Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Dobry vecer vsetkym..
Odkaz na stranku finacnika som dostal od priatela a velmi ma oslovilo zarabanie ( vydelavani) velkych penazi s laptopom na plazi. Opakovane som precital manual a mal som pocit ze sa jedna o " pomerne jednoduchu aj ked nie lahku" zalezitost. Double top a bottom, medvede a byci.. ALE: potom som dlho dlho listoval na diskusnom fore, cital prispevky traderov a spekulantov a z odbornych terminov, zo SW ( PC programov) a mnohych mne neznamych pojmov sa mi zakrutila hlava. Opakoval som si ze nie som ziadna babovka, ze treba hladat dovody ako to pojde a nie preco to nejde, mrkol som na v manuale spomenute stranky burz a moj zmatok sa este znasobil. Uvazoval som nad kurzom spreadoveho obchodovania v Prahe ( aj ked ste uviedli ze znalost zakladnych pojmov staci :-) ) ale bojim sa ze by to boli vyhodene peniaze...
Chodim do prace ( zdravotnictvo), vo volnom case luskam uz druhy mesiac financnika ale ... proste som v zavoze a neviem ako dalej. Ako je to s paper-tradingom? Pozeral som grafy aj s vysvetlenim a navrhnutou strategiou a vsteko mi bolo jasne, ALE...To si otvorim stranku s grafmi, poviem si kedy by som do trhu vstupil a kedy vystupil a v priebehu povedzme ( řekneme) dna sledujem vyvoj trhu a nasledne vyhodnotim svoj financny profit alebo neuspech? Alebo to skusit so spomenutym " SW - simulatorom - Gecko Track n Trade...?
Vdaka!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jste asi ve fázi, kdy se teprve začínáte orientovat v základech tradingu, a tak není divu, že po nahlédnutí do diskusního fóra se vám zatočila hlava ze všech těch pro vás neznámých informací. Přece jenom se tam probírají věci mnohem pokročilejší, než to minimum, co znáte teď. Ale žádný strach, to se zlepší, jen to chce čas a samozřejmě další studium (tj. pročítání článků na finančníkovi a třeba i části diskusního fóra určené pro začátečníky).

Než se vrhnete do diskusního fóra, doporučuji přečíst kromě manuálu i další články tady na Finančníkovi. Je jich tu opravdu spousta a velmi kvalitních, stačí mrknout do archivu článků. Mnohé z nich jsou určeny začátečníkům nebo lehce pokročilým, často jsou to i celé seriály článků na stejné téma. Dozvíte se v nich jak o software, tak o různých obchodních strategiích a vlastně o všem, co se týká tradingu. Jsem si jistá, že po přečtení všech těchto článků už budete rozumět mnohému z toho, co vám teď zamotalo hlavu. A manuál si přečtěte pro jistotu hned několikrát, abyste si všechny ty informace pořádně utřídil v hlavě. Přečíst ho jen jednou je podle mě málo.

Co se týče paper tradingu a backtestů, z článků na Finančníkovi bych vám doporučila zejména tyto:

www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/backtesting-papertrading.html
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/komodity-forex-backtestovani.html

Mezi backtestem a paper tradingem je asi tento rozdíl: Backtest je testování vaší obchodní strategie na historických datech. Postupuje se při něm zhruba tak, jak jste to napsal vy - tj. díváte se na graf, říkáte si, kde byste vstoupil a následně vystoupil. No a pak si to samozřejmě vše zapíšete do obchodního deníku. Paper trading je potom už vlastně takové obchodování nanečisto. V obchodním software už rovnou zadáváte vstupní a výstupní příkazy, jenom to vše děláte na demo účtu, nikoli na účtu opravdovém. Vše děláte v reálném čase, postupujete stejně, jako kdybyste obchodoval již doopravdy naživo (je to tedy vlastně takové trénování používání SW a taktéž trénink obchodování vašeho obchod. systému). A samozřejmě stejně jako při backtestu vše pečlivě zapisujete do obchodního deníku.

Rozhodně bych ve vašem případě nezkoušela žádné SW - simulátory. To začátečníkovi k ničemu není. Co potřebuje začátečník, je získat cit pro trhy. A ten nezískáte v simulátoru, ale jedině ručním backtestem.

