Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...

Přeji dobrý den,

na nakoupené opce margin není vyžadován, možnost (expiračního) přiřazení existuje - pokud při expiraci ponecháte ITM opci/opce "svému osudu", bodete mít den po expiraci (ev. příští týden v pondělí) příslušný "balík" akcií na účtu (v longu - opce call nebo shortu - opce put).
Nebudete-li mít dostatek cash na účtu (v případě expirovaných call ITM opcí), postará se Vám o akcie broker prostřednictvím margin-callu ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

ano, akcie (...) je "nakoupená/prodaná" za strike cenu, tj. měla by být v zisku (pokud ovšem zatím nedošlo k poklesu/nárůstu ceny).
Nastane v případě, pokud se Vám nepodaří opci prodat (z jakéhokoliv důvodu ... třeba výpadek Internetu/nemoc/ ...).

Obecně : pokud chcete uspět/profitovat na opčním trhu, na nákup opcí (tj. long put/long call) zapomeňte ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radime,
všechny opční strategie jsou jen kombinací nákupu a vypisování dvou opcí - call a put. Tyto je možné skládat libovolně, vždy však musíte vědět za jakým účelem. Zkuste si například porovnat nejen prémia, ale i risk grafy a další charakteristiky Vám porovnávaných pozic.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Účelem obchodu by byl zisk co nejvyššího prémia, ale jsem naprostý začátečník takže mám asi hloupé nápady, připadá mi výhodnější vypsat vzdálenější měsíc call a bližší měsíc taky call OTM opce.
Získám prémium a pokud bude podklad stoupat jsem jištěný nakoupenou bližší opcí, pokud tahle teorie není úplná blbost?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim2:

problem je v tom, ze pokud by ti trh zacal hodne stoupat, tak bys pristi mesic musel nakoupit jako ochranu ITM call opci (pokud by se cena dostala uz dost nad tvoji vypsanou) a ta by byla sakra draha, takze by ti sezrala hned druhy mesic veskere premium z vypsane opce.
Pokud by ti naopak trh klesal, tak bys pojistku kupoval levne a celkove bys vydelal.

U obraceneho postupu, mas nakoupenou opci, takze to je jasny naklad na celou dobu trvani strategie.
A ted pokud mas call opce, tak pokud trh stoupa, tak vydelavas vypisem ITM call opci, pokud trh klesa pod nakoupenou, tak prodelavas vypisem levnych OTM call opci.

To je hodne zjednodusene receno, zalezi na case vypisu do expirace, na soucasne volatilite, na velikostech budoucich pohybu trhu a dalsich vecech.
Nejlepsi by bylo zkusit si konkretni strategie namodelovat na historickych datech, abys vedel jak se chovaji v ruznych pripadech, tak jak ti radil Petr.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za vysvětlení, já jsem si myslel že v tom bude nějaký háček. Ten nákup ITM call opcí by byl fakt problém, nevěděl bych totiž předem na kolik mě vyjdou narozdíl od opačného postupu který jsi popsal.

Co kdybych ale současně ošetřil opačnou stranu grafu, pomohlo by to řešit problém v případě růstu podkladu?
čili vypsal vzdálenou OTM put a koupil bližší OTM put.

Pokud by se cena pohybovala mezi těmito pásmy s nějakou vysokou pravděpodobností což by se dalo asi zbacktestovat, tak mám 2 prémia minus měsíční nákupy pojistek.

Spustil jsem to na virtual traderu tak uvidím kolik na tom ne-vydělám.

Opce jsou o dost komplikovanější než futures.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...