Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intradenní obchodování


vlastas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 525
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky


Cau lidi,

Byl by nekdo ochoten mi vysvetlit podle ceho se meni ceny kontraktnich mesicu, konkretne potom u ropy?Jak to funguje, ze kazdy kontr.mesic ma uplne jine ceny nez te predesly?Priklad: Close na usecce z 20.9 ma hodnotu 83.33 a druhy den kdy vstoupi do noveho kontr. mesice ( Listopad ) je to hodnota ve stejny den 81.78. A stejne tak jsou hodnoty uplne jiny pro vsechny predchozi dny.Mohl by mi prosim nekde ojasnit jak tohle funguje? Mozna stupid otazka,ale opravdu mi tohle hlava nebere.

Diky moc.

Viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby


Diky Petre za odpoved,

Takze pokud tomu dobre rozumim, ciste hypoteticky, pokud jsem vcera drzel pozici ropy,ktera se vysplhala k 83.83 tak aniz by doslo k sebemensimu pohybu na usecce ma dnes stejna usecka ze vcerejska o 2 dolary nizsi hodnotu a ja prichazim o 2tis na kontrakt.Samozrejme bych to nedrzel pres noc, beru tohle jenom ciste jako priklad.

Diky za odpoved,

Viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Viktore, nevím přesně na jaké grafy a kam se díváte.
Tj. čistě obecně: V principu jde o to, že řada SW kontraktní měsíce automaticky spojuje - tedy v jeden okamžik přechází z jednoho kontraktního měsíce na druhý. To však neznamená, že byste ještě chvíli nemohl držet pozici v původním "starém" kontraktu. Ty se obchodují až do LTD, jenom samozřejmě čím blíže ke konci, tím je to nebezpečnější a na trhu je menší likvidita.
Tj. to že v grafu ve vaší platformě došlo k "rolování" z jednoho kontraktního měsíce do druhého neznamená, že pokud byste držel v pozici v reálu, tak byste inkasoval "ztrátu". Prostě byste uzavřel pozici v původním kontraktním měsíci a nepřecházel byste do nového pokud to pro vás nebude výhodné.

Nicméně toto vlákno je o intradenním obchodování, tedy téma rolování je pro intradenní obchodníky zcela irelevantní.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Petre,

Mym cilem je obchodovat rovnez intradenne. Proto jsem vlozil prispevek prave zde. Koukam na 5,15min grafy, nekdy i na 60 min. abych mel predstavu v jake je trh zhruba nalade,a to v Genesis TN. Bezne ropa uzavira ve 23:15 CET a vcera to prave jiz bylo kolem 20:00 na hodnote hodne pres 83 s tim ze to preslo do noveho mesice s hodnotou lehce pres 81. Ale jak rikas, pro nas dulezita jsou data v ramci jednoho dne, cili neni duvod se znepokojovat. Jen me to zajimalo technicky jak se tohle obchoduje.

Kazpdopadne diky za Tvuj cas a ochotu odpovedi.

Viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby

ID jen 2 dny v týdnu?

Dobrý den,
chci se zeptat, jestli by nešlo obchodovat intradenně např. jen dva dny v týdnu. Jsem v situaci, kdy se snažím vymyslet svůj obchodní systém a mám v plánu co nejdříve začít s backtestingem. K tomu si ale potřebuji zvolit typ obchodování. Vybral jsem si intradenní obchodování, protože je to mnohem méně finančně (otevření účtu) i psychicky náročné (menší ztráty).
Přečetl jsem si základní manuál i nějaké články ale v téhle věci si nejsem pořád jistý. Je možné, že tu tato informace někde je, ale já ji nemohu najít, protože je tady takové obrovské množství informací. Osobně nevidím důvod, proč bych nemohl do trhu vstupovat jen 2 x týdně a udělat třeba jen pár obchodů pro začátek, ale jak říkám, ještě toho moc nevím a třeba mi něco nedochází...
Jsem studentem VŠ a ty dva dny jsou tak maximum, co mohu investovat kvůli práci a přednáškám. Je to tedy možné? Nebo si myslíte, že ID není zrovna vhodné v mé situaci? Budu vděčný za každou radu např. i od zkušeného obchodujícího vysokoškoláka.

Jirka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pavouk7:

s ID obchodováním můžete začít s menším účtem (většinou s min. 5.000USD) než pro při pozičním obchodování,ale můj názor je takový, že psychicky je ID náročnější (ale né pro všechny).
ID můžete obchodovat klidně jen 2 dny v týdnu,ale musíte věnovat čas a úsilí vybudování Vaší obchodní strategie která Vám bude fungovat a na konci měsíce budete v zisku i když budete obchodovat 2 dny v týdnu.
Kdybych byl já osobně na Vašem místě, zkusil bych se podívat raději na poziční obchodování, které Vám nezabere tolik času a můžete se mu věnovat každý den (stačí i pár minut večer). Ale samozřejmě záleží na Vás, klidně zkuste obě varianty a pak se rozhodněte podle toho co Vám víc vyhovuje. Bral bych ve Vašem případě i časovou zaneprázdněnost (škola, práce, příprava do školy,... - to vše zabere čas a energii).

Berte to jen jako můj pohled na věc kdybych byl já na Vašem místě. V tradingu opravdu není kam spěchat, a pořádná příprava na live je nezbytný základ!

Přeji Vám mnoho úspěchů!

