Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rogi:

tak co - přicházíš diagonálám na chuť? :) je to jednoduchý nástroj, ale poměrně solidně funguje..ale říkám, já bych to osobně přímo jako vstupní signály nebral..i když to určitě taky může fungovat..jako všechno..

PS. osobně to mám tak, že pokud už dojde k průrazu diagonály a trh pokračuje přes ni, tak ji mažu a už mě nezajímá..tj. na tvojem obrázku by pro mě jediná validní byla dnes ta červená, od které se taky trh odrazil..
EDIT: a ještě bych měl asi zakreslenou jednu čáru (podobně jako máš tu modrou ale tak, aby ji trh neprotínal)

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi: já už se snažím naopak malovat čar co nejmíň a opravdu jen ty nejdůležitější..protože spousta lidí v tom má určitě kvůli té spoustě čar velký zmatek.. obchoduju YM, ale pro zajímavost jsem zkontroloval i TF a vyznačil situace, ve kterých bych dostal signál..upozorňuju, že jsem vyznačil všechny validní signály ze 3 strategií, které aktuálně sleduju - aktivně obchoduju ale pouze jednu z nich.. jinak dnes byl takový klasický lednový den - žádná velká síla, žádná velká sláva... PS. zisky/ztráty na screenech jsem značil podle vlastního trade managementu, tj. obchody mohly dopadnout i jinak v případě jiného řízení.. majkll

18471

18472

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll: dik za ochotu, to uz jsou vstupy vissi divci :) , treba časem. Na TF hned po open 1. po prurazu TR ja cekam nejakej flip,nebo Rh, nebo cg. 2. vstup u HOD po takovem upu jsem bral jako rizikovej a ty dalsi 2 uz pozde a po 3 korekcich.
to berry: do doby nez jste mne zviklali s pajusem :) tak jsem to sledoval a spozornel kdyz se udelal abnormalne vecsi bar nez predchozi, coz i potvdrdilo nejakou akci u neceho vyznamneho, nebo npr. jsem sledoval teorii Rosse nebo Eldera kdyz je pruraz 3U s vecsim objem tak je to platny pruraz do smeru, no a ted jsem o jednu imbicii oslaben :) :)

Hezkej vecer kluci-a at se dari!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... Ja se taky pripojim k hodnoceni dneska: na TF se po open vytvorila krasna sit - trh cekal az si ropa vystoupa o cca 350$ k high posledniho swingu. Pripravoval jsem se na short (na TF), prisla krasna reject svice toho TR a proraz dolu (15.35) tak rychle, ze jsem ani nestacil zareagovat. Behem max 2 vterin byl ten reject a proraz hotovej. Takovejhle fofr jsem jeste nevidel.
happy trading
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, rád bych se připojil do vaší diskuze, jestli mohu. Obchoduji sice FW ale snad to nikomu vadit nebude. Poslední měsíc papertraduji TFko používám jako hlavní frame 13RB a 2min, 60min na zakreslování SR. Moje dnešní obchody jsou v grafu, první byla spekulace na short na tick přesně vstup a okamžitá obrátka do longu tak že SL a druhý klasické 2V sice tam byla překážka High prem, ale vše dle OP. Za případné komentáře děkuji Jirka S.

18479

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:

já bych neřekl, že to je vyšší dívčí..já zastávám ten názor, že se nedá říct, že nějaký systém zobchodoval daný den líp nebo hůř...jde o to, jestli je ten systém profitabilní, nebo ne...nejde o to, jestli chytá trendy od samého počátku atd....samozřejmě jsou rámcová místa v trhu, kde jsou vstupy či výstupy víc logické atd...ale je nesmysl říkat, že má někdo blbý systém když chytne pár ztrát v silně trendujícím dni..nebo naopak slintat nad někým, kdo jede triviální breakout HOD/LOD systém ve stejném silně trendujícím dni...vždycky záleží na tom, jak je člověk úspěšný dlouhodobě a v různých charakteristikách trhu...proto jsou nejlepší day-to-day screeny s reálnými obchody (je jedno jestli paper nebo live, ale nesmí to být screen ve smyslu zpětného označení potenciálních obchodů "tady jsme mohli vstoupit, tady jsme mohli vystoupit a tady jsme mohli vydělat xx")

gogo:

pouze můj náhled k prvnímu obchodu - pokud trh prorazí premarket low a hned na první korekci zkoriguje nad něj s náznakem toho, že měl tendenci se od něj odrazit do shortu, ale nevyšlo to, tak to značí často úplné selhání a otočení trendu..tj. v podstatě místo, kde ty vstoupils short je rámcově místo, kde já vidím nejlepší příležitosti pro brzké nastoupení do nového trendu v opačném směru..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rogi: jeste k tomu volume ... pokud nechces menit brokera a vol ti prijde jako podstatna pomoc pri obchodovani, tak si muzes otevrit 1 min grat v TWS i s volume. Je to zvlastni ale vol z TWS sedi presne jako od Mirusu. Takhle jsem to nejakou dobu delal ale prijde mi to dost schyzofrenicky.
.. ale jestli je vol pro tebe podstatny nebo ne, tak to si musis uvedomit sam.
happy trading
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...