Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

RMKomodity

tie chyby co popisujem nesli na teba. robi ich uplne kazdy kto sem prispieva. ja tiez , preto som to chcel dat do kopy, aby sme si mohli porovnat svoje screeny a vyhodnotit. je to uplne jednoduche, nakreslit si par ciar. musim povedat ze odkedy som urobil upravy v systeme, ale hlavne v Pravidlach zacalo sa mi nenormalne darit. dokonca som zvazval ci ma vobec vyznam prechadzat s FX na Futures. ale ked som tie iste pravidla aplikoval na futures, tak su vysledky zas niekde uplne inde. zvazujem pozmenit svoj system tak, aby som riskoval mzno 60-80 USD na jeden obchod a spravil obchody za den len dva, ako riskovat 40 a spravit 4

Btw. za cely mesiac papertradu som neporusil ani jedno pravidlo ktore som si dal. bolo neobchodovat proti trendu, alebo urobit viac ako 4 obchody za den. jedine co ma trapilo boli zbrkle obchody. prvy mesiac na Futkach teda v zisku.
a to v takom ktory by mi bohate stacil .

ked som presne tieto iste pravidla aplikoval na FX , tak som zistil ze je to odrazu uplne iny trading. ziadna pochybnost. ziadna nedovera. signaly proste beriem uplne zlahka, pretoze som si uplne isty ze na konci mesiaca budem v zisku.
niezeby som predtym nerobil dobre obchody. ale ziskal som urcitu rutinu, skoro vobec necitim pocit ze by som mal brat viac signalov. som proste spokojny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Este jedna vec ohladne tej EMY. EMA je len indikator nic viac. sama o sebe trend neurcuje. ten si musi trader urcit sam, a podla toho ake obchody berie, je zjavne ci si trend urcil alebo nie. je uplne zbitocne mat EMU v grafe ked je tam len pre pocit. ale to je len moj nazor. som si vsimol este jednu dalsiu vec ze spatne pouzivanie EMA moze systemu skor ublizit ako pomoct.

hned uvediem priklad

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pri tomto obrazku je jednoznacne DB. krajsi signal si snad ani clovek nemoze priatje to do trendu a podporene jasnou SR urovnou. ja mam v obrazku EMA 50 ktora sa vykresluje v celku dobre, podla EMA 100 je to platny signal. v grafe pod mojim bola v diskusii EMA 34 a tam uz signal nesplnal podmienky. takyto signal si proste nemoze trader nechat ujst, a ja som si ho nechal. a v tej diskusii co vznikla v ten obchodny den bolo zrejme ze som nebol sam. bol to proste ukazkovy preslap, ako sa da pokazit nadherny vstupny signal tak isto CCI v tomto pripade netreba riesit ze ma taku ci onaku farbu. CCI je momentum indikator, a pri tomto signale vyletel do neba, takze ak sedia TL, potvrdenie 2x na vstup, hlavny trend , s swingy, vytvori sa DB a my vsetci ten signal nechame tak, no tak je asi nieco spatne :) ja som ho konkretne nebral, pretoze naprerazenie som nemal SL. a preto sa budem snazit podobne veci odstranit

6699

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMK >> tak to je super, že ty výsledky máme obdobné :) moc mě to těší :) já ten hlubší backtest nakonec dělat nebudu, není na něj dost času. Airmike >> děkuju, že jsi nám naš přistup okomentoval, určitě máš v něčem velký kus pravdy. Obchodování s trendem mi nikdy nešlo, raději jej tedy dělat nebudu :) Co se týče obchodování protitrendu tak je fakt, že by se mělo přihlédnout k tomu jaký je v trhu swing, někdy opravdu ty DT/B jdou proti rozumu, třeba jsou přesná na chlup, je tam i divergence, ale jak se člověk mrkne na předchozí vývoj tak mu něco říká, že by tam lézt neměl. Předtím než jsi napsal tento přízpěvek jsem mrkl na obchody jednoho úspěšného tradera (nebudu jmenovat, myslím, že je ten typ co popularitu nemá rád) zaujalo mě obchodování 2bR, tam je člověku uplně jedno kolik ticků je rozdíl mezi rameny. Podstatné tam je, že tento pattern dokáže souznít s trhem. Na screenu jsou 4 potencionální obchody. Např. 1 obchod: Trh vytvořil high, následovala korekce s proražením vzhůru, následně trh opět klesl a proražení TL (která určuje high první nohy) beru jako signál, ve kterém nastal zlom a pokládám to jako silnější důkaz změny trendu, než DT/B, které následuje po veeelikánském pohybu byť je např. rovné na tick. V rámci filtrace by se mohla použít divergence na CCi, ta většinou nastane. Zalíbilo se mi i to, že jsem tento pattern zkusil hledat na starších datech, kontrakt NQ Z7, lze ho nalézt poměrně často i tam. Obchody 2,3 a 4 byť jsou ziskové, bych pravděpodobně nebral, protože se to šine v kanále směrem dolů. RMK >> neboj neodběhnu na 2bR, zatím zůstanu věrný DT/B když to dobře vychází :)

