Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

Chtěl bych se zeptat zkušenějších opčních obchodníků. Pustil jsem se do backtestu SPY od roku 2006 na platformě TOS. Od roku 2006 jsou hrozně malé ceny opcí 24 dní před expirací. Například za IC se symetrickými křídly 7 na obě strany bych dostal asi 20$.. Opravdu byly takto malé prémie, nebo je chyba v datech TOS. Má cenu takové období testovat ?? Rok 2008 je už slušný. Pro lepší ilustaci jsem přiložil obrázek

12955

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kbtm:
Díky moc za návod, kde sehnat data i teď za jasnou odpověď. Data v TOS jsou někdy od poloviny roku 2005, ale volatilita tohoto období je opravdu žalostná. Období 2005-2008 mám pouze na měření W% (U IC Spy a rozpětí 7/7 je 82%) a cenu opcí budu měřit až na pozdějších datech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

trhy (indexy - SPX, SPY, ...) v žádném případě nejdou do strany. Už rok posilují takovým způsobem, že jakákoliv neutrální strategie "nefunguje" - tj. generuje jednu ztrátu za druhou.
Strategie IC/DD/SS (a podobné) jsou ziskové do pohybu podkladu cca +- 3-5%. Pokud navíc zvolíte chybně strategii (v současnosti IC - nízká volatilita), nemáte šanci uspět.

S pozdravme kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...