Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Zdravím,

ospravedlňujem sa za dotaz, ktorý tu už určite bol, ale ešte som si nezvykol na štruktúru prostredia fóra.

Začínam s obchodovaním (po prečítaní manuálu na stránke www.financnik.cz) a hľadám na to nejaký software, na ktorom by som mohol nejakú dobu obchodovať len "skúšobne", najlepšie takým spôsobom, že si pri otvorení účtu nastavím, koľko chcem mať počiatočný kapitál a môžem začať s osobným testovaním na virtuálnych peniazoch.

Skúšal som Goldstar Trading, ale tam vám proste v účte dajú "50 000" a to je všetko, nenašiel som tam možnosť si svoj účet nejako modifikovať.

Ďakujem za pomoc.

PS: Web má len dva chatove kanály a nemôžem sa prihlásiť na ani jeden :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Predbežne ďakujem za rady.

Vyskúšal som MetaTrader, vyzerá zaujímavo, dovolí mi však obchodovať len foreign exchange, obecné komodity nie a takisto na ňom neviem nastaviť graf tak, aby ako časovú jednotku používal 1 TICK (resp. je tam na to tabuľka, ale hlavné grafy mi túto možnosť nedávajú).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny diskutující a děkuji zakladatelům za finančníka.
Jsem zde poprvé i když finančníka čtu již více než rok, demo jedu 17 a live mám 14měsíců, školné mám taky zaplacené. A ještě asi ne v plné výši.
Tedy můj dotaz: Mohl by mi někdo poradit, jak se vymanit ze stavu v kterém většinu času trávím? Nějak jsem stále v opačné pozici než jde trh a to tak dokonale, že po vyplnění objednávky se nedostávám téměř vůbec do plusu, pokud jdu za market tak je to 100% obráceně. Chyba je mne to vím, ale má někdo zkušenost, jak toto zlomit? Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trend, trend, trend...no v e-mini's jsou teda trendy nijaké, spíše spekulovat na swingy, stejně pokud člověk rozpozná trend tak je většinou u konce, opačná situace nastává pokud jde trh více méně celý den jedním směrem, to pak jenom opatrně zkoušet otočení a raději se nechat plout po trendu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

příčin může být víc, záleží na vašem obchodním systému a jak vám fungoval v demu. Můžete se sice držet trendu, ale to neznamená, že budete vydělávat, stačí mít příliš malé SL a jakákolivi mírná korekce vás vymete nebo opožděné vstupy příliš vzdálené od např. EMA34, ale jak jsem říkal příčin může být víc. Dá se říct, že jsem teprve trader "junior", myslím ale že základ je nějaký systém který funguje minimálně na 50% a maximálně omezovat ztráty, tak získáte určitou výhodu na trhu. Snad jsem to napsal alespoň trochu srozumitelně, pokud ne omlouvám se :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji všem za odpovědi a přidávám vysvětlení pro MNovak. Já jsem jel demo intuitivně a tak úspěšně, že jsem si založil live účet a ten mám, nikoli že jedu i live (no občas to zkusím a většinou zaplatím, zisk ve výši do 5 dolarů je pro usměv ostatních čtenářů finančníka). Nevěděl jsem nic o věcech, které by měl trader alespoň minimálně vědět, mimo jiné jsem vyučen ve střední americe. Nechtěl jsem však zůstat jen u toho , že budu klikat na myš a ono to půjde, a tak jsem začal hltat informace, ty mi zamotaly hlavu a dodnes jsem právě v tomto stavu, že jsem stále proti. Ano nastupuji asi pozdě sp 500, na měn. párech denní trend nějak špatně poznávám, po špatných seriích nastoupil také strach. Proto jsem položil tu otázku, jak se dá tento stav zlomit. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ja momentálne visím na demo účte v MetaTrader 4, počiatočný oný som si dal na 1000 USD. Otváram si rôzne grafy a snážim sa odhadnúť trend, nakúpim a predám alebo opačne a celkom to vychádza, nie je to však dobrá taktika. Podľa môjho skromného názoru je lepšie "zvyknúť" si na obchodovanie v konkrétnych vzťahoch (napr. obchodovať len v trojuholníku EUR-USD-CHF a pod.), resp. zvyknúť si a reagovať na spôsoby, ktorými sa trh s danou komoditou pohybuje (keď človek náhodne otvára grafy a obchoduje so všetkým, čo mu príde pod ruku len podľa real-timovej analýzy grafu, je podľa mňa v nevýhode oproti človeku, ktorý obchoduje s jednou komoditou a vie dianie na danom grafe aj spoľahlivo predpokladať).

