Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader - prosím o radu II


Doporučené příspěvky

jenr:
ke správnému označení kontraktního měsíce také patří správné časové období.
YM 06-12 už se nyní asi 14 dní obchoduje, naopak ES 03-12 se před 14 dny pro obchodování ukončil a přestal existovat, ale narodil se už někdy v polovině prosince 2011 takže žil celkem 3 měsíce a tak se to stále opakuje jen čísla se po třech přidávají (nebo do historie se musí ubrat). Download Replay je má až 365 dní dozadu a nyní u indexů je k mání až 06-11 pro 28.3.2011, zítra už to bude jen 29.3.2011 atd.:), samozřejmě mimo sobot a svátků. Ale raději si to nenechávat na poslední den.
Mimochodem když už stahovat vše, tak včetně neděle neboť když u nás je půlnoc z Ne na Po tak oni už začínají indexy obchodovat. Replay to má pro nás pak vlastně od 6-ti nulanula do 5:59:59 takže když chci mít komplet včerejší den, tak má smysl ho do Replaye stahovat až nejdříve v 6 hodin ráno. (A External datafeed s Replayem nemá nic společného, ta funkce funguje samostatně).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To vše je mi jasné. Problém byl v tom, že v Downlad Replay nešel nastavit aktuální kontraktní měsíc, kterému odpovídalo i zadané datum. U zobrazení grafů jsem měl stejný problém, ale povedlo se mi ho vyřešit v obou případech tím, že jsem v Instrument manageru vyházel všechny přednastavené instrumenty a vybral jsem jen 3 aktuální kontraktní měsíce, které se chystám používat.
Když teď dám tyto nově vybrané instrumenty použít k zobrazení grafů, tak se zobrazí vše jak má. A samozřejmě začlo fungovat i stahování Replay dat, alespoň teda z aktuálních kontraktních měsíců. To že jsem měl nastavené např. datum 26.3.2012 a přitom jsem chtěl stahovat replay data z YM 06-11 byla chyba.

Měl bych ještě jeden dotaz k NT7, zajímalo by mě, jestli vůbec a jak se dají v NT7 zobrazit numbers bary?


Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

můžete prosím poradit, jak při market replay zobrazit v grafu několik dní abych mohl data backtestovat? pokud nechám market replay ject třeba rychlostí 500x dostatečně dlouho vykreslí se klidne týden a v grafu se můžu pohybovat, ale doba než se vykreslí nějaké delší období je dost dlouhá. Pokud ale market replay posunu někam třeba doprostřed období, které chci přehrávat zobrazí se v grafu pouze data od začátku dne do kterého jsem se posunul a smaže se to co již v grafu vykresleno bylo. Tohle je určitě výborné pro paper test mimo běžné obchodní seance, ale backtest nepotřebuji provádět na "běžícím" grafu, potřebuji si jej posouvat po úsečkách sám, a je dobré vidět více dopředu pro hledání MAE, MFE. ještě dodatek k předchozím příspěvkům, jestli je dobře chápu pokud chci zpětně sthánout únorová data musím se přepnout například na TF 03-12? máte někdo data 6-8.3. pro TF 06-12? zdá se mi to, nebo je volume i v hlavních obchoních hodinách podezřele malé? minimálne 7 a 8 určitě, celý den 6. není skoro žádné...

19180

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Johny

otvor si graf --->data series--->session template--->US index futures RTH (samozrejme ak tradujes indexi ak nieco ine musis si to nastavit podla trhu)

Ak potrebujes nastavit ine trhy (alebo globalne nastavenie) tak potom tools-->session template-->New (alebo edit) a nastav si hodiny ktore potrebujes, vyhlasovane hodiny su na prislusnych burzach...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzo,
do grafu pravou myší - data series-session template
tam pokud chceš jen market (regular session), to je to co chceš, musíš nastavit -use instrument setting,
pokud bys chtěl i dopoledne, tak tam dej- Default 24/7

k druhé otázce obchodování od 14:30, zcela nerozumím, ale pokud máš na mysli dobu, kdy dochází k přechodu na letní čas, je ten první případ.

Dobré obchody,
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Backtestujem v NT trh FESX (3-11) od zaciatku minuleho roku, a narazil som na dieru v datach, alebo ako to nazvat. Jednoducho od 21.2.11 do 7.3.11 mi chybaju data (po 18.2. nasleduje hned az 7.3.). Skusal som uz vselico, ale stale sa k tym datam nemozem nijako dopracovat.

Mali ste uz niekto podobny problem?

Pravdepodobne bude problem v datach od CQG, ale nejsom si isty..
Mohol by byt problem aj v NT?

Diky za pripadne rady

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Newbiker:
Mělo by stačit zadat nový licenční klíč ale i kdybys NT přeinstalovával, je možné přenést nastavení provedením backupu na staré instalaci a restore na nové (v nabídce File -> Utilities-> ...). Tímhle způsobem lze také například synchronizovat nastavení a import dat do záložního počítače.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...