Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

Co se týče úspěšnosti na 60 sekund, tak to je dost hazard si myslím, ale někteří lidé jsou profit asi celkem dost. Ty minutové (60s) jsme jen zkoušel, takže nemám vzorek dostatečný a ani nemám nějakou strategii na to/ zatím. A hlavně nějaké dobré nástroje, protože ty grafy jsou na těch platformách uplně k ničemu.
Jinak co tak vím, tak asi na XTB už jsou i pětiminutové a nebo sedmiminutové , dříve byly nějak 19 minutové, ale byl o to zájem celkem, tak nakonec tam jsou i za nižší čas.
Kde udajně dostahují lidé úspěšnosti 65-75%, což 70% vychází průměrně na cca z 1 000 Kč zisk 200 Kč. Takže nějakých 20% ROI na každém obchodu.. Výhodou je, že takových obchodů se dá udělat během dne větší množství.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nechci ti kazit radost z rychlých zisků, ale mě to připadá jako hod mincí s tím, že kasinu (brokerovi) navíc zaplatíš za to, že si můžeš zahrát.
Opce obecně primárně slouží jako zajištění rizika (pojištění) při dlouhodobějších obchodech, ikdyž já je spíše vypisuju (jsem pojišťovna). Opce s expirací delší než týden se dají do jisté míry rozumně uřídit, ikdyž jde trh proti tobě.
Opce s expirací v řádu minut se dají použít jen v případě, že víš kam se trh během těch pár minut pohne. Jestli to dokážeš tak jdi do toho :)
V opačném případě budeš sponzorovat brokera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,
prosím zkušenější opční obchodníky o radu.
Snažím se obchodovat klasické IC na RUT (přes TOS). V IC s lednovou expirací (tedy dnes 18.1.) mám horní nohu CALL 890/900. Trh včera uzavřel na 890,36 a můj SL byl nastaven tak, že nebyl zasažen.
A moje otázka je, co to pro mne znamená, když v době expirace bude trh nad 890 a pod 900? Musím něco podniknout?
Děkuji
Olda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když prodaná opce expiruje na 895 strhnou ti 500 USD, když na 897 strhnou ti 700 USD, když na 900 tak ti strhnou 1000USD, ale to je maximum. Když bude settlement 902 tak ti za vypsanou strhnou 1200 ale za nakoupenou dostaneš 200 zpět. Atd. Už je to jesné? K tomu všemu ti ještě zůstává prémium, které jsi obdržel při vypsání.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

cacektom Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
>
> Nevím jestli mohu jmenovat stránky na které jsem
> se dostal ale...
>
> Obchoduje se tam s binárními opcemi - doba
> expirace může byt i pouhých 15 minut nebo třeba
> hodina..bohužel grafy mají do minulosti například
> pouze 20-30 minut, takže není pořádně o co se
> opřít. Jako začátečníkovy se mi líbí to, že
> minimum je 10USD pokud se nezadaří, nepřijdu o
> mnoho peněz. Celkově mi to přijde o mnoho
> jednoduší- až moc(ovšem přijde mi to jako hazard
> 50/50 jelikož není moc podkladů o které se opřít
> jestli cena půjde vzhůru bude stagnovat nebo
> klesat)
>
> Jaký je na to Váš názor? a mohl by mi někdo přesně
> říct jaký je rozdíl mezi binární a klasickou
> opcí?
>
> Děkuji

Binární opce na akcie, měny a komodity se líbí mnoha traderům. Já zkouším FINWIN aplikovat na binární opce. Občas se zadaří - celkově jsem v plusu, ale chce to vychytat. Ani ne tak vstup do opce jako dobu expirace. Pokud je broker s přednastavenými hodnotami expirací je to moc těžké. Já mám brokera, kde si mohu nastavit dobu expirace sám a to je snažší. Stačí sledovat CCI indikátory a vstup je už otázkou jak moc člověk má nakoukáno FINWIN.
Jo a s brokery velmi opatrně a hlavně žádné bonusy, dodržet pravidla MM a dobrou psychiku. Zajímalo by mě, jak to vidí Tomáš a Petr. Hodila by se rada ohledně doby expirací binárních opcí. (Hoši díky). Jinak binární minutové opce jsou
normální nástroj tradera pro obchodování jako kterýkoliv jiný nástroj. Pokud se někomu v minutových opcích daří není důvod, aby je neobchodoval. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na výpočet P/L při této teoretické situaci. Mám účet 1000, vypíši opce za které inkasuji 100, zároven za inkasované prémium nakoupím opce za cenu 100. Pokud opce vyprsi bezcenne muj ucet na konci bude 1000. Ale pokud mam na vypis stanoveny SL 100 a uzavru pozici na SL, jaky bude muj konecny stav uctu? Děkuji za informaci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím.

Dneska mi končí Call opce, kterou jsem koupil. Podklad nešel mým směrem a opce se nemůžu zbavit, protože bid je 0. Co se stane po víkendu? Předpokládám, že mi bude přiřazen podklad se ztrátou? Tzn. když ho poté prodám, inkasuju ztrátu dvakrát? Jednou za nákup call opce, kterou teď nemůžu prodat a posléze prodejem podkladu, který je na nižší hodnotě než jsem nakoupil call opci? Je to tak?

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...