Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdarec, tak si rikam ze jsem mladej, nezkusenej a teda ze ze zacatku budu trendovej obchodnik :) pred otevrenim vyssi tf silnej up trend, teda aspon dle mne a cekam prilezitost do trendu a tak jsem jen sedel a cucel na short. Nakonec jsem vstoupil do LIVE ale do PT bobrika jsem to nevydrzel, zas psycho = rychle neco vzit at je na ten poplatek pro IB. Tak zitra uz budu klidnejsi cil splnen aspon 1 obchod live no brzo jsem vlezl dalo by se az po te korekci. at se dari to Diverjh: skoro stejny vstup dle tveho ten druhej

18520

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já byl dnes bez obchodu (zase :D). Za to jsem si vzal k srdci rady o vyšších timeframech a zakreslovaných S/R, trendlines atd a začínám se tomu věnovat vždy před obchodní seancí (analýza, možné scénáře...) a světe div se dnes jsem si během čekání na signál zapsal dva potenciální vstupy, které bych dle oné analýzy před obchodním dnem našel v předem určených oblastech :D hm zajímavé... je pravda, že na tom celkovém obrazu trhu asi něco bude, je to třeba pořádně nacvičit... trochu mě ale děsí ta míra diskréčnosti a fakticky vzato dost obtížné by to bylo nabacktestovat... jediné co mě tak napadá je asi market replay... přikládám screeny a prosím o komentáře, pokud tam uvidíte nějaké nesmysly... dnes jsem si poprvé zkoušel vytvářet "obraz a strukturu trhu" před seancí, v současném OP k tomu zatim nepřihlížim... po seanci jsem vytvořil screenshot, kde jsem zapsal poznamenané hodnoty vstupů, SL a PT... na simu jsem je jet nemohl, protože jsem čekal na signály na live accountu, proto jen ty dopisky bez značek vstupu od ninja traderu...

18522

18523

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdar berry,
ja jsem vstoupil tak brzo hlavne co se delo na 5´dlouha červena,dlouha zelena to vse x 2 na 1´tf 1-2-3 a prave ze jsem nevim proc nepockal na potvrzeni s Rh nebo cg, ale hlavne ted ze zacatku ti protitrendy po dlouhem padu, nebo"pohybu dne" beru opatrne kolem max. 1-1,2 b. no ted na ostro dobrych +80 . Ja se ted snazim na doporuceni z fora to nechat na tych procentech, coz mne nerozptyluje jak sledovat kolik mam usd + nebo kolik uz jsem - a psycho je lepsi, bo se soustreduji co se deje s barem. A pravda je ze kdyz buh da a zadarilo by se jet vic kontraktu, tak to beru jako psycho pripravu a ty procenta tak "neboli".
Jinak mam tomu rozumet berry ze jsi udelal dnes 3 obchody 2x SL a jednou BE?
At se dari i na statnice ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jelikož se snažím vytvářet screeny pro twitter a nový kurz, zkusím občas postnout obchody z dopolední seance i do tohoto vlákna. Většinou dopoledne zobchoduji 1 - 2 vstupy. Dnes jeden obchod - long z 2444 s tím, že plán byl zobchodovat potenciální návrat trhu zpět k včerejším high. Vstup byl krásně viditelný skrz IM divergenci, což byl hlavní důvod proč jsem ho bral takto agresivněji. Trhy byly nicméně hodně pomalé - nakonec jsem obě části pozice ukončil v oblasti 1 PT (druhou část pozice až při druhém retestu stejné oblasti kde trhy vypadaly opravdu slabě), byť po 2 hodinách by se trh k 2 PT dostal. Konzervativní vstup byl v oblasti zelené S/R úrovně, kterou jsem měl pro long naplánovou z večerní analýzy. Petr

18531

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro doplnění ještě další vývoj FESX a možné časování z S/R úrovní, které jsem si připravil před obchodním dnem z vyššího timeframe (viz poslední článek http://www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/vyssi-timeframe-012012.html). Obchodoval jsem jen long přibližně ze zelené oblasti (vstupoval jsem agresivněji na low z důvodu IM analýzy) a target měl k první červené S/R úrovni, kde jsem očekával možné otočení a případně bych hledal divergence short (pokud bych byl u počítače a obchodoval).

18533

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasím, FGBL je pěkný trh a taky na něm občas udělám dopoledne obchod.

Nicméně pro začínající obchodníky jsou myslím trhy jako FESX optimální a dají se tam vydělat peníze i při aktuální volatilitě. Proto já mám své veřejné screeny a analýzy obecně směrované na levnější trhy.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petr oproti tobě mám jednu sr navíc, ale jinak velmi podobné. Já dnes vstup na 2446. Níže přikládám screeny. Jinak souhlas že Fesx je pro začínající obchodníky (jako jsem já) optimální. Obchoduji ho s maximálním SL 40eur. Má navíc výbornou vlastnost, že se obvikle vrací a tak jde pohodlně obchodovat limitem.

18542

18543

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To petr:
Děkuji za screeny, moc by mě i ostatní určitě potěšilo pokud by ste se do tohoto vlákna aktivněji zapojil i po dokončení práce na novém semináři. Teda pokud by to bylo možné.
Takhle by toto vlákno dostalo nový rozměr, přidalo na kvalitě obecně a taky se s Váma dostali do častějšího kontaktu než jen formou pravidelných článků.
Jsem vždy vděčný, když se na trh mohu podívat jinýma očima a myslí ...
:)
Bobr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petre,

urcite bude prijemne, kdyz budete davat screenshoty z Vasich obchodu.
Aby k necemu byly bude dobre kdyz napisete v jaky cas a za jakou cenu jste vstoupil a vystoupil. Pokud jste vstoupil na zaklade IM prilozte i tuto situaci. Predpokladam, ze to nic z tajemstvi odlozenych na seminar neprozradi.
"Obchodoval jsem jen long přibližně ze zelené oblasti" je pro tohle vlakno o nicem. To zalozte vlakno povesti a pohadky - to je zert.

jk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...