Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

prilozim aj ja svoje obchody za vcerajsok. zatial sa mi nedari dostat ku grafom kazdy den, ale snazim sa. Vcerajsie obchody su od 21:00 do 21:40. Este robim dost vela obchodov, lebo nemam vycibreny cit tak ako by som mal a robim obcas aj hluposti. musim na sebe odstranit impulzivnost. 1. DT - trh po dokonceni rychlo letel dolu tak som nastupil impulzivne az na druhej cervenej, inak bol to pre mna neplatny signal lebo rozdiel vrcholov bol 3ticky a ja beriem maximalne 2, ale nestihol som si to spocitat vsetko: SL -50 2. DT na tej istej S/r podporene divergenciou : PT100 3. nezmyselny vstup, videl som trendove DT tam kde nebolo :) SL -50 4. pekny DT, ale neviem preco mi usiel takze ziadny obchod 5. DB podporene divergenciou. take mam celkom rad ak je medzi nimi aspon dva bary a niesu velmi siroke PT100 6. trendove DT ten obchod tu bral asi kazdy, na mna trochu siroke uz ale dobra s/r a je to na tick presne takze som bral aj ja PT100 celkovo +200

6683

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frame3 >> s tím nastavením volume je to různé, můžu ti říct, že za celý listopad, celkově cca 50 obchodů, jsem neměl MAE větší než 45$, ale je pravda, že mi to vachrluje tak tak. Nížší volume na to určitě bude lepší, ale zase bude více falešných signálů. Proto na V1500 ani nevstupuju tam kde je svíčka strašně moc dlouhá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

na volume baroch mi na instrumente TF vadi hladvne range jednej sviecky, kde sa to dokaze vysplhat aj na 200-300+ dolarov a nastrbuje mi to sposob mojho tradovania, mam problem s SLkami ktore na taketo range nejsu stavane (u mna).
Volume bary som skusal a zistil som ze ich mozem pouzivat len ak klesne cenova volatilita a samozrejme si to najprv musim oskusat. Zatial teda zostavam pri Rangebaroch, stejne sa situacia dostane do "predkrizoveho normalu" tak mozno v polke roku 2009. Takze casu dost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, moje dnešní obchody. NQ, RB2, 19:40-20:20, 3 obchody, 1xB/E+2; 2xSL ... dneska to bylo rychlý :( 1) RR, někdo tomu říká trendový DT, vstup pod S0,5, vše v pohodě, přitaženo na B/E+2, ale korence mi trefila na tick, ale s timto obchodem jsem spokojeny 2) DB, zformovaný na vcerejsim low, MACD-H reversni, divergence na RB6, vstup po první dokoncene svíčce, až sem v pohodě, pak se to otočilo a prorazilo DB, výsledek SL .. s tímto vstupem jsem i přes výsledek spokojený. Přemýšlel jsem, zda by se nevyplatilo, když trh nepotvrdí DT/DB vstoupit Reverzem do protipozice 3) RR, vstup do trendu, potvrzeno MACD-D, vytvořeno pod vcerejsim low, který bylo chvilku předtím proraženo, ale SL ... tento vstup byla na hraně, každopádně jsem měl dřív vystoupit za MKT, když se trh nikam nehýbal No tak jsem zakončil celý týden v duchu, který byl pro celý týden typický. Přes víkend si trochu srovnat hlavu a příští týden jedem dál. ať se daří, Míra

6684

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj. Neměl jsem teď moc čas číst PA vlákno tak mám rest a o víkendu musim napravit. Napsali jste toho kluci určitě zase požehnaně. Dneska jsem potřeboval splnit týdení limit obchodování tak jsem jel regulérní seanci od 20:00 ale tentokrát už jsem zkusil rovnou ten volume 700. Vedle sem měl ještě otevřenej RB9 abych mohl porovnat. Téměř bych řekl že tam nejsou až takový rozdíly akorát RB mi dával krapet víc falešnejch signálů. Celkově dneska +90$. Začal jsem taky zakreslovat červený SR úrovně který značí rozpětí trhu od 15:30 zhruba do 15:45. Někdo to tu už kdysi psal a měl sakra pravdu že to vcelku dobře funguje. Trh má s těmahle úrovněma problém pak po celej den.

