Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

Nevím jestli mohu jmenovat stránky na které jsem se dostal ale...

Obchoduje se tam s binárními opcemi - doba expirace může byt i pouhých 15 minut nebo třeba hodina..bohužel grafy mají do minulosti například pouze 20-30 minut, takže není pořádně o co se opřít. Jako začátečníkovy se mi líbí to, že minimum je 10USD pokud se nezadaří, nepřijdu o mnoho peněz. Celkově mi to přijde o mnoho jednoduší- až moc(ovšem přijde mi to jako hazard 50/50 jelikož není moc podkladů o které se opřít jestli cena půjde vzhůru bude stagnovat nebo klesat)

Jaký je na to Váš názor? a mohl by mi někdo přesně říct jaký je rozdíl mezi binární a klasickou opcí?

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den, zkouším backtestovat opce v TOS a narazil jsem na problém. Neumím si vysvětlit, jak je možné, že vypsaná CALL opce na strike, který má nižší hodnotu než konečná cena podkladu v den její expirace (pátek), má P/L positivní. Velice prosím, zda by mi někdo pomohl vysvětlit tuto, pro mě, záhadu. Pro jistotu jsem připojil i screenshot. Děkuji

20194

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

protože podobné konstrukce (deriváty) zpravidla nabízí brokeři typu XTB + banky, dál bych se o jejich vlastnosti moc nezajímal.
Evidentně v těchto případech tradujete proti brokerovi (a to 100%, tj. netrhne Vás jen o poplatky + spread), takže výhru bych opravdu přirovnal ke kasinu - jednorázově ano, z dlouhodobého hlediska nemáte šanci.
Opce navíc není standardní prostředek k intraday.

Proč asi tyto firmy nenabízejí klasické opce ?

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
k binarnim opcim bych jen dodal, ze se daji obchodovat i na burze: www.cboe.com/micro/binaries/introduction.aspx. tam lze najit i jejich zakladni charakteristiky. hlavni roztil je ten, ze pri expiraci ma binarni opce hodnotu bud 0 nebo nebo napr. $100, kdezto klasicka muze mit teoreticky cokoli mezi 0 a nekonecnem. od toho se samozrejme pak odviji jeji cena do expirace.
to bude ale predpokladam trosku jina kava nez uvadite. mam v planu se na ne blize podivat, ale zatim jsem nenasel dostatek motivace se tomu zevrubneji venovat. proletl jsem jen vzorek nejake knihy( tusim, ze tehle: www.amazon.com/Binary-Options-Fixed-Financial-ebook/dp/B0051UIYAW/ref=sr_1_1?s=digital-text&ie=UTF8&qid=1346146247&sr=1-1&keywords=binary+options#_)
a moc me to tedy na prvni pohled nezaujalo...pokud by nekdo mel nejake tipy na seriozni binary option materialy budu rad.
i kdyz uz to tu zaznelo mnohokrat, musim to zopakovat. presne tahle veta vystihuje na cem je ten $10 business postaven: "Jako začátečníkovy se mi líbí to, že minimum je 10USD pokud se nezadaří, nepřijdu o mnoho peněz." Takto uvazuje spousta lidi, zkusim to za $10 a kdyz to nevyjde nic se nedeje. No a vetsinou to nevyjde... i kdyby kolik vydelate? napr. $100 je uzasne zhodnoceni, ale co si za to koupite? a jste schopen to zopakovat s vetsimi castkami? - tezko...je to jako kdyz si koupite los - kdyz prohrajete nic se nedeje, kdyz vyhrajete - muzete vzit manzelku veceri(ovsem deti asi uz budou muset zustat doma:))...
je potreba se smirit s tim, ze je je nezbytne nejake minimum i kdyz se vam muze zdat ze zacatku dost vysoke. pokud si myslite, ze se k $10 budete chovat stejne jako k $10 000, tak si akorat lzete do kapsy. no a pokud nekdo doufa, ze si z $10 udela $10 000 (coz s notnou davkou stesti a divokeho mm asi mozne je) tak jsme zase u te loterie...
z me zkusenosti, co jsem poznal lidi, kteri se o obchodovani zajimaji, tak ochota dat dohromady rozumny pocatecni kapital presne odpovida tomu jak se na obchodovani divaji(i kdyz si to treba nepripousteji): pokud nekdo nema problem setrit, sahnout do uspor apod. pristupuje k veci z dlouhodobeho hlediska a zodpovedne. pokud ale nekdo naopak hleda moznosti jak si to co nejlevneji zkusit, tak si to vetsinou jen zkusi...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim.

