Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To frame 3:

je to dobre popsano v priloze a ja nejsem bohuzel moc zdatny na zakreslovani do grafu, nicmene minimalne se zamer na zakreslovani a hlavne prekreslovani TL tak aby jsi melneustale pod kontrolou prevladajici trend. Ve tvem screenu jsi minimalne 2x mohl naskocit do trhu nekolik ticku pred tvym zakreslenym prurazem.

Dnes uz psat nebudu jdu se pripravit na obchodovani a jeste nemam ohen v krbu. :)

mej se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus:

Sice moc nevím bez zakreslení do grafu co máš na mysli ale i tak dík. Zrychlující se trendový čáry používám(říkám tomu že trh zařazuje další rychlost jako v autě) a naskakování do trhu při proražení TL nedělám protože mi to příjde moc riskantní. Většinou trh klidně TL prorazí ale zastaví se na další. Jako významný porušení trendu beru swingy. Přijde mi vstup do trh při porušení TL podobnej situaci jak když vstupuješ do DB při jasně rozjetým down trendu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

10.12 - NQ - 15:30-17:30 2 live obchody, klasika 2xSL 1) DT do trendu , mě se líbí, sedí na S/R hranici - SL -50$ 2) DT s pěknou CCI divergencí, akorát se proti utvořilo trendový DB, přesto jsem tomu věřil a neposouval na B/E - SL -50$ Dnešní vstupy nevidím až tak zle, ale pokud si zakreslím TL na těch dvou vrcholech, tak ani jedne z obchodů nebyl odrazem. Ale nepřikládal jsem té TL moc velkou váhou, protože měla zatím jenom ty dvě high. Dneska trh nebyl nic moc, lepší příležitosti co se týče mých pravidel jsem tam neviděl. Ztráty jsou součástí, zítra se třeba povede.

6896

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nojgic:

jenom se chci zeptat, mate nejaky backtest techto signalu. Protoze me to prijde, ze jdete hlavou proti zdi (nic ve zlem, jenom pisu svuj nazor). Ten prvni signal uz neni trendovy, protoze se udelal uptrend a i to double top ukazuje, ze trend bude pokracovat, protoze druha noha je vys nez prvni a celkove swingy miri vyse (i kdyz je tam ten odraz od S/R dolu). Navic jste sel proti trendove lince, jak to ukazoval focus, takze tam nebyl zadny prostor a prijde mi, ze ani sila, aby se trh obratil. Ale nevidel jsem na zivo, takze muzu byt vedle.
A ten druhy signal mi taky prijde jako pokracovani uptrendu, navic bych nesel proti prumeru, ktery mate v grafu. A opet hrozne malo prostoru proti trendove lince. Ale ja jsem zamerenim trendovy obchodnik, tak hledam trend, tak mame asi odlisne pohledy.

Proto by me zajimalo jakou u techto signalu proti trendu mate uspesnost.

Diky, Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj nojgic,
z meho pohledu byl trh celou dopoledni seanci v uptrendu, takže ten druhy vstup bych nebral urcite, je moc kolem EMA, navíc DT neni na nejaky silny S/R .. ten první bych nejspis vzal taky, ale fakt se tam nabízí ta trendline, kde chvilku pred Tvym vstupem se udelal prakticky jeji treti bod.
Vím, že se to píše snadno a když se podívám na svoje live obchody s odstupem, tak tak některý vstup, který byl jasný je najednou na hraně nebo úplně mimo ... tak se drž!

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobry vecer mladenci dneska som si poveda ze trosicku pribrzdim a tak som urobil len dva obchody prvy sa mi moc nepodaril pretoze vstupny signal nebo cisty a hlavne, mal som s neho vist -35 a vysiel som -50, ale aj straty musia byt. toto vsak bola strata s blbosti druhy bol v celku v pohode, aj ked som trosicku improvizoval, standardny target 200 som pritiahol na 160 koli velmi silnej urovni . takze dnesne obchody -50 +160 , celkovo 110 USD spoko. den som ukoncil predcasne s dovodu ze na FX som dnes urobil 4 obchody s toho 3xWin a 1xBE. a nepatri sa byt chamtivy. :)

6897

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:

dobrý večer, děkuji za názor. back-test mám, ale absolutně minimalistický. Úspěšnost proti-trendových patternů je menší než trendových a to kolem 50%, proto jich mám také podstatně méně (dnešek je asi výjimka). Avšak já tyto signály posoudil jako trendové, zejména ten první. Sám shledávám moje vstupy jako největší problém - to vidím jako nejtěžší na PA-příliš velký prostor pro subjektivitu, avšak můj indikátorový systém se kterým jsem chtěl původně začít je nyní nepoužitelný, kvůli změne trhu dusledkem finanční krize. S managováním obchodů a výstupy nemám problém.