6693

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim chlapi, tak prikladam svoje vcerejsi vstupy. Zacal jsem vcera o neco rychleji. mira_k: 1. Tenhle signal se mi taky hodne libil. Nejdrive jsem myslel, ze zacnu az od 20:00, ale tohle si proste rikalo o vstup, tak jsem ho vzal MKT. Výstup taky rucne. Prezill bych i presun na BE + 1, kdybych tam vstoupil limitem, ale v tomhle pripade jsem to nechal sjet na PT. 2. Tenhle DB se mi taky libil, ale po vystupu na SL jsem si rikal, ze mi to mohlo docvaknout, ze trh pojede az k denímu low. 3. Kdyz tak sleduju ty RR, do kterych vstupujes, tak mi pride, ze jsou ty RR prevazne hodne mala, ze tam mas strasne maly prostor k tem swingum. Pokud jde o ten reverz pozice, pokud DT/DB selze, tak je to dobra myslenka. Na mysl mi prihazeji dve otazky a to nadefinovat si, kdy doslo k selhani DT/DB a druha je psychologicka stranka cele operace. Lehce se muze stat, ze vyjedes se dvema SL ani nebudes vedet jak a uz vidim ten konec, co to udela v hlave. Remarque: Kdyz jsem si prohlizel ty tvoje vstupy na VOL1500, tak me hned prastilo do oci, ze sis u 3 napsal, ze ti skoncil na PT misto na SL. Rikal jsem si, ze si uz tak zblbly z tech PT, ze uz to flakas vsude :D.

6694

6695

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque:

Tak jsem vcera dodelal backtest 10/07 na VOL1500. Co se tyce samotneho backtestu, tak jsem se pri hledani patternu hlavne opiral o divergence na CCI, protoze toho backtestovani mam taky nekdy uz plne zuby. S/R jsem nezakresloval nejak zvlast peclive, protoze to bych u toho stravil hafo casu navic. Jenom jsem je tak zbezne kontroloval. Taky jsem si znacil vsechny vstupy behem cele obchodni seance a z toho jsem nasledne udelal statistiku podle tech podminek, jak jsme se domluvili a pro sebe jeste udelal statistiku pouze vecerni seance od 20:00.

Vysledky DT/DB za celou seanci:

Celkem obchodu: 122
Win: 66.5 %
Bankroll: 6 172 USD (L - 2751, S - 3421)
Prumer na obchod: 50.5 USD
Efektivita: 75.5 %
Max serie ztrat: 4
Max. serie zisku: 11

Vysledky DT/DB dle nasich podminek:

Celkem obchodu: 60
Win: 61.7 %
Bankroll: 2610 USD (L - 1178, S - 1432)
Prumer na obchod: 43.5 USD
Efektivita: 70 %
Max serie ztrat: 4
Max. serie zisku: 5

Vysledky DT/DB vecerni seance - uvazuju vsechny signaly, ktere se objevily, pouze dva dny nesplnovaly nase podminky 2 zisku, 2 ztrat a max poctu 3 obchodu za seanci:

Celkem obchodu: 42
Win: 64.3 %
Bankroll: 1192 USD (L - 768, S - 1224)
Prumer na obchod: 47.5 USD
Efektivita: 73 %
Max serie ztrat: 3
Max. serie zisku: 8

V porovnani s tebou je tam 10 % rozdíl. Taky mam vice obchodu, ale to pricitam tomu, ze jsem ty S/R nezakresloval tak striktne jako ty. Ale i tak to beru jako celkem dobrou shodu mezi nama obema. Jinak z tech vsech vstupu bylo pouze 6 obchodu, ktere by byly profitabilni, ale SL byl nedostatecny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMKomodity

nechcem vam zasahovat do vasej plodnej konverzacie, ale kedze sa tu snazite s remarqom a ostatnimi doladit si systemy tak mi pride ze asi nebude na skodu ked vam povie nazor aj nezainteresovany :)

celu diskusiu som necital lebo som toho casu tolko nemal, ale s poslednych par prispevkov mam nejake postrehy, ktore som si nemohol nechat pre seba, lebo by vam mohli pomoct a hned vysvetlim preco. spajate niektore veci , ktore uz na prvy pohlad nemaju sancu fungovat v reale a je sa na ne treba pozriet s poriadnym odstupom.

