Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

paveln Napsal:
-------------------------------------------------------
profesor

..... Kvůli lidem, jako jste vy, se tady potom ostatní bojí podělit o své zkušenosti, které by mohly pomoci ostatním. Raději ale nic nepíšou, protože mají strach, že přijde nějaký velký chytrák, co všechno ví, zná a používá a který by jim na to napsal: "Skutečně byl nutný tento příspěvek?" nebo "Co to je za blbost?" apod. ...

... tak tohle je přesné ... z tohoto důvodu přestalo přispívat hodně traderů, které již přestalo bavit stálé napomínání, a to, že se do nich pořád někdo strefuje ...

... jinak se nechci do toho nějak moc vměšovat a určitě souhlasím, že příspěvky "profesora" byly minimálně tak trochu zvláštní, ale jeho památné "poďme řešit PA" , které vám tolik leží v žaludku, v tomto vlákně použil jako první zrovna Airmike ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Airmike: Zdravím, mohl by ste mi prosím vás vysvětlit z jakého důvodu jsou pro vás naprosto nevyhovující ta DB na sceernu? Je to jen pro to, že se vám nezamlouvá obchodování proti trendu nebo je to kvůli tomu že trend je již moc rozjetý na to aby ho dokázal zastavit takovýto DB.. Děkuji za odpověď..

6704

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k pokusim sa to trosku priblizit. prvoradou podmienkou na identifikovanie ci je signal platny je vlastne uplne jednoducha pomocka ktora vychadza s toho ako sa vlastne tvoria trendy. opisovat to tu nebudem aby som nebol OT :), ale nakreslim to aby to bolo pekne viditelne. treba len sledovat swingy. na obrazku su oznacene hnedou farbou. v ninja traderi mozete pouzit High/Low swing indikator. ked trh prisiel k tej silnej support urovni, tak byci vytvorili tlak a vyhnali swing az na uroven kde prisiel prvy signal na vstup down (takzvane trendove DT). na TL sa do toho obuli medvedi a nedovolili vytvorit Higher low. ktore by hypoteticky mohlo vzniknut a nasledny odraz UP (hneda sipka) to je prvy predpoklad ze trend sa neotoci pri identifikacii druheho signalu nam potom posluzia swingy (cierne ) na lokalnom trende je to stale lower high-lower low nieje tam absolutne ziadny naznak ktory by mal signalizovat otocenie trendu. opat hypoteticky ak by nastal, zrejme by vypadal ako prerazenie swingu na lokalnom trende (zlta sipka). ale kedze nic take sa nestalo, bolo jasne ze ten support nevydrzi. este som chcel k tomu dodat, ze ta formacia ktora bola oznacena ako DB. v podstate vobec DB nebola. DT a DB su formacie v grafe. napisal som to uz niekolko krat .formacie v grafe musia s grafu kricat, nesmieme ich vyhladavat. par dovodou preco takyto signalnebrat je ze , je to proti masivnemu trendu, swingy na masivnom trende su proti, swingy na lokalnom trende su proti, neprisiel ziadny relevandny Signal. a divergencia na CCI nieje vobec divergencia. CCI je totiz MOMENTUM indikator. ten maly zlty kruzok na CCI vobec nesignalizuje, ze by sa tvoril na urovni nejaky tlak, prave naopak, je to signal ktory vyjadruje ako sila bykov slabne

6705

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ticker

To co som v poslednych prispevkoch napisal si do grafou nekreslim, jedine co pouzivam su trendove linky. svoje signaly ktore dostavam riesim automaticky a preto ani ziadny chacklist zostaveny nemam. ale v zasade postupujem takto.

1) odzoomujem graf
2) zakreslim zakladnulinku trendu + doplnujuce linky.
3) na odraze od linky riesim vstupy, ale len ak dostanem presne definovany cenovy pattern podporeny patternom na CCI

vstupujem vzdy len do smeru masivneho trendu. lokalne protitrendy proti hlavnemu trendu (korekcie)vyuzivam na vstupy, pretoze po odrazoch sa tvoria prave protitrendove patterny ktore obchodujem do smeru hlavneho trendu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Airmike,
díky za odpověď, opět s názorným screenem, fakt moc díky ... (tu)
je zajímavý, že takto zakreslené mi je jasné, že bych to jako DB nevzal, ale naprosto stejně jsem si byl jistý v pátek, že je to čistě DB a prakticky neexistuje jiná možnost, než PT :)

jsem zjistil, že frekvence vyhledávání signálů v grafu je u mne tím vyšší, čím je delší čas, po který nepřichází jasný signál podle mého plánu :)

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny,

do ted jsem vlakno PA jenom cetl, protoze sam pouzivam system s CCI, takze to sem nepatri. Ale kdyz jste tady nakousli CCI, tak se podelim o svuj nazor na to diskutovane protitrendove double bottom.

