Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zen-Fire - Mirus Futures


Lucínek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

A.g.e. Ano, dá se obchodovat bez problémů. I pokud je účet v EUR - potom operativně převádějí na USD.

nighthero: Já jsem převáděl normálně z KB na účet u RCG Londýn v EUR a poplatek byl cca 180Kč. Je to jako nějaká SEPA Euro platba nebo tak nějak. V eurech to celkem jde. Max.výše takto převáděné částky je tuším asi 60.000 €, tolik asi na účet většina lidí ze začátku nedává ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

60 000 Eur bych raději čerpal než fundoval účet. :-)

Každopádně nevím, jestli když chci obchodovat na USD trzích, jestli se vyplatí posílat eura. Myslím, že v tomhle vlákně je to x-krát probíráno, ale já bych raději posílal dolary než eura, abych případně netratil (nebo třeba získal) na převodním kurzu USD vs. Euro a opačně.

Tak si právě myslím, že převod do GB je levnější než do US, ale až o tolik?

Nechci, aby to vypadalo, že chci ušetřit nějakou tu pětku za převod, ale proč zbytečně někomu platit víc, když to jde někde jinde levněji?

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nighthero:

Už se to tady probíralo.
Posílal jsem peníze do GB - Bank of America. Mám clearing RCG a ten má možnost mít účet v eurech. Pro obchodování se to přepočítává na $ dle aktuálního kurzu. Přesně jak píše Lucínek.
Pro převod jsem použil devizovou společnost REOL, která je trochu levnější než banka v ceně za převod a navíc měla o cca 0,7 Kč lepší kurz na euro. Nejdříve je samozřejmě s devizovou společností uzavřít smlouvu (v pohodě po telefonu a mailu), pak po dohodnutí kurzu poslat Kč na jejich účet a oni to pošlou dál do zahraničí. Bylo to docela rychlé, v pondělí jsem ve své bance zadal příkaz, tz. že peníze odešly do clearingu čnb v úterý ráno....co se dělo dál nevím, ale v pátek u mi psal broker že účet je fungovaný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To imperator_cz:

Díky za info. V REOLu už jsem zaregistrován, to je OK. Teď jsem konečně dočetl všechny ty prohlášení. Vyčerpávající. :-)

Jen bych se chtěl ještě zeptat, jestli když přijdou peníze přes REOL do US, tak jestli tam bude uvedeno moje jméno? Jde o to, že v žádosti je otázka, kde se právě ptají, jestli peníze do US přijdou z účtu, který zní na mé jméno.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja to riesim dvojitym uctom, mam ucet v EUR a aj v USD v slovenskej banke. do RCG posielam len dolare a tym sa vyhnem prevodom mien v obchodovani. ked si budem chciet poslat vyplatu, poslem si dolare na dolarovy ucet a odtial to bezplatne prevediem na euroucet za devizovy kurz. ak by som prevadzal vacsie sumy, co sa v buducnu moze stat, tak si ma banka dokonca vevie ako VIP klienta a mam lepsie uroky, tusim 6%, co vobec neni spatne. a poplatok za vedenie uctu a IB je nejakych 6 eur. ale mam pokoj, nemusim nide nic posielat cez tretie osoby. mimochodom poplatok za prevor USD z o slovenska do USA bol v mojom pripade 26 USD, co je tak do 500 korun. standardna platba,
tych ciest je fakt mnoho a vzdy je to nieco za nieco, aj banky chcu z dacoho zit,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kolegove, nize ve vlaknu (rok 2008) sem se docetl o (ne)zabezpeceni hesla, ktere je posilano mailem a nejde je zmenit (zase jen mailem/telefonem). V podst. mi do toho nic neni, ale nepodcenujte tato rizika. Pro me osobne je takovyto acount neprijatelny (napr. ucet v bance bych si za techto podminek taky nezalozil..). Napsal sem si o aktualni informace, ale i tak bych se rad zeptal vas, jestli se od te doby neco nezmenilo, jaky je v teto veci soucasny stav.

Dekuji.

Hodne zdaru vsem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

chtěl jsem se zeptat zkušenějších. Přihlášení k účtu u Mirusu je ověřeno pouze zadáním přihl. jména a hesla ?
U IB jsem k přihlášení ještě obdržel GRID kartu, která účet zabezpečuje. Přemýšlím o přechodu od IB k Mirusu kvůli datům, ale takto nezabečený účet je opravdu problém. Jak to vidíte vy ? ;)

Li

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libor T.

Zdravim,
pokud nekdo mate ucet tez by me to zajimalo, mailnul jsem do mirusu - asi pred 2 ma dny na support a ted jeste primo na jejich pracovnika - jakmile bude odezva dam vedet.

Libore, muzem se pak prip. presunout do vlakna brokeri obecne a probrat dalsi eventuality, take jsem zavrhnul momentalne z ruznych duvodu IB (primarne kvuli datum pro intraday), mirus se jevil super, ale otevrena otazka je jeste to zabezpeceni accountu... nejsem paranoik, ale jiste standardy musi byt splneny.

Diky
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...