Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

BacktestHelper


Doporučené příspěvky

Laadiis: Ahoj, po delší době jsem zavítal do vlákna o BTH. Experimentoval jsem teď nějakou dobu s AOS, ale pokorně se vracím zase k ručním backtestům a diskréčnímu obchodování. Takže jsem zvědavý, co nového přibylo ... neviděl jsem BTH několik měsíců.
Ale k dotazu - záleží výhradně na Tobě jako autorovi, komu a jak licenci poskytneš. Osobně VIP sekci vnímám jako určitou skupinu lidí, která zaplatila peníze za účast na kurzech - ale ne Tobě, platila je Tomášovi s Petrem. Z tohoto pohledu chápu, že mají od T+P určitou "výhodu" uzavřené sekce, která je zde stejně dle mého proto, aby neunikalo na seminářích předávané know-how i mezi čtenáře, kteří si semináře nezaplatí ... ostatně například diskuse nad patterny FinWin je striktně směrována právě do uzavřených vláken, bez ohledu na fakt, že již ve dvou knihách byla část FinWin prezentována i neúčastníkům kurzu.
Tobě ale tato separace podle mne mnoho přinést nemůže - čím více uživatelů to bude používat, tim více potenciálních donátorů. Omezení jen na VIP Ti podle mne nic neřeší, pokud za to nemáš nějakou kompenzaci od T+P (protože tím činíš VIP sekci mnohem zajímavější).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 723
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Laadiis:

Ahoj, myslím, že jsem tuto situaci asi způsobil já, když jsem dal link na BacktestHelper do otevřené diskuse jako odpověď na dotaz ohledně backtestování.

Pravda je, že jsem si vůbec neuvědomil, že se to vlákno nachází v otevřené sekci a tady jsme ve VIP. Chci se ti omluvit, jestli jsem ti způsobil nějaké dilema ohledně toho, kam indikátor umístit. Zatím jsem to vůbec nevnímal jako, že by bylo něco špatně, že je zpřístupněný jen pro členy VIP sekce.

Myslím, že je jen na tvém rozhodnutí, kam indikátor umístíš. Rozhodně tedy alespoň co se týká BacktestHelperu jako takového, ale i třeba indikátoru na zvýraznění doby premarketu. Myslím, že v tom balíčku indikátorů máš ještě i indikátor na FinWin, jestli se nepletu. Tento indikátor bych z pochopitelných důvodů do otevřené diskuse rozhodně nedával.

Rozhodně ale i tím, že je to ve VIP sekci děláš službu spoustě lidem a to si zaslouží jen a jen velikou chválu a poděkování. (tu)

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucínek:
dobré, že jsi zpět ;) ... pár změn v aktuální verzi jistě najdeš ...

BTH a VIP:
pracovat na BTH jsem začal po návštěvě e-mini I a II kurzů a praktického workshopu backtestování, a když jsem se posléze rozhodl BTH zveřejnit, tak mi v tu dobu přišlo logické umístění právě ve VIP, jelikož podnětem byla právě ukázka odečítání hodnot z grafů a následné zapisování do excelu ... už namístě jsem věděl, že si k tomu vytvořím nástroj :) ... i když do aktuální podoby BTH utekla spousta času ... takže základ vychází z látky prezentované Tomášem a Petrem na kurzech ...
odměny za poskytnutí BTH plynou výhradně z donate příspěvků jednotlivých uživatelů BTH a osobně si myslím, že zaplacení a účast na kurzu T+P je jakýsi pomyslný "filtr" lidí, kteří to myslí s tradingem vážněji, a takovým také BTH jistě dále přinese nějaký užitek ...
pár lidí z mého okolí mě už od takového způsobu také zrazovalo, ale již nějakou dobu se snažím řídit ve smyslu hesla "dej a bude ti dáno" nebo "pomož a bude ti pomoženo", kde z mé strany je to právě poskytnutí BTH ... i když nic se nemá přehánět, proto také VIP sekce ;)

dovětek: "protože tím činíš VIP sekci mnohem zajímavější" ... pokud bych aplikoval poslední odstavec, tím že kluci finančníci dali mnoho materiálů zdarma a pomohli tím mnoha lidem v začátcích ... tak jako mě ... tak se jim dostalo studenta, který o něco obohatil zase jejich počin ...

díky za názor a pohled Tvýma očima na dané téma ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Laadiis, jenom velmi krátce - s Tomášem si velmi vážíme toho, jak jste diskuzi obohatil velmi praktickým produktem.

Pokud byste se rozhodl uveřejnit BTH mimo VIP vlákno, určitě produkt rádi podpoříme i na titulce serveru článkem a to i v případě, že byste se rozhodl jej třeba v budoucnu zpozplatnit. Jednoduše řečeno jsme si vědomi nejen hodnoty svého času, ale i času ostatních a toho, kolik jste toho traderům na Finančníkovi poskytl Vy.

Viz třeba JA Tester, který vznikal velmi podobným způsobem.

Na druhou stranu je vždy na zvážení, zda-li určitý "filtr" vážnějších uživatelů není někdy lepší :) Ale jak říkám, rozhodnutí je zcela na Vás. Mě nezbývá, než ještě jednou poděkovat.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdarec Brouky -
plně chápu tvé rozhořčení, ale prostě zkouším co to dá a furt vše špatně.... :S tak mám takovou malou prosbičku - mohl by jsi mi sem hodit obrázek s nastavením - " C.Mapování sloupců "- moc by mi to pomohlo.... omlouvám se za hloupé otázky ale prostě mi to nedá... díky.... (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...