Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

frame3:

No já jsem hlavně idiot, že jsem tam vlezl. Zakreslování S/R je taky dost individuální, ale když jsem tam nic neměl, tak tam nemám co dělat. Navíc jsem to celé zmotal s tou reverzaci pozice. Chtěl jsem si ale vyzkoušet, jaké to bude a co to bude se mnou dělat, protože tady o tom mira_k psal, že by to možná bylo dobré otočit, když DT/DB selže, tak jsem si to samozřejmě musel hned vyzkoušet, ale akorát jsem se jenom hezky vymlatil, tak jak jsem si to myslel :D. Zatim to není nic pro mně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aj som s dnesnym dnom velice spokojny. Mal som docela tazky den, necitil som sa zdravotne dobre a domov som prisiel unaveny. Poobede som si dal ciel, a) dnes velmi netradovat,b)spravit $100 a skoncit c)nerobit hura obchody ale presne si pockat na signal d) obchodovat len s trendom tzn ziadne saskarne do protitrendovych DT atd

vysledok:
1 obchod, vstup do trendu, bohuzial nebol to 100% vstup (takze male " - " pre mna), nakoniec ale profit $330, skoncil som a uz som sa len pozeral ako sa trh vyvija a ako vytvara nove denne high v krasnom up trende. Ale udrzal som sa a tympadom dnesny den hodnotim na 90%, kiez by to takto fungovalo stale.
Velice hodnotna psychologicka lekcia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj,
dovolím si připojit moje postřehy:
1) do toho bych nešel, mám tam 1134 jako hranici kanálu, takže pro mne moc málo prostoru
2) pro mne hodně neurovnaný DT, byť jsem na něj koukal, ale rozhodl se nebrat
3) prakticky stejný komentář jako u 2), protože předchozí DT nevyšel, tak bych osobně určitě nevzal
4) myslím, že tvuj komentár v grafu sedí s mým
5) když jsem psal, že by nebylo od vcei zkusit revers pri poruseni DB/DT, tak jsem myslel, když to prorazí puvodní vrcholy DB/DT, coz beru jako poruseni formace, to tady pri Tvem vstupu nenastalo
6) no comment, myslím, že jsme brali všichni :)

jinak se 21:46 udělal pěkný DT na R2,5, na high dne, ale už jsem měl zavřenoiu platformu a uzavřené obchodnování, tak jsem ignoroval.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k:

Ahoj Mirku,

diky za názor. Ještě bych napsal doplňující informace k těm mým obchodům:

1. Pokud jde o tento DB, tak pokud se podíváš na RB14, tak je vidět podle swingů, že trh má snahu jít pořád nahoru. Trh byl taky celý den v uptrendu. V RB7 to skutečně nevypadá moc fajn, ale právě proto sleduju vyšší TF, kde je spousta tohodle šumu skrytá ve svíci. V RB14 je jasný DB s divergencí do uptrendu a je v souladu s předchozím vývojem.

2. Při vstupu jsem se hlavně řídil RB7. Na RB14 jsem taky viděl, že se DT tvoří a s ním i divergence na CCI. Pro mně bylo důležité, že se utovřil na high dne, což je pro mně hodně silná S/R. Druhá věc byla, že pravá noha utvořila nižší high. Tyhle ty DT podle mé zkušenosti z poslední doby hodně vychází, pokud jsou na high dne.

3. Na RB7 to nevypadá moc dobře, to je zřejmé. Přesto bylo vidět na RB14, že bycí nemají sílu jít nahoru. Tam jsem čekal, až první červená svíce udělá nižší high. Jistý si člověk nemůže být ničím, ale podle pohybu trhu jsem viděl, že býci nemají zatím sílu jet dále a musí přijít nějaká korekce.

4. Tam není co řešit. To byla moje jasná chyba.

5. Ano, v tom máš pravdu. Když už jsem chtěl vstoupit, tak jsem měl počkat, až prorazí trh DT nahoru. Tady jsem zareagoval čistě impulsivně, když jsem uviděl ten třetí odraz do uptrendu a byla tam taky divergence.

Pokud jde o ten DT na konci dne, tak ten byl ukázkový. Frame3 tam měl zakreslenou S/R úroveň, ale ať jsem se snažil něco najít v minulosti u sebe, tak jsem tam neviděl, že by se o tuhle úroveň nějak trh kloudně opřel. Na vyšším TF jde vidět, jak v téhle oblasti trh před pár dny jel nějakou dobu do strany. Co mě taky zaujalo, že se to zastavilo hezky na celém čísle, což se děje docela často.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj,
jasně, je to o úhlu pohledu.
Po posledních špatných zkušenostech, jsem na protitrendový DB, DT hodně opatrný :) a pokud mám pochybnost, tak neberu, i když je sleduji ... na druhou stranu se mi hodně vyplácí sledovat cenové kanály a vstupovat na jejich průrazu. I když souhlasím, že trh byl včera v uptrendu, jen se na můj vkus dlouho pohyboval v kanálu.
Ve večerní seanci se mi líbil jen ten DT ve 21:46 ... já tam měl R2,5 z pivot points SCH