6700

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak mam tu este jeden priklad a ten velmi pekne naznacuje, preco je dobre trejdovat do trendu. A preco som si napriklad ja vybral futures E mini NQ ako trh ktory ma primarne zaujima. Je to ale trochu iny styl obchodovania , aky je tu zauzivany , ale kedze vychadza striktne s PA myslim ze sem urcite patri . System je jednoduchy a vychadza s prirodzeneho stavu .traderi sa casom dostavaju do stadia kedy vyhladavaju ovela vyssie RRR v obchodoch. je to prirodzeny proces. kazdy by mal podla mna zacinat na statistike a poriadne vycibrit vstupy, az potom neskor zacne obchodovat ovela uvolnenejsie a zameria sa skor na vystupy. Vacsina clankov aj prispevkov ktore som tu cital su zamerane na overtrading. To znamena, SL a PT a niekolko obchodov denne.taktiez myslim ze 95% traderov na futkach totakto riesi, na fx uz to percento take velke nieje. Tento pristup ktory tu popisem je ale o niecom inom. Je to zalozene na nahodeni maleho objemu do trhu a budovanie pozicie. prilozim vam sem jeden obrazok, posledneho obchodneho dna, je to poslednych par hodin. trend bol jasne dany na prvych dvoch swingoch trh sa vydal up a my sme si nakreslili hrubu ciernu linku. hned prvy signal je velmi pekne vykresleny, krasny signal PA podporeny trendom, signalom na CCI ktory ja osobne volam 0 ,ale myslim ze ma nieco spolocne s Famirom (to je pre situaciu absolutne nepodstatne). Trojuholnik ktory tvoria oranzove linky a hlavna trendova linka je prelomeny a trend sa znova vydava Up. v podstate trafit takyto signal je najdolezitejsia vec dna, ak sa to podari, den urcite neskonci v strate. pre tych co chcu ist na multikontrakty je prave tento system to prave orechove, vstup na 2 kontrakty zo stopkou na 100USD. prvy kontrakt moze byt uzatvoreny na pomerne kratkom PT. ale druhy urcite netreba pritiahnut na BE. Treba proste vydrzat a cakat na dalsi swing. Dalsi swing prisiel a s nim dalsi signal na UP. My mame v trhu stale jeden kontrakt ktory sme nezavreli a pri takomto peknom signale pridame este jeden. A tu by som chcel podotknut silu systemu. Pri tom ako pridame dalsi kontrakt nezadavame ziadnu stopku a ani nas nemusi trapit. Pozicia sa spriemeruje (vacsina futures brokerov pozicie priemeruje) a tak sa nam posunie vstupne entry do polovice medzi prvym vstupom a druhym. Trh sa vyda Up a mi si chranime profit tym ze SL oboch pozicii posunieme pod posledny swing a SL a poziciu kontrolujeme. Cakame na dalsi swing. Popripade na dalsi signal. Zbitok dna zalezi len a len na nas a na nasej odolnosti, niekto posuva SL pod ciernou linkou a postupne pridava signaly a kontrakty. Slabsie povahy pridavaju a odoberaju objem nad ciernou linkou. Ale trend je dany a v podstate je to stale len a len jeden obchod, s obrovskym RRR . velky target oproti velmi malemu povodnemu SL 100 USD. Takyto styl tradingu ma par vyhod. Napisem co pokladam za najvacsie vyhody ja. Su to: 1) ked nahodim do trendu prvy objem, mam jasne stanoveny trend, nemoze sa stat ze prejdem do protitrendu, pretoze by som vlastne mussel otocit poziciu, a to je pri sledovani ciernej linky nerealne. Chrani ma to proti zbrklemu obchodovaniu. Poziciu drzim permanentne a preto presne viem do ktorej strany aky signal cakat. 2) cely cas mam obchod pod kontrolou, a aj keby skoncil trend po nejakom obrate je jasne , ze obchod ktory dobre zacal neskonci v strate, koli posuvaniu SL pod swingami a priemerovaniu. 3) mnohonasobne vacsie RRR sad a dosiahnut v podstate velmi jednoduchou cestou. Ak je trend napriklad 30 bodov, a ja prikupim len 2x, povedzme na zaciatku a na 15 bodoch, tak dokazem s trhu vymackat 30+15 bodou, co je to oproti 3-5 bodom na SL. Spocitame si RRR 1:9, 1:15 a je to jasne. Taketo RRR vam overtrading neda ani keby ste boli sebelepsi trader . je to sice len teoreticky priklad ale ked si prejdete grafy a swingy na nich uvidite ze aj na trende 15-20 bodov sa da nazbierat pekny objem, a vsetko zo striktnou kontrolou rizika. obchod dokonca nikdy nieje v strate, staci posuvat malinko do plusu pred priemerovanym entry. 4)jeden obchod dokaze zaplatit niekolko stratovych, ale priznam sa ked som tento system obchodoval prvy krat na FX tak som prisiel na to ze jeho obrovska sila nieje len v RRR, ale hlavne v % uspesnosti. Neviem ako casto sa mi podari urobit dobry obchod na futkach. Na FX som za mesiac spravil obchodov len 11. s toho 10 ziskovych.(je nutne dodat ze tam je to s manazmentom o hodnejednoduchsie.ale s trendom o hodne zlozitejsie obchody trvaju aj niekolko hodin niekedy aj den) 5) futures su tak nadherne pravidelne ze sad a tento system robit na extremne nizkych TF. Toto na FX mozne absolutne nieje. Na malych stopkach ktore mame precizne naskusane s overtradingu sa da postavit efektivny system. To sa mi velmi paci a preto Futky. System ma aj 2 nevyhody Je dost narocny na psychyku a na brokera. Je hodne dolezite zistit si vsetky vstahy , ako prikupuje ci pri prikupeni hodi opacny objem aj na stopku, alebo ju treba manualne pridat. Pocet kontraktov v trende musi byt shodny s poctom na posuvnej stopke. Treba poriadne vyskusat sposob priemerovania, kazdy broker to ma ine. Som si isty ze pri zeleznej discipline je to velmi dobry sposob. Tot vsjo :)