Měl bych jeden dotaz. Rozdíl mezi americkým a evropským stylem u opcí je ten, že u amerických může dojít k exercise kdykoliv a u evropských pouze v poslední obchodní den.

Přiklad - vypíšu call opci na ceně 100 (tzn. nechci aby cena byla při expiraci větší jak 100). Cena ale týden před koncem expirace půjde proti mě a dostane se na hodnotu např. 105. Co se stane v případě americké a evropské opce?

Je to tak, že u americké může dojít předčasně k exercise a já bych byl ve ztrátě 500 USD (105-100) + prémium? A u evropské opce mám pořád šanci, že to za týden klesne a ztráta bude menší a k exercise dojde až poslední obchodní den platnosti opce?

A můžu já, jako vypisovatel, evropskou opci uzavřít kdykoliv?

Děkuji za odpověď,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Problem je v tom, že jakožto student střední školy vydělávám peníze pouze na letní brigádě a řekněme a 10,000USD je trochu běh na dlouhou trať. Sice čtu knihy vyhledávám informace, ale to je samá teorie a potřeboval bych si ji někde ověřit. Ptal jsem se toho důvodu abych své těžce vydřené peníze nevyhodil z okna- už jen věta v tutoriálu "je to velice snadné nepotřebujete žádné znalosti" mi přijde jako výsměch, ale na druhou stranu k dispozici mi dají graf za posledních 30 minut ale dají se zobrazit tabulky, kde jsou data starší a i z předchozích dní.. doufejme, že pravdivé.. pokud bych si udělal sám grafy do excelu a rozhodoval se na základě nich už mi to nepřijde jako taková loterie nebo snad ano?

Je možné tu společnost tady jmenovat aby se na to někdo podíval a sdělil mi ni názor?


Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kolega kbtm ti nazor rek. a to zcela presne aniz by se musela spolecnost jmenovat:) podobne spolecnosti jsou postaveny prave na tom, ze ze spousty lidi(muzem je pojmenovat i expresivnjesimi vyrazy) vytahnou relativne male castky(cili ty vyhodis penize z okna, coz jak pises nechces)...pokdu chces nejakou praxi, je podle me mnohem smysluplnejsi si otevrit demo u nejakeho normalniho brokera a tam si s zkouset s podobnou castkou co planujes otevrit ucet.
obchodovani prave JE beh na dlouhou trat a pokud ti nekdo tvrdi opak, pak bys mel zbystrit. a to nejen co se tyce sehnani pocatecniho vkladu...dal asi nema cenu se v tom nejak vrtat
r

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jen pro upresneni - evropska muze byt exnuta v expiracni den, coz nemusi byt posledni obchodni den...
jinak ta moznost exnuti behem zivota u americke je spise teoreticka, protoze pak vam nakupujici vlastne daruje premium, a neni tedy moc duvodu proc by to delal. ted z hlavy me napada snad pouze to, ze mam nejakou velmi nelikvidni opci hluboko ITM a potrebuju se ji nutne zbavit, pak je asi lepsi ji exnout nez ji prodavat na trhu(casova hodnota je mensi nez bid-ask spread, plus se samozrejme musi uvazit likvidita podkladu). nejspis ale budou existovat i nejake beznejsi situace, kdy muze byt pro drzitele vhodne pravo uplatnit pred expiraci.
k tomu prikladu: pokud cena call opce vystoupi na 105, nestane se vetsinou nic. kolik vydelate/prodelate, pokud by ji majitel presto exnul, zalezi na tom kolik jste dostal za vypis: pokud jste napr vypsal za $6 jste $1($100) v plusu(6+100-105), pokud za $4 pak $1($100) v minusu(4+100-105), atd...
jako vypisujici evropske opce muzete pozici samozrejme kdykoli uzavrit tim, ze opci koupite zpet - musite ale najit nekoho kdo to ji proda...
r

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nighthero:

Veškeré odpovědi viz. cboe.com, google a hodně se tady na fóru tohle řešilo :) Takže nejprve číst a nejlépe si to vyzkoušet v praxi na paperu. Až potom se ptejte :)

Obecně jen napíšu, že u americké opce může dojít k předčasnému exercise, ale velmi často držitel opce, který požádal o její "předčasné" uplatnění vyhodil její časovou hodnotu. Takže uzavřeme akciovou pozici, která vznikla přiřazením a opci vypíšeme znova. Ještě na tom vyděláme - za předpokladu, že skutečně uplatněná opce měla stále nějakou extrinsic value (nazval bych to jako časovou hodnotu).
Navíc osobně mám pro každou vypsanou opci nějaký hedge (jiná opce nakoupená ve většině případů), tedy uplatnění se opravdu není třeba děsit, je to naopak příležitost k zisku.