U prvního signálu píšete, že není trendový že se již udělal uptrend. Mě to přijde jenom jako korekce a právě utvoření dvou trendových vrcholů - i když tento signál není nikterak skvělý - svíčky jsou dosti vedle sebe. Nicméně druhý obchod byl už trochu rizikový - s TL si nerozuměl a utvořil se trendový DB, což opravdu značilo pokračování uptrendu.

Jinak jsem také spíše trendový obchodník. Vyložené proti trendové obchody beru pouze a tehdy když trh po velkém pohybu začne stagnovat a utvoří jakýsi kanál, z kterého se na moment vychýlí a utvoří dvojitý vrchol či dno.

V paperu jsem takové problémy se vstupy neměl a i jsem slušně vydělával. Ale jako mám za sebou pět dní, takže netřeba dělat nějaké závěry, až jich budu mít 20 tak se uvidí. Každopádně dělám rozbor každého dne a ze svých chyb se snážím poučit.

Ještě jedno díky a přeji hezký večer.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1-2-3 High jsem nebral - nevyl jsem u pocitace 1) Sell Limit 1214.75; 2 kontr vstup na TTE na Rh po 1-2-3 High vystup na SL 2*5ticku; pote, co trh minul muj PT1 o 1 tick, tak jsem pritahl SL na 5 ticku; navic se na vyssim tf vytvoril hammer celkem: -12 tick 1-2-3 Low a nasledujici 2 Rh - do obchodu jsem nevstupoval, protoze trh dle vyssich tf byl v chopu a neveril jsem v dostatecny potencial dlouhe pozice 2) Sell Limit 1222.75; 2 kontr vstup na prorazeni Congestion; vstupoval jsem az po korekci na 133tick a prorazeni PP vystup PT1 18tick; PT2 14tick celkem: 30 tick

6898

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím, jak jsem včera předesílal, dnes opět SIM. moje dnešní obchody. NQ, RB2, 19:30-21:45, 2 obchody, 2xPT, SIM 1) RR, odraz do trendu od S/R, jen jsem moc přítáhnul SL, protože jsem nebyl dojmu, že low dne to neprorazí, ale i tak PT 4b. 2) DB, na low dne s podporou reversu MACD-H, downtrend TL proražena, S/R byla daleko, takže dost času případně přitáhnout na B/E, plný PT 7,5b. jak to jde snadno, když do toho moc nekecá hlava :) začal jsem víc soustředit na TL, uvidim jak to půjde dál. ať se daří, Míra

6899

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

tak já jsem dnes neudělal ani jeden obchod, neměl jsem ani jeden pěkný signál co by stál za vstup.

zdravím Míro,

tak to je teda věc,dáš sim a máš takové pěkné vstupy(hlavně ten RR je podle mě dnes pěkný).Máš nějak vyhodnocenou úspěšnost jednotlivých signálů?Mě se totiž zdá,když si tak vzpomínám na Tvé grafy,že Tě většinou zařízne na SL právě RR,pokud by vycházel špatně,tak by možná nebylo na škodu ho zkusit na chvilku vyřadit a jen sledovat.Přeju co možná nejrychlejší návrat k live,nejlépe hned zítra ;)

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj borax,
u mne je základním problémem hlava, vím to, už párkrát jsem si vždy na simu ověřil, že to funguje a dává profity, ale stejně přijde live a konec ..

v backtestu mám %win: DT 64%; DB 58%; RR 66% .. u RR mám problém, že "rád" vstupuji na jeji "uzke" podobě, tj. jedna svíčka do trendu pres S/R, jedna proti a pak vstup 2ticky za další trendovou svíčkou, což je většinou problém, když si počkám, třeba dnes na klasický odraz, tak je to daleko lepší ... musim se naučit čekat.

dneska jsem si zkusil dát víc pozor na TL a více přes ně číst graf a vyplatilo se to, uvidim jak to bude dál. Mám v plánu v simu vydržet až do konce roku, nedělam si iluzi o volume okolo svátků.

díky a ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...