1) trend
na niektorych screenoch je uplne zrejme ze trend je uplne odignorovany, a to nielen lokalny trend, ktory by vam mohla pomoct identifikovat EMA s malou periodou ale hlavne ten uplne najzakladnejsi masivny trend, ktory uvidite, len dokladnym obzoomovanim vaseho grafu a nakreslenim si trendovych liniek. ovela dolezitejsie sa stavaju SR urovne ako trend , a to je hrozne velka skoda, lebo nestracate len % uspesnost targetu ale aj potencial obchodu.
s tym ide ruku v ruke neefektivita Monezmanaymentu. v poslednzch par prispevkoch som videl ze sa snazite ist do obchodu s dvoma kontraktami, tie sa ale stavaju v protitrendovom obchodovani nepotrebne, pretoze ten druhy, ktory by mohol zasiahnut druhy target nezasiahne target ktory je prilis daleko
2) signal
a) dost casto som si na poslednych screenoch vsimol ze niektore signaly ako keby boli schvalne vyberane ako snaha otocit velmi strme trendy. cim je lokalny trend strmsi, tym ma trh vacsiu dynamiku a vacsie momentum, a preto je maximalne nevhodne klast proti nemu signal.

b) druhou chybou ktoru som si vsimol ze pri preberani signalov zvykne trader uplne odignorovat swingy. to znamena, po rozbehnutom trende, caka na prvu korekciu a berie ju za kazdu cenu. nepocka si na dotvarovanie swingu.

c) zamienanie si signalov a nahovaranie si ze vidime nieco co chceme vidiet. to je znami problem, dost casto sa to stava aj mne. ale prave preto robime PA aby nam formacie pomahali.

ak dovolite par svojich obrazkov alebo obrazkov s fora vyberiem, a oznacim ako chyby. ja viem ze je to tak trochu kritika do vlastnych rad. lebo robime to iste, ale ak to ma sancu pomoct coilen jednemu.(popripade jednemu mne :)) tak si dam tu pracu a oznacim to. no a ak sa bude chciet niekto do mna obut. tak nech. :) clovek si zvykne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

talze prvy priklad ktory som si vybral je definicia trendu. prikladam obrazok pri ktorom si myslim musi byt uplne jasne ktore signaly brat a ktore nie. v skutocnosti tu vidim len jedem uplne perfektny signal a to je ten prvy. toto je skutocne trendove DT. druhy je uplne spatny. tam nema vyznam ani rozmyslat. nad tretim by sa dalo polemizovat a stvrty zase uplne spatny. podla mna sa treba vyvarovat HLADANIA divergencii na CCI a signalov v grafe. divergencia s grafu musi kricat a signal presne tak isto, nesmieme ich hladat. pri brani signalov si treba polozit otazky. 1) je dlhodoby trend dostatocne masivny, aby som siel po jeho smere. ? 2) je rezistencia dostatocne silna na odraz ?

6697

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:

Většina těch chyb, které popisuješ, jde spíše na mě, takže se k tomu vyjádřím. Nic méně bych Ti trochu oponoval a uvedel některé věci na pravou míru.

Určování trendu:

Pokud se podívaš na moje screeny, tak ja tu EMu tam mám. Sleduju ji. Zároveň používám taky vyšší TF, kde ji mám taky a rovnež si tam zakresluju TL. Můj problém je, že vlezu do trejdu, ale často si uvědomím až posléze ty důvody, proč bych tam neměl jít. Na tom musím stále pracovat. Jsem si toho vědom, že v tom dělám chyby, viz některé včerejší signály.

Dva kontrakty:

Já už jsem to tady psal, že se mi potvrdila tvá slova, že na dva kontrakty s dvěma různými PT potřebuješ vyšší úspěšnost, takže je to pro zelenáče jako já hodně riskantní. Myšlenku dvou kontraktů jsem tedy opustil. Do začátku to nemá smysl.

Signály:

Pokud jde o samotné signály, tak to souvisí s tím, co jsem napsal na začátku. Některé tyhle souvislosti si prostě neuvědomím ač se na ně koukám a sleduji je. Máš určitě pravdu v tom, že se dost často snažím jít proti trhu.

Pokud jde o swingy, tak ja jsem se po úvaze rozhodl, že se zaměřím čistě na DT/DB, ač už jako trendový nebo proti trendový pattern. Zjistil jsem, že s patternem RR mám právě problém v tom, jak rozpoznat, kdy už došlo k ukončení korekce a trh už se rozhodl pro další postup v původním směru.

Za názorné ukázky budu určitě jenom rád.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

druhy obrazok som si vybral od Remarqa. je to s prispevku v ktorom pred par dnami popisoval ako je nevyhodne hladat DB v strmich trendoch. s tym samozrejme suhlasim a nakreslil som porovnanie formacii 1-2-3 do trendu oproti DB proti trendu. CCI je v takychto strmich trendoch len na paradu, popripade na identifikaciu trendovych divergencii. mame v obrazku dve. oznacim ich oranzovo. musime pouzit hlavu. z 3 1-2-3 patternov v trende vysli 2 + 2 divergencie . toto je presne situacie kde by sa uplatnili tie systemy s 2 kontraktmi, vzdy len do trendu , nikdy nie naopak. takze priklad 2a)

6698

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...