> A můžu já, jako vypisovatel, evropskou opci uzavřít kdykoliv?
Pokud vypíšete opci evropského typu, můžete ji zase zpětně nakoupit a jste z pozice venku... :)

to cacektom:
> Problem je v tom, že jakožto student střední školy vydělávám peníze pouze na letní brigádě a řekněme a 10,000USD je trochu běh na dlouhou trať.

10,000$ je maximálně tak výzva, opravdu vypusťme slovo problém. Je třeba mít správně nastavenou hlavu ;) Vydělat se to dá, běžte dělat prodejce do nějaké seriózní firmy. I v realitách, prodeji finančních produktů se dá měsíčně vydělávat několik desítek tisíc (rozhodně o dost více, než co je průměrný plat). Když budete tři dny v týdnu po škole pracovat (ale opravdu seriózně pracovat!), budete mít peněz spíše přebytek - předpokládám, že bydlíte u rodičů, když jste na střední. Víc to nebudu komentovat, pro toto vlákno jsem trochu off-topic :D

Se svým názorem se připojuji ke kbtm, který zde již svůj názor (August 28, 2012 08:36AM) na opce s 15ti minutovou expirací a brokery jako XTB napsal :)

to jirib a Motylek:
Cenu není potřeba zamykat... aspoň to teda nedělám a to už jsem toho natestoval hodně :D
Důvodem je to, že opce vyexpirovaly OTM, proto Vám zůstal celý inkasovaný kredit.
LTD u RUT je ve čtvrtek a pokud se nepletu, RUT má AM settlement. Tedy zjednodušeně - o tom, jestli něco jako vypisovatelé opcí něco zaplatíme, nebo nám zůstane celý kredit, se rozhodne v pátek při otvíracích cenách), ačkoli poslední možnost opce zobchodovat je ve čtvrtek.
Ta cena, která se ukazuje 21.10.2011 (712.42) není settlement hodnota! ;)

Pokud by to nebylo srozumitelné, zkuste ještě chvíli googlovat a případně napište, co konkrétně není úplně jasné :)


Good luck všem! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velice děkuji oběma za odpověď.

to jirib:

zamkl jsem zámeček, ale nic se nezměnilo, výsledek je stejný. Neúplně chápu význam zámečku.

to tom_czr:

Settlement price tedy u RUT není páteční close, ale páteční open? Jak tedy ale backtestovat opce, když k dispozici jsou v TOS jen close ceny? Jakou konečnou cenu tedy u backtestů opcí používáte Vy - čtvrteční close? Koupil jsem nějaká data z IVolatility, zatím jeden rok na zkoušku, právě programuji ve VBA automatický backtester a pak to zkusím porovnat s ručními výsledky z TOS.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Motylek:

Naprosto správně píšete, že se pouhým zamknutím zámečku nic nezměnilo.
Zámeček slouží pouze k tomu, že v rámci testů nebudeme brát mid.cenu, ale můžeme ji navýšit, či snížit - například podle zkušeností s reálným plněním v živém trhu.

TOS výsledky zobrazí dobře, tedy ačkoli zobrazuje jen Close ceny, tak správně bylo vyhodnoceno, že nám zůstal celý kredit. Používám tedy jen a pouze P/L zobrazené u daného obchodu v thinkbacku.
Čtvrteční close je chybné používat, neboť RUT má páteční AM settlement. Historické settlement hodnoty se dají najít na webu CBOE, takže žádná další data (například z IVolatility, které popravdě ani neznám) nejsou potřeba.

Ať se daří! Tom :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad zámeček v TOS:

zámeček nejčastěji používám při vyhledávání obchodů které mě zajímají a jejich zobrazení v Risk profile. Tam si většinou dívám jak vypadá profil při určité vstupní ceně a určím si cenu, za kterou to má pro mě smysl vzít a tu potom pohorším o komise a použiju do LMT příkazu v TWS.

jirka

PS: problém s RUT odhalil správně tom_czr, můj tip se zámečkem byl omyl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...