Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

tom_czr,

[bold]a nemôže to byť tým, že ide o opcie na futures[/bold] ? Akože nemal by v tom byť rozdiel, ale pre isttou sa pýtam...

na paperu som ešte neskúšal, takže neviem. Ale aj tak je to hlúposť, aspoň sa mi to tak javí.

Inak ešte otázočka trošku po mimo: obchodujú sa opcie aj na micro gold futures ? (podľa cme.com asi nie, ale radšej sa opýtam)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kaskader:
Doporučuji postup při vzdělávání tento -> paper -> nefunguje-li něco, pak google -> nedaří-li se mi najít odpověď, pak support u brokera/chat -> pořád mi to nejde do hlavy, pak dotaz na fórum ;-)

Když někdo bude hledat zkratky a bude líný si sám informace prostudovat na webu, bude líný se zeptat brokera (kterého platí), pak mu nikdo nebude odpovídat. Já tady z mých reakcí nic nemám, můj server to není. Kolikrát vlastně přemýšlím, proč tu píšu :D

Peace :-) T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fajn. Rád by som ale s vami prebral modelový príklad. Vlastne ide o obchod na demo účte a chcem vedieť, resp. si chcem dať poradiŤ, že čo by som mal robiť v nasledovnej situácií.

Takže včera som zrealizoval bear spread na NQ:

sell NQ call 3670 FEB14
buy NQ call 3680 FEB14

dnes bol trh už na 3668 bodoch a ja som vôbec nevedel, že čo som mal robiŤ :D resp. ako sa zachovať v skutočnosti. Teraz už trh ide dolu, takže som rád akože. Ale čo robiť, ak zrazu NQ bude na 3670, resp. keď bude vyššie ?

mal by som okamžite vypísanú opciu kúpiŤ ? Ako sa zachovať, keď sa opäŤ dostanem do takejto situácie ? Jednoducho by som rád vedel, čo robia skutoční opční obchodníci v takýchto momentoch....

Ďakujem vopred za vaše rady/názory/odporúčania.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kaskader:
Skuteční opční obchodníci mají spočítáno, zda se jim vůbec vyplatí do takového spreadu vstoupit. Takhle na slepo do toho nejdou (teda mluvím za sebe). A od toho se pak vyvíjí i to, zda se už dále o pozici nikterak nestarají, nebo zda s tím něco dělají, když se přiblíží podklad, nebo něco jiného :-)

Každý je tady ve střetu zájmu co se týče pomoci ostatním. Vydělává se na něčem, na čem ostatní prodělávají. A když někdo ziskový přístup "vyklopí", pak existuje riziko, že to přestane fungovat. Takže nikdo ti tady kromě "obecně doporučovaných pouček" příliš klíčového know-how neřekne :-) Je třeba zapojit vlastní hlavu, nějaký čas to zabere. Zkus zadat nějaké obchody a přemýšlej. Taky mě tohle na začátku vysloveně štvalo, ale je to tak.

T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ach, prečo mi to komplikuješ ? ak nechceš pomôcť/poradiť, tak sem nepíš...

Ja sa nepýtam na žiadne know how. [bold]Jednoducho som chcel vedieŤ, že ako by som sa mal zachovať, keď sa moja vypísaná opcia na futures stáva ITM. Predať? Vypísať dalšiu ? Nechať sa priradiŤ ? (neviem či je to možné u futures)[/bold]

