Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

...a ako som potom schopný pri kalendároch určiť si BE body? Mám pocit, že potom som v obchode, v ktorom dosť tápem v temnote. Snažím sa momentálne odladiť úpravu a manažovanie pozície pri kalendároch pred expiráciou bližšieho kontr. mesiaca. Rád by som odskúšal napr. otvorenie nového kalendáru, ak trh dosiahne BE bod a do expirácie bližšieho mesiaca zostáva viac ako 10 dní. Ale podľa tohto, netuším ako by som to mohol prakticky realizovať :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Tak pokud sis to vyjel teď, tak to může být díky neaktuálním cenám opcí. Zkusil jsem si to tam hodit a ukazuje mi to 5,375 cenu, což je dost jiné od té tvé. Malá likvidita před začátkem obchodování (strike 800 byl zobchodován, 810 ne) může zapříčinit, že se střed spreadu pohne někam, kde vlastně nejde koupit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Preju hezky den, najde se tu nekdo, kdo ma zkusenosti s obchodovanim zlatych obci? Me konkretne zaujalo toto #%&^&%$$^&& -.. princip, jak to funguje jsem snad pochopil, zajima me ale jeste jaka je minimalni investicni castka a hlavne jestli je tato spolecnost spolehliva. Na internetu jsem moc referenci nenasel. Stejne tak jsem nenasel jinou spolecnost, ktery by tenhle produkt nabizela?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj,

chci začít obchodovat a jsem ve stadiu, že vybírám vhodný instrument, systém, MM atp. Zatím je mi nejsympatičtější ES s lehce personalizovanou podobou FinWinu, ale přemýšlím i o opcích. Ve většině případů na ně slyším chválu a zejména se mi líbí velice malá časová náročnost a skutečnost, že opce nevydělávají (obecně?) tolik peněz jako futures akceptuji.
Chci se však zeptat obchodníků, kteří mají více zkušeností na detailnější aspekty tohoto instrumentu. Jaká je skutečná časová náročnost, v jakém rozmezí se mohou pohybovat zisky (i pro různé strategie), jaká je náročnost na mou znalostní výbavu, v jakém rozmezí by se měl pohybovat počáteční stav účtu a hlavně - jakou strategii byste mi do začátku doporučili. Popřípadě zda vůbec se mám v začátcích opcím věnovat.
Požádám vás o trochu shovívavosti k mému znalostnímu zázemí a požádám o maximální komplexnost případných odpovědí. Jsou pro mě velice cenné!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas789:
- vydělat Opcema můžeš slušně, stejně jako prodělat
- časová nenáročnost je jedna z pozitivních věcí
- stejně jako u ID je potřeba mít svůj obchodní plán. Instrumentů k obchodování opcí je moc, strategií stejně tak.
- úplně základní a jednoduchou startegií je např Iron Condor
- doporučuji zcela od základu nastudovat opce, co znamenají, jejich specifikace, jak to u nich funguje, atd... (nic nejde jen tak samo bez patřičného studia)
- na vše se pak připravit stejně (backtesting tve strategie dle OP + MM a PS, papertrading, live t.)

možná by ti hodně ušetřilo práce i peněz navštívit OPČNÍ semináře, které pořádají kluci - Petr s Tomášem. Mají to vychytané a dlouhodobé zkušenosti a znalosti ti opravdu ušetří dost času a peněz. Pak budeš mít ve všech těchto otázkách mnohem jasněji.
Honza K :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

DDE prosím o radu.
Nevíte někdo náhodou, jak získat pomocí funkce DDE z programu TOS historická data MINIMUM a MAXIMUM za určité období zpětně?
Snažíme se doplnit CS Watcher od Finančníků tak, aby si sám stahoval a aktualizoval i sloupečky IV SPODNÍ a IV HORNÍ.

Děkuju, Miloš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moc dík za odpověď. Sám tomu nerozumím. Požádal jsem kamaráda programátora, který ale neobchoduje. Tohle by bývalo prý jednoduché.
Jeho další nápad je použít zpětně denní High, Low pomocí pluginu XLQ a zpětnou Implited Volatilitu dopočítávat pomocí vzorce na výpočet IV, který známe.
Jaký je Váš názor?

Miloš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

to potřebujete údaje OHLC (resp. jen H a L) tickeru/podkladu ? V tom případě máte mnohem jednodušší je natahat z Yahoo (např.). Tam to jde bez problémů (a třeba přímo Excelem ... makro má jen pár desítek řádek). Výpočet volatility je bez problémů.

Pokud ale potřebujete close opční data (ta jsou v TOS), zbývá Vám asi opravdu jen "ruční" práce/automat. Jiný způsob jsem nezjistil. Volatilita je obsažena v datech (pokud si sloupec navolíte pro zobrazení).

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...