díky a ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

moje dnesne obchody 25.11.2008 15:36 - trendove DT, schopna S/R, PT100 15:39 - kratko nato reverzne DB podporene divergenciou na s/r urovni. mam teraz pred reverznymi respekt od kedy som cital airmaikove prispevky ale skusil som to, lebo sa mi pacila cela situacia. PT100 16:03 - trendove DB, bol uz dany uptrend a turbo aj normalne CCI ukazovalo slabnucu silu medvedov. bohuzial zlyhala psychyka a ked trh isiel chvilu do strany tak som obchod radsej ukoncil aj ked by skoncil v zisku inak PT15 16:15 - trendove DT, po tretej sviecke som posunul na B/E +1 mimo svojho planu a samozrejme ze ma natom vyhodilo PT5 16:21 - trendove DT, slusna s/r z dnesneho dna, PT100 16:25 - reverzne DB s peknou divergenciou, bohuzial mi uslo lebo som pozeral na TFko tam som skusal jeden system takze ziadny obchod 16:27 - trendove DT, v podstate som isiel nad plan kedze mam plan 5 obchodov na den, musim sa kontrolovat. SL50 celkom +280

6720

6721

Link to comment
Sdílet pomocí služby

este som musel vymazat druhu cast grafu lebo som ju zle odfotil tak tu je: inak ma mrzi to ze sa chat zrusil. ja som ho pravidelne sledoval a cerpal z neho neustale nove informacie. neprispieval som lebo niesom absolvent kurzu zatial a bojim sa ze bez toho sa tato prijemna komunita casom rozpadne alebo vsetci odidu na sukromne forum alebo kazdy zostane casom sam. mne to teda bude velmi chybat. dufam ze aspon toto vlakno ostane vecne zive (aspon tak ako lenin :) )

6722

Link to comment
Sdílet pomocí služby

High Low Swing indikator. jsem tam měl zapnutý i dříve. Ale používal jsem je jen jako pomůcku na hledání DB/DT. Včera na NQ Vol 1500 sim. SL 50 4. Na RR kupuju se slevou a tady jsem to neudělal. Po zásluze potrestán 5. Nástup na tu samou RR, jen s větším rozmyslem. Výstup na posunutém SL 6. DB se mi líbilo. Výstup na posunutém SL 7. Večerní jsem už nechtěl jet, live bych určitě nejel, ale nedalo mi to a ve 20:30 jsem se zase podíval a neodolal. Vzpomněl jsem si na Airmike. Kdo tam byl dřív, tak mi to připadá dobrý na přikupování.

6723

6724

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnešní obchody: 2xPT, 1xSL, +145$ jinak dnešní screeny jsou asi jedny z posledních co sem dávám protože se zrušením chatu se taky lehce může stát že se brzo zruší i tohle forum a práce těch co jsem po celou dobu přispívala příjde vniveč. Komin: pěkný. Gratuluju k výsledkům. Swing indikátor je pěkná pomůcka asi hlavně do začátku. Za chvíli až budš mít víc nakoukaný swingy tak ti to tam začně krapet překážet :)

6726

6727

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím frame3,
tak já včera ani jeden obchod, byť jsem u toho seděl od 20 do 21:45, tak se mi reálně líbil jen ren DB cca ve 20:15, ale i ten jsem nevzal, že se mi zdál v tu chvíli moc široký. Pak už nic, vždy když jsem čekal na nějaký průraz kanálu nebo S/R a pak na jeho potvrzení, tak přišel vždy jen ten průraz :) Opatrnost a hlava udělaly své.
Na druhou stranu, skončil jsem den bez ztráty :)

btw: Myslím, že přestat sem dávat grafy a nebýt tak v kontaktu by byla škoda :(


ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hola!

Jmenuji se Jan Mléčka a poslední dobou jsem pravidelným skrytým čtenářem tohoto vlákna. Před chvílí jsem se zaregistroval do diskuze, abych vám poděkoval za vaše pravidelné příspěvky a screeny. Nevím, co se stalo s chatem, jak tu nekteří z vás zmiňujete, ale byla by škoda, kdyby toto vlákno skončilo. Ale jestli se tak stane, tak nezbude než to přijmout.
Vám všem každopádně velký dík!

Mňo a když už jsem se zaregistroval, tak mám i jeden dotaz. Je někde k mání celé Bubbleho vlákno o S/R? Googloval jsem, ale zdá se, že to původní je úplně promazané. To přeložené do češtiny zase nevypadá kompletní.
Pokud máte/víte kde, tak prosím dejte vědět. Angličtina není problém. Jakékoliv další tipy ke studiu PA taky uvítám.

Ať se daří,

Mlejda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...