Velkým přínosem pro začínající tradery je podle mě i nová kniha autorů tohoto serveru nazvaná Jak se stát intradenním finančníkem. Ale ta je spíš už pro ty lehce pokročilé. Rozhodně doporučuji nejprve přečíst všechno co se dá tady na stránkách Finančníka. Článků je tu mnoho, takže vám čtení chvíli potrvá, navíc je to vše zcela zdarma. A až tu všechno poctivě nastudujete, pak už budete sám nejlépe vědět, jestli si chcete kupovat knížku či ne, a zda chcete právě tuto, nebo nějakou jinou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tym " SW - simulatorom" som myslel - Gecko Track n Trade..- t.j. obchodny SW na ktorom je mozne skusat strategiu obchodovania. Optimalne by bolo sledovat vyvoj trhu na grafe, poznacit si vstup vystup, S/L a nakoniec stratu alebo profit. Cela animacia by nemala byt dlha a mala by predstavovat tak cca 2-3 mesiace..
Z toho co som cital je najviac podobny gecko track´n trade ale pokial viem, je to len trial na 2O dni...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

financnika procitam uz nejakou dobu, ale tohle je muj prvni dotaz v diskuzi. (zatim nebyl problem vse najit:-)
1) Potrebovala bych jestli by mi nekdo mohl vysvetlit co to je MAE/MFE. nejakou predstavu uz samozdrejme mam, ale moc by mi pomohla definice. napr. mi neni uplne jasne co presne si zapisovat do obchodniho deniku.
2) Mam Sierru level.8 a nejak porad bojuju s historickymi intra. daty konkretne by me zajimaly FESX a Euro Schatz data. sierra nejaka ma, ale jdou mi nacist pouze 1 mesic dozadu, ikdyz mam nastaveho historical intraday data download 200 days. nevite prosim nekdo jak ziskat s starsi data.

Chtela bych podekovat za tyto vynikajici stranky.
Vsem preju hodne uspechu!

Predem diky za odpovedi,

Begemotik :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den.

Som novacik

Stale su mi neni jasne niektore veci:

1. Ak vstupim do pozicie napr. nakupu (LONG), znamena to, ze pocas celej doby co budem v tejto pozicii, budem stale nakupovat? A ked vystupim z tejto pozicie, znamena to, ze automaticky predam?
Rozdiel potom z nakupnej ceny pri vstupe a ceny predaja pri vystupe sa potom rovna zisk alebo strata ?

2. Naco si uctuju brokeri este komisiu ked maju zisk so spreadu + (margin, v pripade neuspechu) ?

3. moje naklady na obchod potom su: (margin, v pripade neuspechu)+ spread + komisia ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sztula: IKdyž nejsem úplný nováček, díky moc za vysvětlení. Je to super popis a hned ho využiji ve svých obchodech. Dělal jsem něco podobného a přišel na základě toho, proč byl můj systém stále v červených číslech.

to jbygy:
ad 1) když vstoupíš LONG, znamená to že jsi nakoupil a spekuluješ na rust ceny, tj. když cena poroste, máš zisk, jinak ztrátu. Pokovaď obchod uzavřeš, znamená to vlastně "prodej".
ad 2 a 3) Hold někteří brokeři jsou "nenažraní" a chtěj tě co nejvíce oškubat. Nekdo má velký spread, někdo má komisi. Nutno si spočítat. kdo je nejvýhodnější, ale zároveň jaké služby poskytuje, jaká je exekuce příkazů, atd.

Pozor na margin, to je pouze vratný poplatek za otevření obchdu. Při uzavření obchodu ho dostaneš zpět!!!
Tvé náklady sjou jen spread, popř. komise.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jbagy!
Přečtěte si ještě jednou pořádně v manuálu co je to vlastně margin a co je to komise.
- Komise je z čeho komoditní broker žije (forexoví brokeři zase nemají komisi, ale spread). Je v ní zahrnut i poplatek, který broker platí burze.
- Margin není příjem brokera, ale jakási rezerva na Vaše případné ztráty. Berte to tak, že se tím broker jistí aby jste neprojel v obchodech více než můžete zaplatit. Představte si situaci, že by jste měl na účtě 5000 USD a mohl si otevřít
50 kontraktů a na každém se dostl do ztráty 200 USD. Takže by jste byl v dvojnásobné ztrátě než máte na účtě a následovalo by složité vymáhání dluhu. Proto Vám broker blokne určitou částku a tím Vás omezí v rozletu, takže si můžete dovolit koupin např. jen 1-2 kontrakty s dostatečnou rezervou na ztráty. Když se Vaše ztráty zvýší natolik, že se přiblíží určité definované úrovni, broker Vám pozice zavře a ztrátu vyrovná proti blokovanému marginu. Není to ale jeho zisk. Co jste projel přejde do peněženky těch, kteří byli ziskoví.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim tradery,

jak je mozne udelat z 200 tis. Kc za 4 dny 7 mil. Kc? :S Viz. obchodni denik na www.xtb.cz/repository/cz/soutez/2008Porsche/results/2008-10-24_Statement_50595.htm

Ocividne to dela skriptem. Pozici drzi cca sekundu a zrejme otevira ve smeru predchoziho trendu. Je to chyba programu MetaTrader nebo je to normalni?

Proc kdyz pozici otevru rucne ja, okamzite jsem v minusu (ale on uzavre o vterinu a je v plusu)? Diky za odpoved...

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...