Sice jsem trendovy obchodnik, ale ten signal, ktery tady byl rozebiran mi prijde jako nadherne protitrendove DB.
A to protoze:

1) nedoslo k prolomeni swingu smerem dolu - a proto vzniklo double bottom
2) CCI ztratilo momentum smerem dolu - tzn. ze v okazimku vstupu kleslo mene pod nulovou linku

Myslim, ze to co tady probehlo o CCI, bylo popsano obracene. Kdyz je CCI pod nulovou linkou, tak ukazuje silu downtrendu. Takze u toho probiraneho DB CCI udelalo mensi oblouk pod nulovou linku u druhe nohy a to znamena jednoznacne nizsi momentum smerem dolu. A pokud jsem protitrendovy obchodnik, tak ocekavam obrat (navic pokud by to nebylo DB, ale cena by u druhe nohy klesla o kousek nize, tak by to byla klasicka divergence do protitrendu).

Jak jsem se tady docetl, vetsina lidi vstupuje na nasledujici ucescce po signalu, takze sledovat prolomeni swingu smerem nahoru asi nedava smysl, protoze pokud by nekdo na to cekal, tak by asi nemel SL 50 USD, protoze by byl dost daleko od spodku DB.

A kdyz se jedna o protitrendovy signal, tak asi ocekavam, ze soucasny trend konci a v tomto pripade to potvrzovalo i CCI, ktere ztracelo momentum smerem dolu.

A posledni argument - dost casto se tady pouzivaji PT okolo 6ti bodu na NQ. A pro tento PT byl rozhodne prostor ho high posledniho velkeho swingu, takze i kdyby sel trh ve smeru downtrendu nebo pripadne do strany, tak prostor 6 bodu tam urcite byl aniz by se porusily swingy.

Ze toto DB proti trendu v tomto pripade nevyslo asi nemeni nic na tom, ze to byl pekny signal. Trendove DB nebo DT taky vyjde jenom obcas.

Tot muj nazor, kazdy ma vlastni hlavu, tak si to prebere a udela nazor sam.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

skor ako na farbicky je dobre sa pozerat na formovanie CCI a havne dynamiku trhu. je treba ten CCI indikator napozerat a hlavne pochopit ako funguje. za formaciou na CCI su konkretne objednavky, formacia nevypadatak ako vypada len tak pre nic za nic. je to zlozitejsie ako cervena short modra long :)

LA+ :myslim ze elder mal v knihe dost dobre popisane tvary ako maju vypadat formacie na oscilatore. Trading for living

je velmi dobre si vyberat podla velkosti formacie, na aky obchod prostriedky mam a na aky nie. ak niekto vezme takuto obrovsku formaciu na prvej sviecke , je pravdepodobne ze obchod nevide. ak ale vezme skutocne DB a formacia splnuje parametre tak je to velmi pravdepodobny pattern. Ci uz ide o DT alebo DB najpravdepodobnejsie obchody su tie ked formaciu M alebo W pretne swing, ak chce niekto nastupovat zo zlavou ako torobi ross, tak by mal vyberat formacie podla pravdepodobnosti tot moj nazor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, můj dnešní obchod. NQ, RB2, 19:45-21:45, 1xPT, live 1) RR, cca. 21:10 se mi cena dostala do kanálu, který 21:26 prorazila, čekal jsem na druhý odraz, který přišel těsně před koncem mojí plánované seance. Výsledek PT. Dnes NQ z méh pohledu nic moc, dle mého se to pohybovalo v cenovým kanálu. Čekal jsem zda to prorazi nahoru přes R2 nebo dolu přes S/R 1119. První možnost vyhrála, tam jsem zvažoval první obchod, RR na R2, ale protože to byl průraz high dne, čekal jsem na druhé potvrzení, nepřišlo, navíc se cena ustálila v uzkem kanalu, který ale prorazila. Tušil jsem, že to může jít až R3, ale vzhledem k předchazejicim výsledkum repefeuji fixní PT. Dnes celká spokojenost, trpělivost a počkání si na signál se mi vyplatilo. ať se daří, Míra

6712

Link to comment
Sdílet pomocí služby

moje dnešní obchody. NQ sim od 20:00 do 21:40 celkem 2xPT 2xSL +110$ mira_K: ten tvuj jedinej obchod máme společnej akorát že já si nabil při prvním náskoku kušnu a povedlo se naskočit až napodruhý. Na tom mým třetím obchodě mi začalo tlouct srdce tak jako když jsem jednou kdysi vystupoval asi před pár stovkama lidí s nějakým proslovem. Je to neuvěřitelný. Na to že to byl sim tak jsem v tu chvíli neměl sebe ani trochu pod kontrolou. Sdrce tlouklo a mozek měknul. Nebyl schopnej dělat nic jen pozorovat jestli obchod vyjde nebo nevyjde.

6715

6716

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnešní obchody: NQ, Sim, 20:00 až 22:00 frame3: Vidím, že jsme uvažovali dneska podobně :). 1. V té oblasti jsem taky uvažoval o vstupu. U mě to vypadá trochu jinak, ale jinak skvěly signál do trendu. 2. U té dvojky jsem ten DT taky viděl, ale toho už si všímám delší dobu, že tyhlety signály jsou falešné. Trh je rozjetý a jede testovat high nebo low dne. U toho dalšího DT jsem pro změnu zase vstupoval já na 2x. 3. Do toho RR jsem vstoupil stejně jako ty a mira_k, ale počkal jsem si až se utvoří po odrazu zelená svíce s vyšším low.

6717

6718

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...