Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader - prosím o radu


tomnes

Doporučené příspěvky

Někam si ten zip ulož, nerozbaluj ho. Pak si pusť NT a dej z menu File / Utilities / Import NinjaScript a vyber si adresář kam sis to uložil, vyber si ten soubor zip a pak odklepni hlášky že je to z důvěryhodného zdroje a hotovo. Potom už ho najdeš normálně mezi ostatními indikatory – jmenuje se ColorRange.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

BOBR: Pokud jde o zobrazení více instrumentů/timeframe v jednom okně, lze buď přes pravé tlačítko – Data series a přidávat instrument/timeframe dle potřeby (obr. 1) nebo přímo do grafu napsat např. +TF 06-11 3M (trh_expirace_timeframe) (obr. 2). Nevýhoda je při použití Chart traderu, že lze zadávat příkazy jen do prvního trhu, pokud při intermarket analýze obchodujete více trhů, použijte DOM.

15961

15962

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BOBR:

Ještě doplním – NT má dobře zpracovaný help, kde se dá dočíst spousta věcí, včetně videotutoriálů zde: www.ninjatrader.com/support/helpGuides/nt7/index.html?video_library.htm
konkrétně váš dotaz je v sekci Adding a Data Series.

Něco málo ohledně zobrazení grafů už bylo naznačeno v článku zde na finančníku: www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader7.html

A mimo jiné i třeba na youtube se dá k NT najít spousta videí, třeba toto: www.youtube.com/watch?v=zGPX0Fz-0GY (a nemusíte ani umět italsky abyste pochopil jak na to)

Kdo hledá, najde…

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:
Máš pravdu, chybička se vloudila – to víš, když se to dělá rychle a v pokročilou hodinu, tak se někdy zapomene na serializaci barev :)
Opravenou verzi si stáhni tady: www.uloz.to/8846337/colorrange-zip

Naimportuješ to úplně stejně, jen ti to na konci dá hlášku že už tam ten indikátor máš a jestli ho chceš přepsat, tak dáš že ano.

Jako bonus jsem ti tam přidal možnost obarvovat také knoty u svíček, což je podle mě praktické, ale záleží jak si nastavíš barvy pozadí grafu aby to bylo vidět – proto jsem to udělal volitelné.

Ještě poznámka k volbě „Calculate on bar close“ v sekci Data u indikátoru: když to máš nastaveno na true, tak se ti bar obarví až po ukončení baru. Když to budeš mít nastaveno na false, tak se bar obarví ihned, jakmile bude dosaženo nastavené range. To je stejné pro všechny indikátory i strategie, ale to určitě víš.

Chtěl jsem ještě ty texty předělat do slovenštiny, ale nerad bych ten jazyk prznil – kromě barva = farba nevím co se jak u vás řekne. Ozvi se jestli to teď už funguje správně, u mě to vypadá že by mělo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Netušíte někdo, proč mi Ninja zobrazuje merged data i když je nastavené DoNotMerge jak v Options > Data tak ve vlastnostech instrumentu? Kdysi už jsem se s tím pral a nějak jsem Ninju přesvědčil ať data nemerguje, ale teď už jsem zkusil snad všechno a nedá si říct. Díky.

JiriCZ: zkus projít Session Manager, nastavení časové zóny, nastavení template a podobně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:
Jak chceš, máš to mít – ale používej zvukový alert jen při Calculate on bar close = true, jinak to bude při online řvát u každého ticku po dosažení range. Ninja má jen 4 různé alerty a tenhle zvuk mi připadá nejlepší. Jestli se ti nelíbí zvuk, ta když si najdeš na internetu nějaký vhodnější zvuk ve formátu wav tak ti to tam můžu dát, třeba bučení krávy. Také to vypisuje text do Alert window – viz File / New / Alerts. Stáhni si tady novou verzi: www.uloz.to/8853868/colorrange-zip

Dej vědět jestli ti to bude fungovat jak jsi chtěl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...