Čo na to skúsení traderi?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO milas
DOBRÝ DEN!
Myslím si,že zažíváte pocit recese.Stav,kdy to prostě nejde.
JAK VEN?
Správná odpověď je ve Vašich obchodech a Ve Vás!
Opíšu teď cizí myšlenku,která Vás může,ale nemusí nakopnout.
Moje obchody vypadají takto:
Z posledních 100 obchodů jsem 10 obchodů skutečně prodělal.Prodělal jsem,protože jsem nedokázal dodržet
plán,který jsem si předtím stanovil.Veřte mi,nikdy už nechci tyto obchody opakovat.
Muj osobní tip: STANE SE TO ZNOVU!
Dalších 70 obchodů dopadlo tak nějak všeelijak.Někdy se to povedlo a já jsem něco vydělal.Stalo se,že jsem i něco
prodělal.Nakonec jsem dodržováním svého plánu dokázal vydělat více,než si vydělávám svou prací.Vím,že to funguje
a těším se,až si budu s více kontrakty skutečně vydělávat svoje dolary.
Můj osobní typ: To bude můj život.
Zbývá 20 obchodů.To je paráda! Je to možné? Kdykoliv tam vlezu,jde to se mnou! Třeba dnes to šlo dolů,potom
supersygnál ke vstupu.Mám ho!!!
Dneska tisíc,další den tisíc. Supervěc,účet stoupá!
Můj osobní tip: S více kontraktama mám milion hned!
MŮJ PLÁN PRO DALŠÍCH STO OBCHODŮ:
Z prvních 10 obchodů udělám polovinu.
Z dalších 70 obchodů udělám jen 60.
Zbytek udělám tak,jako těch 20 obchdů,tedy 35 obchodů.

Už je mám za sebou a takhle jsem dopadl:
Přeji Vám hezký den!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, jsem tu úplně nový, asi týden, pročetl jsem podrobně manuál a online test jsem zvládl na 97%, takže v základních pojmech se už trošku orientuji, ale přesto často narazím na něco čemu nerozumím např.
u komodit v grafech jsou většinou uvedeny tři typy:electronic, combined a open outcry - co to přesně znamená? electronic by mi došlo ale ty druhé dvě?

Chtěl bych začít zkoušet obchodovat na papíře, zatím uvažuji o Corn, Sugar a Coffee, jsou pro začátečníka vhodné?

Myslíte že je možné vycházet pouze z dvojitého dna/vrcholu a klouzavých průměrů? Ty složitější věci(jako ellitovy vlny a atd.) mi zatím nejsou moc jasný....
taky jsem nalezl např. na www2.barchart.com/commentary/story.asp?id=76946 rady jak se nejspíš budou vyvíjet trendy komodit, jde z tohohle taky vycházet?


díky moc, hrozně se mi to tady zalíbilo a střídavě prožívám euforii(když něco pochopím) a frustraci(když se mi zdá že vůbec nevím o čem se mluví) ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ondra.pavlik:

Párovanie príkazov sa uskutočňuje čisto elektronicky - to je electronic, alebo tzv. na pite burzy manuálne to je open outcry. Zlúčenie, skombinovanie týchto dvoch je combined. Resp. ten istý trh môže existovať v rôznych variantách, ako napr. zlato obchodované na pite a súčastne elektronicky.
Elektronické párovanie poskytuje mnoho výhod (rýchlejšie, menšie komisie, úplne rovnocenné ...), takže by som ho doporučil preferovať pokiaľ v elektronickej verzii má trh dostatočnú likviditu, alebo nie je špeciálny dôvod obchodovať pit.
Existujú obchodníci, ktorý úspešne obchodujú úplne jednoduché stratégie ako dvojitý vrchol/dno, takže je možné vychádzať len z toho.
Rady čo sa ako bude vyvíjať sú síce pekná vec, ale základnou zásadou by malo byť riadiť sa podla seba.
Doporučujem prečítať si tu čo najviac článkov, pozrieť diskusné fóra a uvažovať o návšete kurzov, mňa posunuli výrazne ďalej a ušetrili množstvo času.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ondra.pavlik

Možná by nebylo od věci, před tím, než se pustíš do živého obchodu s těmiti komoditami (Corn, Sugar a Coffee), zapátrat ve fóru jak velký účet je dobré mít, jaký margin blokuji jednotliví brokeri, na demu se podívat, jak volatilní tyto komodity jsou a z toho odvozený SL. Pak se podle OP s ohledem na objem jednotlivých obchodů dostaneš na velikost účtu. Podle mého skromného názoru tyto komodity pro úplné začátečníky moc vhodné nejdou, pokud nedisponuješ alespoň $ 20k, což je úplné minimum. Samozřejmě lze začít i s menším účtem, ale ...., no však si ostatní domyslíš sám.

[i]Můj osobní názor, který může být úplně zavádějící[/i]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo ja nechci obchodovat zive, ale na papire jen si to zkouset, koukat co se bude dit, pak se snazit prijit na to proc se to delo. Rozhodne si neverim tak ze bych chtel opravdu zacit natvrdo v horizontu mesicu:)ani momentalne nedisponuju potrebnou hotovosti :)

mam dalsi dotaz, vysledoval sem ze napr. Corn zacina vzdycky na uplne zacatku obchodovani pomerne dole a v prubehu obchodovani(myslim horizont cca pul az rok) jdou porad vicemene nahoru, nikdy jsem si jeste nevsiml za by kleslyvyrazne pod pocatecni uroven, kde je hacek systemu ze bych na zacatku obchodovani s nejakou Corn(uplne vymysleny priklad treba Sep 2008) takze v treba v May 2006 koupil a pockal treba rok az bude prakticky urcite vys? Je mi jasny ze nekde hacek bude, ale nejsem ted schopny prijit na to kde....

diky za trpelivost :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...