Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Helčo z toho si nic nedělej, já nerouměl spousta věcem a stále nerozumim. Je to totiý tím, že se na věci díváme z různých úhlů a tak stejnou věc vidíme jinak, je důležité si "stoupnout" a podívat se na jednu věc z různých úhlů (myšleno obrazně), pak to začne dávat smysl. Jak už Martínek napsal je to dole na ose, protože se jedná pravděpodobně o denní graf, tak jedna čárka znamená jeden celej den a další čárka druhej den. Dole na grafu si všimni, jsou měsíce a hrubě některé čísla jako datum dne v měsíci, zbytek, kde není pod čárkou napsané číslo (datum) musíš odpočítat od nejbližšího datumu. Ideální by bylo, kdyby sis stáhla nějaký program na trading a data a tam si to vyzkoušela prakticky, to je to nejlepší, co můžeš udělat, osaháš si to a pak to uvidíš z těch správných úhlů.

Pokud ještě nemáš žádný program tak je v diskuzi toho spousta ale asi bych doporučil co bylo doporučeno mě. Ninja trader, je zdarma a data se dají sehnat také zdarma. Tím se naučíš nejvíce.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ano, to chápu, ale když mám na témže grafu na ose x např. květen 2004 a teď mám čárky 4...14...26.. tak jak jsem přijdu na den který není zapsaný? tzn. neshoduje se s 4, 14 ani 26 a když odpočítám čárky jako by jedna znamenala jeden den, vůbec to neodpovídá. protože kdyby ano, tak by na 14 musela být 12ka... Určitě je to uplně jednoduché, ale já to vážně nechápu.. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Helco,

cena se pocita obvykle po ticich nebo po bodech, zalezi na meritku osy Y. Kazdy trh ma pocitani svych hodnot dane dle specifikaci, ktere je mozne nalezt na strankach burzy.

Co se tyce rozliseni grafu, tak to poznate opet podle osy X - kdyz tam vidite jen usecky pro dny, tak je to denni graf, kdyz jednu usecku kazdych 5 minut, tak petiminutovy apod. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Jirka_Z

Zdravím,

pro backtest je přiblížení se realitě primárním cílem. Rozhodně vyčkejte, než bude volume na odpovídajících hodnotách. Kromě toho, že Vám vyšší hodnota volume zaručí přesnější exekuce, Vám také zaručí, že trh bude mnohem stabilnější. (Ne tak snadno ovlivněn vztupem větších obchodníků na jednu nebo na druhou stranu).

Pokud backtestujete, můžete začít "vztupovat" do pozic cca 2-3měsíce před datem dodání. (Samozřejmě záleží na časovém rozmezí, po které je trh v daném kontraktním měsíci obchodován).

Přeji hezký den

Jonny-Em
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší trader nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu.Ale dokáže, se nenechat tímto trhem překvapit."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Jirka_Z

Myslím, že pokud máte množství otázek, jste na té nejlepší cestě. Bez otázek nejsou odpovědi, ani vůle k jejich získání. Mně se některé otázky ze samých začátků studia zodpověděli, až třeba po dvou letech. Většinou samozřejmě totální náhodou. :)

Tak přeji hodně trpělivosti...


Jonny-Em
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší trader nedokáže s přesností předpovídat vývoj trhu. Ale dokáže, se nenechat tímto trhem překvapit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, jak čtu všechny příspěvky, zjišťuji, že většina lidí se tu zabývá ID obchodováním. Dokonce někdo psal odhad až 97%. Čím to je? Je poziční obchodování tak "nevýnosné" nebo náročné nebo rizikové? Vrtá mi to hlavou, protože jako laik bych řekla, že lidé budou (alespoň na začátku) dávat přednost "klidnějšímu" obchodování. Tak proč?
Hana

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To hju1.

Ja bych nerekl,ze to je az takove procento.Je samozrejme,ze kazdy kdo zacina,mel by volit pozicni obchodovani z duvodu toho,ze na kazdou reakci,na kazdy vstup do obchodu atd.,bude mit vice casu na dukladnejsi analyzu.ID obchodovani se uz sklada castecne z urcitych navyku a automatiky a kazdy by mel mit uz nejake zkusenosti s obchodovanim,kde mel moznost se neco naucit.Mozna,ze vetsina kombinuje obe dve moznosti.Kazda ma svoje pro i proti a zalezi na kazdem co si zvoli,co mu vyhovuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...