6701

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO Airmike DOBRÝ DEN! Skutečně byl nutný tento příspěvek? Napsal jste ho velmi krásně. Je to velmi starý způsob obchodování,velmi hojně využívaný při skutečném obchodování k bezrizikovému výnosu.Mám však pocit,že je zde spíše zájem o něco jiného.Sám nejen tento systém používám.Vraťme se k PA a k pár stovkám $.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

profesor

podla mna je dobre pozerat sa na veci s roznych uhlov. napisal som to prave preto ze s toho obrovskeho mnozstva prispevkou som nasiel na celom fore 2-3 ktore boli podobne. ci je to potrebne? neviem posudit, podla mna ano ale kazdy mame iny pohlad. nech si uvazi kazdy sam. ja som chcel len pomoct v nahliadnnuti na straty a trend trosku inac. zrejme by sa to hodilo skor do vlakna o MM.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: profesor, skutečně byl nutný Váš příspěvek? Sice se tu PA zůžila na malinkou část DT/B ale všichni zůčasnění ji věnují maximum. Snaží se navzájem si pomáhat a ukazují svoje obchody pro poučení svoje a ostatních, kteří o to stojí. Myslím, že zde může každý (i Vy) ukázat něco ze svého stylu obchodování, ostatní se jistě rádi poučí.
Pokud jsem Váš příspěvek špatně pochopil, omlouvám se a rád si poslechnu o jaký,,jiný,, zájem tu vlastně jde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To profesor: souhlasím s LADARY, hoďte pane profesore na "sklo" to, jak si představujete tu pravou PA ve vašem pojetí. Ono vyskočit ze zálohy,a aniž by jste sám něco v tomto vlákně smysluplného ukázal ,tu nějak tajuplně naznačujete že zdejší myšlenky jsou mimo mísu. Zdejší diskutéři kteří "táhnou" vlákno PA na rozdíl od vás na tomto vláknu makají a dělí se o myšlenky a postřehy se všemi, tak se připojte a můžete to také konstruktivně "řešit ".Jednořádkové příspěvky bez jakékoliv informační hodnoty tu jen zas...jí vlákno.
Ať se daří
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Airmike, díky moc za Tvoje příspěvky a pohled na věc, je to pro mne velmi přínosné. Jako skoro ideální vidím názorné ukázky na našich screenech (tu) Zajímal by mne tvuj pohled na klasicke protitrendové DB/DT. S dovolením použiji screen obchodů RMKomodity, kam si zakreslil trendlinky, jedna z nich ukazuje na nevýhodnost DB v 19:48 na červené S/R, stejný obchod jsme bral i já, podle mého pohledu je na silné S/R (low předchozího dne) a je to podpořeno divergencí na CCI a přesto podle Tebe, by si to nebral, že to neni "správný" DB. Pls. jak posuzuješ protitrendový DB/DT, co musí splňovat .. vždyť každý trend, ať je velký nebo malý jednou musí otočit .. díky moc a ať se daří, Míra

6703

Link to comment
Sdílet pomocí služby

profesor

Vážený pane profesoře, myslíte si, že je skutečně nutných těch několik vašich příspěvků? Plných zbytečnýho otravování traderů, kteří se tady snaží podělit s ostatními o svoje nejlepší know-how? Plných zbytečných vykřičníků, rozkazů a nevyžádaných rad, co a jak by kdo měl dělat? Jestli jste si nevšiml, tak PA se tady řeší už 70 stran, proto netuším, k čemu je to neustálé vaše: "poďme řešit PA" nebo: "Vraťme se k PA." Airmike napsal stovky příspěvků, které jak vidíte výše zajímají a pomáhají spoustě lidí. Vy jste tady nepřispěl ještě s ničím. Proto mu laskavě dejte pokoj. Kvůli lidem, jako jste vy, se tady potom ostatní bojí podělit o své zkušenosti, které by mohly pomoci ostatním. Raději ale nic nepíšou, protože mají strach, že přijde nějaký velký chytrák, co všechno ví, zná a používá a který by jim na to napsal: "Skutečně byl nutný tento příspěvek?" nebo "Co to je za blbost?" apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...