Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

v podstate kazdy indikator a kazdy pattern ma sve podminky ,napr obecny DT lze brat bud uzky,nebo siroky do tolika a tolika svicek atd 7filtru = 7 podminek pro vzhled daneho patternu ale je to hodne okrajove receno,kdo obchoduje PA ,muze potvrdit ze cteni formaci je hodne individualni zalezitost a co jeden povazuje za DT druhy ma za RR atd
Je uz na kazdem jak to nakouka,casem (temer) kazdy, prijde na to ze to co mu ukazuji indikatory v grafu vidi a daleko drive

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to JKR:
v příspěvku vlákna Kdo jsme a co děláme, píšete že Vás váš kamarád začal seznamovat s tradingem v roce 2007, tady že už 2 roky řešíte výstupy. Můžu prosím vědět který údaj je správný? Případně jak časově přibližně vypadal Váš postup backtest - papertrading - livetrading - dnešních cca 10 kontraktů? Pokud jste začínal někdy v roce 2007, tak obchodovat dnes 10 kontraktů je myslím super výkon. Předem děkuji za odpověď a přeji hodně úspěchů.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

athoos:_ je to samozrejme obrazne receno,mel jsem tim na mysli ze vystupy resim od prvniho kontaktu s tradingem a stale hledam nove a nove stratregie vystupu,protoze to je dle me nejzasadnejsi vec na celem tradingu kdyz pominu psychiku,nikdy jsem nebyl moc na testovani ,ano je to treba ale backtest jsem nikdy neuznaval ,zacinal jsem vzdy papertradingem,pripadne tradingem s mensimy obnosy napr. trh YM ,navysovani kontraktu je pak pomerne rychla zalezitost ,pokud clovek vidi ze mu system nadeluje stabilne mesicni profity,ja jsem navysoval po jednom kontraktu z jednoho az na 5 po cca 8000usd profitu,dost netradicne jsem pak skocil zhruba pred 2mesici z 5 na 10.
Myslim ze backtest staci udelat tak na tydnu dat protoze jak porad tvrdim na vykreslenych grafech si vstupy najdu vzdy ,takze radeji demoucet a zadavat fiktivni pokyny,co da daleko vetsi statistiku a clovek se lepe pripravi na live.
Dost zasadni take je aby clovek bral penize jako ticky,nebo body, jakmile mate v platforme zaple zobrazeni v USD moc to hlave nepomuze

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JKR, Remarque: díky pánové za odpovědi. To s tím zobrazením ticků + nepřepočítávat na USD bude asi dobrá pomůcka. Já jsem každopádně na začátku, příští týden jedu na kurz emini. Finančníka mám prostudovaného, částečně i diskuzi. NT jsem nainstaloval, takže graf už jsem taky viděl :-). Díky všem zkušenějším kteří do fora přispívají, našel jsem zde odpovědi na spoustu začátečnických nejasností. Ještě se zeptám jak to vidíte s přechodem z ER2 na TF ( snad je ten symbol správně), jestli vy kteří jedete live, přejdete hned, nebo budete trh nějakou dobu jen sledovat. Původně jsem se chystal testovat a papertrade ER2, teď to vidím spíše na YM, i z důvodu menších pohybů. Těším se na kurz, jedinečná možnost setkat se a promluvit s lidma kteří se tomu také věnují, ať krátkou či delší dobu.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer přátelé,
Tak nevím, asi jsem úplný trotl, nebo mi můj mozek v mých 44 letech už nefunguje, ale nějak nemůžu pochopit jak dostanu data do programu NT.
Něco málo jsem tady pochytal, možná, zřejmě je rozdíl mezi analytickým software a obchodní platformou.
Dobře, NT je software, který mi umožní udělat Vámi doporučované backtesty a např. IB je platforma, kde si založím účet a můžu obchodovat, tudíž zadávat obchodní příkazy. Doufám, že chápu, že obchodovat sice můžu po propojení NT s IB i z NT, ale v IB si backtesty neudělám.
Moje angličtina je tak špatná, že žádná není a proto používám translator a už měsíc hledám kde bych mohl koupit historická data do programu NT. Nechce se mi věřit, že si musím nejdříve založit účet, abych vůbec nějaká historická data dostal. (A mimochodem, při založení účtu dostanu data jen od datumu založení, nebo i historická?)

Něco jsem našel na Barchart, ale zase nechápu co je streaming, 1 minute snapshot a CBOT mini (to asi budou mini kontrakty) ovšem co je důležitější, platba je na měsíc a já nevím, jestli dostanu historii nebo jen ten měsíc, např. od 25.09.2008 do 25.10.2008.

Píšu to trochu chaoticky, a pokud patřím, jak jsem si přečetl než jsem vložil příspěvěk, k lidem, kteří si nedokáží udělat vlastní názor na základě zde prezentovaných informací a bohužel mně nedokážete pomoci, pokládejte můj dotaz za bezpředmětný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Bulltip:

Ze zacatku se v tom clovek ztraci, ale ma se to takhle. IB je jeden z brokeru, od ktereho muzete ziskat hist. data. NT je analyticky software. Hodne lidi tady pouziva kombinaci NT + Mirus Futures. U Mirus Futures si lze zridit demo ucet, ktery je bez expirace. V NT se potom nastavi pripojeni na brokera, u ktereho mate zrizeny ucet. Muzete si potom natahat historicka data od daneho brokera, at uz je to IB nebo MF do sveho pocitace a delat backtest. U IB je nevyhoda v tom, ze musite fundovat ucet minimalni castkou, aby jste se k datum dostal a pokud neobchodujete, tak platite maly mesicni poplatek. Z toho podlehu se mi jevi kombinace NT + MF jako schudnejsi reseni pro zacatecnika. Rovnez nejste ochuzen o ziva data, takze lze delat i papertrading bez problemu. Snad to je dostacujici odpovet.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Bulltip:

Musite byt presnejsi. Pokud mate ucet u MF, tak vam budu moci poradit. Pokud u IB, tak bohuzel. Pokud mate propojeni NT + MF, tak se musite v NT v menu File/Connect pripojit na demo ucet u MF. Pote v menu Tools/Instrument manager najit futures kontrakt, jehoz hist. chcete ztahnout a zobrazit, zvolit si kontraktni mesic (pozor jsou tam vypsany vsechny mesice a u akciovych indexu jsou kontraktni mesice pouze ctyri a to 03, 06, 09 a 12) a tento pridat do seznamu instrumentu vypsanych v levem sloupecku. Potom zavrit okno a v menu File/New zvolit Chart. Tam si pak navolite v jake podobe graf chcete (minutovy, volume, range bar, tickovy), dale si zvolite casove rozpeti a potvrdite ok. Potom je potreba chvili pockat nez se to natahne.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...