Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

Ahojte, prosím vás, môže mi niekto pomôcť rozlúštiť, resp. mi povedať, že čo to znamená, ak je implied volatility vyššia pri put opciách ako pri calls ? Je tento jav normálny ? Lebo podľa mňa nie. Ak je pri puts vyššia volatilita, tak to znamená, že puts sú drahšie ako calls. Rozumel by som tomu, ak by trh išiel smerom down. Avšak NQ ide stále hore (aj teraz, keď píšem). 1. prečo je teda pri puts vyššia IM ako pri calls ? 2. ešte jedna vec - ja som niekde čítal, že najvyššia IM je pri ATM opciách. No obrázok nižšie tomuto tvrdeniu protirečí, pretože pozrite sa, že na strike 3630 (čo je dosť OTM) je IM vyššia ako pri strike 3700 (ATM). Prečo ? Páni, vopred ďakujem za každý príspevok a verím, že mi pomôžete túto nejasnosť rozlúsknuť.

27155

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Marti_SK:
Ufff... sakra to je složitostí. Jde o to, že veškeré greeks i IV se počítají z cen opcí, nikoli naopak. Takže pokud z nějakého třeba i tajného důvodu si někdo cení opce jinak a má dostatečné peníze, aby ceny opcí ovlivnil, pak se změní IV a greeks a důvod nemusí být zřejmý.

ad 1. Pokud jsou putky dražší, budou mít vyšší IV. Je to normální pro tuhle dobu brutální výroby peněz :-)
Neříká to nic o tom, jestli jde zrovna trh nahoru nebo dolů.
ad 2. Spíše to co jsi četl byl nesmysl.

T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tom,

"Options with strike prices that are near the money are most sensitive to implied volatility changes, while options that are further in the money or out of the money will be less sensitive to implied volatility changes."

Toto mám z investopedii. Ja som to asi zle pochopil.

ATM opcie nemajú najvyššiu IM, ale sú najcitlivejšie na zmeny IM ? Čo to presne znamená ? [bold]Môžem si to vysvetliť tak, že ATM opcie mi dokážu najviac zarobiť/prerobiť, ak sa cena podkladového aktíva začne nejak prudko hýbať ?[/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Včera mi vyexpiroval kreditný call spread. Hlboko OTM (nad 3710 u NQ). Ale dnes pozerám do platformy a v záznamníku obchodov vidím, že pri vypísanej opcií je, že assigned a pri kúpenej opcií, že expired. Prečo ? Nie som ale v žiadnom obchode. úplne prázdne mám portfolio. Mám tam iba cash. Ale prečo mi toto ukázalo ? Naposledy ked mi vyexpiroval spread, tak nič takéto sa mi v záznamníku obchodov neukázalo. (nepíšte mi, že sa mám spýtať priamo brokera, lebo tam teraz cez víkend nezistím odpoveď a ja by som rád vedel už teraz, že o čo ide)

27192

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marti_SK

jsou dvě možnosti, pokud tedy short opce vyexpirovala OTM

1/ buď je to chybka a nic se nestane, někdy se prostě takové zmatky v platformě objeví i v "TradeLog" okně

2/ není to chyba, nějaký "ďábel" se před koncem obchodování uklikl a dal pokyn k exercise OTM Long opce a ty jsi byl náhodně vybrán a přiřazen. V tom případě (NQ má physical delivery) ho v pondělí uvidíš na svém účtu, tak ho prostě po otevření zlikviduješ (budeš ho mít Short). Než transakci provedeš tak možná nějak klesne a ještě vyděláš :-) !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mapler, kamarat, dakujem Ti :) avsak asi mam problem, pretoze na ucte nemam tolko penazi aby som mohol byt v pozicii overnight. O kolkej ma zajtra asi priradia ? hned ako sa zacne elektronicke obchodovanie, alebo az ked sa zacnu hlavne trading hours (15:00) ? lebo ak hned o 1:00 rano (ci kedy sa zacina obchodovat), tak nemam nato margin.

ak budem short o 15:00, tak co ked sakra v pre-market narastie trh nad moje strike ??? pretoze v poslednej dobe NQ znacne rastol aj v pre-markete...

Takze ja este mozno budem aj v strate :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě tohle dělá IB několik posledních měsíců, u obou nohou podkladu /NG jsem v trade logu přiřazený. V reálu samozřejmě nejsem. Navíc mi k tomu chodí email o problému s marginem, což naštěstí taky není pravda. Většinou to další den z trade logu zmizí.

Zkus se podívat v neděli večer do platformy. Kdyby k tomu reálně došlo a nemáš margin, tak by to měl broker stejně zavřít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...