Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

  • 3 týdny později...

Ahoj tradeři a traderky,

pročítám si občas vlákna úplně od začátku a je zajímavé sledovat jak se mění pohled přispívajících na trh, na strategie atd. Např. v tomto vlákně jsou komenty někdy z roku 2005. Ti lidé musí být již dobře za vodou... Taková doba, vypisovat opce 9 let... nádhera. Já jsem zatím v roce č. 3. Účet roste, ale exponenciální zisk se projeví teprve časem, pozvolna.

Píše se zde o minimální částce na účtu 15K USD pro vypisování naked opcí a také, že vyšší účet svádí k hazardu. To byl jistě čistě subjektivní pohled na věc. 15K pro naked stačí, ale člověka to neuživí. Rozjezd trvá déle. Velký účet naopak dovoluje velikou diverzifikaci a méně risku při slušném zisku. Když trading, tak jako fulltime.

Jsem zvědav dnes na NFLX, jestli bude korigovat pod 380. Mám opce call, exp. tento týden. Tak možná budu muset rolovat. 285 put ale jistí zisk. Uvidíme za pár hodin...

Vše kdo si to zaslouží přeji spoustu úspěšných obchodů a miliony vydělaných dolarů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Práve som si prezeral options pre JO (kávové ETF) a narazil som na jednu vec, čomu vôbec nerozumiem. Premýšlal som nad nejaký bull spreadom a tak sa pozerám po put opciách. No a pozrite na čo som narazil: PUT JO 25 je možné vypísať za 0,45 PUT JO 24 stojí 0,50 a teraz mi povedzte: ak teraz vypíšem spread, tak akože ja nič nezinkasujem, ale budem musieť doplatiť 5 USD ? :D Toto je ako možné ?

26985

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím vás. Začal som sa zaujímať o opcie a tak ich študujem na mojej platforme. Avšak aj napriek tomu, že som už o opciách všetko možné prečítal, aj tak vždy narazím na nejakú nezrovnalosť. Napríklad: Mám záujem o vstup do bear spread na NQ. Teda opcia na futures. Pozrite si obrázok, aby ste videli, o aký spread a presne jedná. No a problém - ako broker vypočítal, že na účet mi bude pripísaných 29,50 USD, resp. 21,50 USD ?? Pretože moje výpočty podľa akutálnych cien sú nasledovné: Predaj call 3660 stojí 14,25 Nákup call 3670 stojí 11,75 Rozdiel teda predstavuje (14,25*20) - (11,75*20) = 50 USD Prečo mi potom broker chce pripísať iba 29,50 USD (pred poplatkami) ??? Nerozumiem. Čo mi uniká, prosím vás ?

27003

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kaskader:
1. Zkus si to na paperu. IBčko to občas zobrazuje trochu zmateně, zrovna ten zarámečkovaný přehled před odesláním příkazu neřeším.
2. A hlavně! U opcí bych doporučil vždy obchodovat za limitní ceny optimálně kolem midu, nebo lepší. Jinak se staneš obětí ostatních obchodníků.
3. Jak to, že máš IBčko česky? To sis otvíral přes koho? Víš o tom, že když si otevřeš účet přes nějakého "místního člověka s návodem", že máš dražší komise, což klidně může u některých strategiích rozhodovat o tom, zda budeš/nebudeš dlouhodobě ziskový. A jestli jde v IB nastavit angličtina, doporučuji si na english zvyknout už kvůli obecně zažitým pojmům, které používají tradeři celosvětově.
T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr Ďakujem.

Avšak, ty vravíš, že zarámečkovaý přehled neřešíš, ale prečo ? toto je real account a dosť ma zarazilo, prečo by mi malo byť pripísané iba 29,50 USD. Ja som ten obchod nezrealizoval, takže netvrdím, že tých 29,50 USD mi bolo naozaj pripísaných. Ty tvrdíš, že ak by som dal "confirm", tak broker by mi možno pripísal naozaj tých 50 USD ? Ale potom to je trošku padnuté na hlavu nie ? :D

Je to účet u Lynx. oni majú plaftormu v češtine. Ja viem, že tie poplatky sú vyššie, ale ja som si účet otvoril skôr na akcie a tak. Neplatí sa nonactivity fee

A k tým limitným cenám - už som o tom čítal a samozrejme, že ak by som sa začal obchodovať opcie, tak by som ich používal...

Mňa štve len a len to vyčíslenie credit-u.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kaskader:
Ten rámeček neřeším, protože pak v reálu po transmitu orderů mám komise vždy nižší a kredit/debit sedí přesně dle mnou zadané ceny.

to bobek:
Nejlepší je otevřít si účet u IB tak, že sami napíšete do webového prohlížeče www.interactivebrokers.com a otevře si účet vpravo nahoře "Open Account" ... když se registrujete přes nějaký link z jakýchkoli webovek mimo oficiální stránky IBčka, zpravidla tam bývá odměna pro "zprostředkovatele", který pak má za vaše peníze odměnu (a vám se ty peníze strhnout ve formě zvýšených komisí).

Takže pro mě je "místní člověk" vše to, kde jsme nenapsali sami do webového prohlížeče www.interactivebrokers.com

T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...