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kahiros:

Mnohokrát děkuji za rychlou odpověď. Asi máte pravdu, určitě si dokáži lépe představit, že budu investovat jen hodinku každý den. Nevím sice, proč je podle Vás ID psychicky náročnější, ale budu Vám věřit. Poziční obchodování jsem původně odložil na pozdější dobu proto, že se obávám možnosti větších ztrát. O ID jsem si přečetl, že lze nastavit stop loss po 100 USD a to mi připadalo jako velká výhoda. A stejně tak nutnost došetřit moje úspory na 10 000 USD oproti plánovaným 5000 USD mě také zrovna netěší. Každopádně ten čas je velice důležitý. Nechám si věc projít hlavou a pokusím se pečlivě zvážit všechna pro a proti.

Ještě jednou děkuji.
S pozdravem
Jirka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pavouk7:

ano, máte pravdu, v některých trzích obchodované ID si vystačíte i se SL cca 100 USD. Psychicky je to náročnější (dle mého názoru) hlavně kvůli času, udržení soustředění a pokud se trh rozjede tak zůstat chladným a být mimo trh (pokud jsem nedostal signál) i když budu koukat jaký "zisk" sem mohl mít kdybych impulsivně vstoupil.
U pozičního obchodování sice musíte mít větší SL, ale nemusíte nad trhem sedět např. 2,5 h (nebo déle). Stačí si večer sednout, stáhnout data za celý den a podívat se jestli se neblíží potenciální vstup dle natestované strategie. Třeba přijdete s takovou vstupní strategií v které Vám postačí něco málo přes 100 USD :o)

Vše si nechte v klidu projít hlavou a klidně několik týdnů sedtě 2x týdně před monitorem tolik hodin kolik by jste v budoucnu chtěl věnovat live ID a testujte....sám uvidíte jaký při tom budete mít pocity. Já osobně měl nakoukáno (a natestováno) kolem 2.000 h než sem udělal první live obchod.

Přeji Vám mnoho úspěchů!

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pavouk7:

Sice nejsem o moc zkušenější, ale jsem vysokoškolák. Poziční obchodování samozřejmě řeší veškeré časové problémy, ale na druhou stranu musíte mít větší účet (dle mého je $10,000 opravdu minimum) a co se týče té psychiky - dá se na to dívat ze dvou pohledů. Někdo má radši čas si všechno promyslet a nikam nespěchat (poziční obchodování), někdo naopak (jako já) by nevydržel se třeba několik dní dívat na otevřenou pozici a modlit se, aby nakonec skončila ziskem. Radši mám celý obchod z krku během několika minut. Tento důvod (+ problém s kapitálem, asi problém každého z nás studentů) mě vedl k přechodu z pozičního k intradennímu obchodování.

No a jak to skloubit se školou? Já jsem to okoukal opět od vysokoškoláka - soustředím se na obchodování 2,5 hodiny denně, ale ne ty první, ale naopak ty poslední (19:00-21:30), jinými slovy odpolední seance v USA. Pohyby většinou nejsou tak výživné jako dopoledne, ale přesto tam jsou. Při obchodování dostatečně malého TF se i za tento krátký čas pár obchodů objeví a nechá se na nich docela vydělávat, přestože se jedná o odpolední seanci a přestože jsi třeba na tak líném trhu, jako je YM (kde jsem já taky, opět kvůli nízké kapitálové náročnosti).

Takže pokud jsi schopen být ze školy v 7 u počítače, lze to dělat takhle. Ale to je jen můj názor, navíc praxí neodzkoušený, protože jsem stále ve stadiu backtestingu. Ale prozatimní výsledky ukazují, že pokud zvládnu psychickou stránku věci (což je kapitola sama pro sebe, která ale nastane v jakémkoliv obchodování), tak to pravděpodobně obchodovat půjde, a to velmi ziskově. Je to ale hodně předčasné, mám zatím příliš malý vzorek obchodů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


to Malcikk:

Mnohokrát děkuji za Váše rady.

1) Četl jste nový článek Jakým směrem se vydat? Musím se přiznat, že mě trochu zmátl a paradoxně mi ztížil rozhodování ID versus pozičně, protože je tam uvedeno, že lze obchodovat pozičně i s pouhými 5000 USD(já považoval 10 000 USD za minimum) a to levnější komodity jako cukr, zlato, eurodollar. Co si o tom myslíte? Jaký je Váš pohled na věc a proč? Píšete, že dle Vašeho názoru je 10 000 USD opravdu minimum...

2) Píšete, že testujete své strategie pro ID. To znamená, že máte zaplacený přísun aktuálních dat u brokera? Můžete mi napsat, kolik to stojí, přes jakou společnost to máte zařízené apod.?

Díky.

Jirka
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,
rád bych začal backtestoval svůj systém, chystám se obchodovat ID e-mini trhy.
Podle článků na tomto webu příspěvků v diskuzi vidím jako dobrou volbu Sierra Chart a účet u IB.
Nicméně do doby, než si jej otevřu potřebuji grafy 3 a 5min.
V jiných vláknech diskuze se píše o různé kvalitě placených dat.
Můžete mi prosím někdo doporučit na jakých datech (od koho) bych měl svůj systém otestovat?
Nerad bych to testoval na nějakejch blbostech :-).
Děkuji
Brdy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to brdy,

pokud chcete backtestovat, dá se začít např. tím, že si předplatíte SC viz:www.financnik.cz/exe/sierra (program na zobrazování grafů) a objednáte si historická data od SCMagic viz:www.scmagic.org/English/Index.htm.(pro každý trh zvlášť).To je vše, co potřebujete pro začátek. Pro backtesting neni nutné mít účet u nějakého brokera.
Nicméně pokud by jste chtěl mít od začátku otevřený účet, je IB dobrá volba(min. 5000§ pro založení). K dispozici budete mít vedle ostrého i účet simulovaný účet, kde si vše můžete zkoušet nanečisto.

S pozdravem Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...