Kto ťa naučil šoférovať ? No predsa inštruktor v autoškole, alebo tvoj otec. Oni ti povedali, kedy sa ako zachovať, čo nerobiť, kde si dávať najväčší pozor, atď.. Prečo by mi nejaký trader nemohol pomôcť, že čo mám robiť v nejakej konkrétnej situáciií ? Ja nechcem od neho, aby mi prezradil jeho ultra bomba ziskový obchodný systém. Ja iba chcem, aby mi poradil, čo mám robiť, resp. či robím niečo zle, atď.. A to je predsa 5 minútová záležitosť prečítať si niekoho príspevok a poradiť mu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OK, tak mi zaplať, učiteli v autoškole jsi taky zaplatil. Pak tě to naučím. Jinak už ti odpovídat nebudu (tvým otcem totiž nejsem).
Možná to tak zatím necítíš, ale poradil jsem to nejcennější, pravdu. Jen asi nezní tak dobře a jednoduše :-) Univerzální odpověď na tvou otázku bohužel neexistuje, aniž by trader riskoval prozrazení svých postupů.
T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr ja chápem, že ty nemáš povinnosť každému tu odpovedať. Ale určite aj ty si volakedy mal veľa otázok a neverím, že nikdy si sa nepýtal na nejakých fórach na odpovede :D

Ale ďakujem ti. Lenže to, čo ty píšeš by mi môj účet nedovolil spraviť (lebo aj ked mám demo, ja akože pracujem iba s 5000 USD).

Ale aj napriek všetkému začínam byť frutstrovaný. Opcie sa mi zdali ako veľmi atraktívne hneď ako som si začal študovať. Lenže teraz mám pocit, že ja asi nemôžem byť opčný obchodník. Opcie sú super na hedging, ale ja nevidím zmysel ich obchodovať....

jednoducho, ja ich vnímam tak, že kvôli malým ziskom musím podstupovať veľké riziká a to neni ono. Tie stratégie, o ktorých som si čítal (IC, spready, covered call) sú všetky postavené tak ty teraz niečo zinkasuješ, ale tvoja strata môže byť až 5-krát väčšia ako to, čo si zinkasoval. Alebo sa deje to, že ty čakáš mesiac/dva, kým vypísané opcie vyexpirujú, aby si si mohol vydýchnuť, a pri konci trh ide proti tebe a ty sa opcií musíš zbaviť a inkasuješ stratu. Takže zbytočne si čakal a nič z toho...teraz vypíšeš dalšie opcie a zas čakaš a zas nevieš čo bude...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kaskader:
Takový je trading. Než začneš, musíš hodně studovat, hledat, pracovat na systému i na sobě. Do toho se Ti očividně nechce, hledáš zkratky na fóru. I pak, až budeš trader, musíš stále hledat, stále studovat a hodně pracovat. A i z těch hodně pracovitých uspěje jen malé procento. Jestli je to pro Tebe na douhé lokte, doporučuju Sportku. Dopadne to stejně, ale výsledek budeš vědět do tří-čtyř dnů.
Hodně štěstí.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kaskader:

Všichni co tu píšou mají pravdu. Trading je o učení a trpělivosti. O prvotních (velmi bolestivých) ztrátách a o pokoře k trhu.
Důležité je také v dobách mimiřádných úspěchů neusínat na vavřínech a stále se učit a sledovat co se ve světě děje.
I W. Buffet začínal s pár dolary a až časem, během x let, vydělal moře peněz.

Recept na rychlé zbohatnutí neexistuje. To by chtěl každý a burza by se zhroutila.
Než jsem začal být v zisku, začínal jsem 3x. A prodělal jsem nechutné sumy.

Osobně poslední 3 roky zastávám konzervativní strategii a zisky kolem 5-8% měsíčně (jak kdy) mi připadají skvělé.
Pokud delší dobu nevybírám každý měsíc vše co vydělám (tolik ani k životu nepotřebuji), účet kyne pak nečekaně hezky.
Spoléhám na sebe a na stáří si chci takto vydělat zajímavou sumu. Krom toho splácím nemalé dluhy z bývalého podnikání.
Trpělivost mám. Ať to trvá klidně 10-20 let, ale chci mít pak důstojné stáří a neřešit, zda si koupím 2 nebo 4 rohlíky.

Pokud máte tedy k dispozici momentálně 5K USD, měsíční výdělek např. v rozmezí 250 a 400 USD Vám může připadat malý, ale pokud vydržíte tuto počáteční fázi, za 2-3 roky můžete mít na účtu třeba 30K atd.
Pak už začnou být zisky zajímavější.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...