ja tam pustil prikaz a nez to tam spadlo, tak trh udelal par ticku nad open a byl v prdeli. To se mi dneska stalo u dvou signalu. Jsem myslel, ze me omyje. 5. Tenhle DB je videt i na RB14 a vytvoril se po prorazeni silne TL. Zase jsem cekal s prikazem, jenom ze se mi stalo to same jako u 5. Tady jsem byl fakt zraly na to, ze to tady rosekam na maderu. Samozrejme jsem byl v razi a trh me vyprovokoval ke vstupu do shortu a jeste jsem posunul SL. Proste to bylo cele na kulku do hlavy. 11. A dlasi jasny vstup. Nic mene jsem si kliknul na RB14 a zpet a nez jsem se rozkyval, tak byl trh zase v trapu. Pak jsem se jeste chvilli dival, ale uz zrusil prikazy a zavrel chart tradera. Delal jsem si poznamky a nesledoval to, protoze jsem nemel uz chut po tom vyprasku. Pokud ale jde o vstupy, tak prikladam obrazek.

6663

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Remarque,
musím říctm že se zájmem sleduji, jak stále testuješ a zkoušíš nové věci a systémy ... každopádně díky za to ... jaký ze systémů zatím u Tebe "vede", který je favorit na live ? a tyto nové testy a úpravy jsou dílem nespokojenosti ze současným systémem ?

btw: pořád platí u Tebe, že live začneš v lednu na NQ ?

díky a ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem dodelal statistiku rozpeti a volume pro NQ. Celkove obdobi je 09/07 - 11/08. Vypoctene hodnoty jsou medianem hodnot daneho mesice, ale to jenom pro pripomenuti. Muzete si tak udelat obrazek o zmenach za vice jak posledni rok.

Mesic Range Volume

09/07 25.00 327183

10/07 34.00 388228

11/07 53.75 529817

12/07 33.75 327667

01/08 58.75 531765

02/08 44.50 401763

03/08 46.63 424037

04/08 35.88 303152

05/08 35.75 355469

06/08 47.50 417808

07/08 49.75 456568

08/08 39.50 361538

09/08 59.50 456058

10/08 105.00 521645

11/08 70.75 364613 (data do 19.11.08)

mira_k:

Duvod, proc Remarque testuje i volume graf je ten, ze momentalne je hodne volatilni obdobi, ve kterem RB grafy funguji dobre, ale uz to je horsi, kdyz jsou trhy klidnejsi a nejsou takove denni pohyby.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k

>> ahoj, ani bych neřekl, že tyto úpravy jsou dílem nespokojenosti, měl jsem už před časem dvě varianty, které jsem testoval a řekl jsem si, že koncem roku se pro jednu, pro mě lepší rozhodnu. Systém jak jedu na RB je OK, dá se profitovat i tam, jen ty volume jsou mi bližší, např. nynější běžný den:

Na RB se objevilo takových cca 10-15 DTB...zhruba polovinu si lehko člověk odfiltruje (nesedí celkový vzhled formace, S/R, divergence) zbyde ti takových 7 a právě u těch 7-mi je "manévrovací" prostor zda vzít nebo nevzí docela úzký, až moc velký prostor pro cit a intuici (samozřejmě jsem si vědom, že bez citu to nejde, o tom nemám pochyb) Většinou se trefím do hezkých signálů, ale taky bych nemusel.

Oproti tomu na Volume se v běžný den objeví zhruba polovina signálů co na RB...tak 5 denně...zhruba tak 2 si odfiltruju (zase nesedí celkový vzhled, S/R, DIV) zbydou mi 3, takže tam je ten manévrovací prostor o dost menší a pro stěžejní je, že mi to dodává hodně na klidu.

Další výhody Volume jsem už psal, jenom teda rekapitulace: RB v minulosti neudělalo moc svíček, hezký signál opravdu málokdy, na volume se počet barů v minulosti jen o malinko menší než teď, jak jsem testoval říjen07 kdy na RB to byla fakt bída, skoro nikde žádný signál a člověka by to nutilo lézt i do nehezkých věcí, tak na volume jsem si připadal jako bych jel období, které je teď. Potom se mi taky líbí, že množství trendlinek mám menší. Ale říkám, hlavně mi jde o ten klid, který u live bude nutný, proto jsem rád, že na volume je o mnoho menší "manévrovací" prostor.

Takže live na 85% pojedu volume, pravděpodobně budu obchodovat i na RB, ale tam budu brát jenom ty své *** signály, které na první pohled nemají chybu.
Pojedu tedy jenom DTB jak trend, tak protitrend.
Ze začátku výstupy na PT, sofistikovanější výstup až později, až se oťuká live.
Teprve 22.12 budu mít možnost proměnit Kč na $, a až pak pošlu peníze brokerovi, takže počítám spíše s tou půlkou ledna.

Zdůrazňuju, že přechod na Volume nebyl z nespokojenosti, že by to na RB nešlo, taky to tam šlo, ale volume mi je milejší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque,
díky za vyčerpávající odpověď :) smysl mi to dává, jen já jsem v tomhle taková "konzerva" :) tj spíš si hrabu v jednom systému a jednom trhu, tak abych si to ušil na svoje požadavky (ted nemyslím přeoptimalizaci), ale aby vstupy byly podle mého gusta a systém mi seděl a já vždy věděl, co a proč dělám a nemám nějak moc potřebu zkoušet nové věci, což je možná chyba.
Teda momentálně zápasím se svojí psychikou při live .. viz moje výsledky z tohoto týdne, což je průšvih (když budu slušný) :( ... ale na dnešek se opět těším.

Jinak myslím, že půlka ledna je dobrý termín pro začátek, nedělám si iluze, že trhy budou okolo Vánoc a z počátku nového roku nějak extra živý.

RMK: jj, jasně .. myslím, že až se trhy vrátí k normálu (otázka je, co je normální stav trhů), tak zřejmě více než kdy jindy přijdou ke slovu výstupy a jejich ladění, tj. když už přijde vstup podle pravidel, tak se na něm svézt

díky oběma a ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...