Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

jeste mne napadla jedna typicky začátečnická otázka:
Jak poznám kolik je momentální cena v reálném čase? Graf mi vždycky ukazuje nějaké rozmezí např. jak se pohybovala cena v uplynulé půlhodině, ale jak poznám za jakou cenu přesně v tomto okamžiku bych mohl nakoupit kdybych se právě ted rozhodl? Nebo je to tak že dam brokerovi příkaz a on nakoupí za cenu pro mne nejvýhodnější jakou bude v době exekuování příkazu schopný sehnat a nelze tu cenu úplně na puntik předem stanovit?

díky všem za odpověď a mějte se mnou prosím trpělivost ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to ondra.pavlik:

Na burze neustále dochádza k párovaniu príkazov za určitú cenu. Týchto párovaní môže byť za sekundu aj desiatky. Z tohoto dôvodu, aby cena bola vôbec sledovateľná, sa cena uvádza za nejaký čas (agregovaná), neviem si predstaviť sledovať tento reálny dátový tok.
Za akú cenu môžem nakúpiť, alebo predať v dannom okamihu je možné vidieť pri zobrazení tzv. market depth - kde je vidieť ASK a BID cenu. Už som to raz uvádzal, skúste si pozrieť pohyb ceny napr. ER2 na ICE (zadarmo real time dáta, síce tam nieje teraz veľká likvidita takže pohyb je tam výrazne pomalší) je to oveľa názornejšie ako to vysvetlovať. Linka je:

www.theice.com/blazeds/flex_sample/

Pri backteste sa väčšinou uvažuje že vstupujem za cenu close danného baru. Teda si určím na tomto bare chcem vstúpiť a použijem jeho close cenu ako vstupnú.

Do pozície môžem vstúpiť rôznym typom príkazov, v každom prípade sa musím rozhodnúť či preferujem pri vstupe čas alebo cenu. Teda vstúpim napr. príkazom MARKET, kde mám zaručený relatívne rýchly vstup ale nemám zaručenú cenu na ktorej vstúpim, alebo príkazom LIMIT, kde mám síce zaručenú cenu ale reálne do trhu môžem vstúpiť aj za hodinu alebo nikdy. Skúste si nájsť na Finančníku článok s popisom príkazov, bolo to tam pekne vysvetlené.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

moc dekuji za odpoved, uz jsem si ty ceny mnohem lepe ujasnil :-)

tady jeste jednou opakuji prvni cast sveho predchoziho dotazu, moc mne to zajima, muzete to nekdo zkritizovat?
tady to je:

mam dalsi dotaz, vysledoval sem ze napr. Corn zacina vzdycky na uplne zacatku obchodovani pomerne dole a v prubehu obchodovani(myslim horizont cca pul az rok) jdou porad vicemene nahoru, nikdy jsem si jeste nevsiml za by kleslyvyrazne pod pocatecni uroven, kde je hacek systemu ze bych na zacatku obchodovani s nejakou Corn(uplne vymysleny priklad treba Sep 2008) takze v treba v May 2006 koupil a pockal treba rok az bude prakticky urcite vys? Je mi jasny ze nekde hacek bude, ale nejsem ted schopny prijit na to kde....

jo a taky z toho jak to sleduji tak mi vychazi, ze kdybych chtel obchodovat pozicne v delsich obdobich(tydny/mesice) tak budu potrebovat vyrazne vetsi pocatecni ucet a nastavovat vyrazne vyssi SL-tudiz i riskovat vyrazne yssi castky, vidte?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, omlouvám se, že lezu do topicu, ale jako nováček nemam možnost založit si vlastní. Začínám se věnovat trochu obchodování na burze a proto jsem si dané téma zvolil i do diplomky. Chtěl bych Vás poprosit, jestli by byl někdo ochoten strávit pár minutek a vyplnil mi jednoduchý dotazník, týkající se práve on-line obchodování. Za případné vyplnění dík. David

Odkaz:

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peprník:
na futures u brokera si otevíráš účet jako spekulant, tj. ti nejde o kopec kukuřice, ale vydělání při nárůstu nebo poklesu ceny a tedy o spekulaci na cenu. Takže když se blíží, myslím, že už termín FND, tak ti broker pozici automaticky uzavře nebo minimálně kontaktuje, ale tak blízko FND jsem ještě nebyl, takže nevím, jak to reálně vypadá.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

diesel
řekl bych přečíst si zdejší manuály, abys věděl o co jde. pak zhodnotit, co bys rád obchodoval (opce, forex, komodity, akcie....) vzhledem k tvým finančním, časovým i jiným možnostem a aj sympatiím. a pak už jen sosej nvědomosti ostatních, vytvoř si strategii, otestuj ji zpět v čase, otestuj ji v rímci demo účtu, a pak se vrhni na live trading. Neuspěchej to!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nazdar
Toto asi nebude jednoduchá otázka pretože automatickým obchodovaním sa asi vela obchodníkov nezaoberá. Na stranke forexautopilot.com/ dole je odkaz PAY BY CREDITCARD ssl.clickbank.net/order/orderform.html?time=1220469962&vvvv=666f726578726f626f74&item=1&titl=&vvar=&name=&emal=&ctry=&zipc=&. Sú tam spomínané programy Forex Autopilot, MetaTrader 4 ale myslým si že to s nimi nesúvisi. Alebo áno? O čo tu vlastne ide? (konkretne myslím na na ten formular)

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,

zaujalo ma obchodovanie indexu DAX, na ktory aplikujem svoj vlastny system (zatial len obchody na demo ucte u CFD brokera s fiktivnou sumou 100 000 €).

Mam komplet spracovany back test od roku 2004 na zaklade CCI divergencii, ktory mi generuje vstupy do pozicii.
System ma negativny RRR 1,3:1, t.j. 130 bodov SL ku 100 b. profit. Teraz by som rad definoval moj posledny obchod na DAX indexe. Generovany CCI long signal bol 5.9.2008 o 10.00 hod., kde nastupujem o 11.00 hod. na open 6176,92 b. (pouzivam hodinovy time frame na pozicne obchodovanie), vystup 8.9.2008 o 9.00 hod so ziskom 13 000 € (100 bodov - 4 kontrakty). Ako si moze niekto vsimnut, islo o totalne protitrendovy obchod. Obchod zasiel do minusu na 6.095,56 co je 81,36 b. + 8 b. broker a burza = 89,36 (garantovany stop). Takze keby som mal mensi SL, bol by som vyhodeny z trhu so stratou.

Priklad dalsieho obchodu:
27.6.2008 CCI long signal o 10.00 hod., nastupujem o 11.00 hod. na open 6395,13 b. (hodinovy time frame), obchod sa dostal do plusu 69,77 b. odkial sa odrazil smerom nadol. Dostal sa az na hodnotu -70 b. kde mam nastaveny obchod v smere straty, to je pri minus 70 b. od otvorenej pozicie beriem obchod do strany short s nastavenym SL 100 b. Prvy obchod skoncil so stratou 130 b. 1.7.2008 o 13.00 h. druhy obchod (ako zachranca predosleho obchodu) zacal 30.6.2008 o 10.00 hod. ktory skoncil so ziskom 130 b. (alebo tzv. vyrovnanie predoslej straty) 13.7. o 13.00 h.

Takto mam vsetky obchody uspesne s jednou stratou 230 b. a ziskom 2150 b. od 1.8.2008 do teraz. Myslym, ze ked som aj u CFD brokera, vyhovuje my system, z ktoreho sa da spravit z 1000 € dalsich 1000 € zhruba za 4 mesiace.

Moze niekto skusenejsi vyjadrit svoj nazor k danemu obchodovaniu? Moj nazor k tomu je taky, ze je to vychytavanie protitrendovych obchodov, ak je trend natoko silny, ze negenruje ziadne korekcie, tak nastupuje do trhu obchod v smere trendu, ktory anuluje predoslu stratu.

Dakujem vopred za vase nazory!

pitr77

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...