Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

SIERRA chart- nastavení


PET

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Honzo, možná je to "fantasmagorie", ale rozhodně zajímavé téma, protože mě konečně přinutilo podívat se, co vězí za rozdílnými range,t,v grafy :-) a výsledek není až tak moc povzbudivý...:-(

Lukáši, njn zkouškový..:-( Ale chtěl jsem se zeptat, jestli třeba tvůj broker (nebo poskytovatel dat) umožňuje backfill 2s. Pro testy na jiných grafech než minutových je backfill 30s vážně dost problém, jejich vypovídací hodnota je dost mizerná... resp. tickové grafy nejsou tickovými, range bary jsou range bary o dané velikosti, ale pouze do chvíle než range za 30s přesáhne jejich definovaný range, volume to samé..., pro minutové grafy to až taková komplikace není, jedině pro posun na B/E... to je asi důvod, proč to tady zatím nikdo moc neřešil...
H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
Honzo souhlasim s tebou, ze je to neprijemne. Ja osobne jsem nad tim stravil dost zoufale chvile. Dobra informace je, zes na to prisel a muzeme si na to dat pozor - backtest se hold musi delat na poradnych datech. Takze si vsichni davejte pozor na data z backfillu, protoze muzou delat neplechu - a myslim ze se nejedna pouze o tickove grafy.
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzo R,
no takjsem si dal ER2M6 coz je tusim june, v tu dobu jsem live nejel, takze je to backfill. data mam +-233t ackoli jsem nastavil jiny TF. jinak mam i 2sTF, takze mam asi 2s backfill. je fakt ze po tomhle jsem nepatral zatim. nepotreboval jsem to. kazdopadne souhlasim, zajimeve tema. nejsou data jako data :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Petr:
já mám taky backfill z IB - většinu dat mám ukládanou real, ale nestíhám začátky obchodního dne a ty mám staženy přes backfill - no a myslím, že ty data se pro např. tickový graf použít nedají. Jestli se pletu, tak mi prosím poraďte jak lépe dělat backfill, abych neměl problém - vis. výše. Možná dělám někde chybu, ale nevim o tom.
Děkuji, Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzo, pokud by to šlo jinak budu rád, ale obávám se, že lepší data z backfillu nedostaneme..Jedině to můžete dělat tak, že si necháte od rána zapnutý počítač a dáte si tam paperúčet který máte normálně k dispozici k reálnému účtu a data si necháte stahovat tímto způsobem..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pokud si data opravdu nenahravate realne pri obchodovani, dostanete pouze 30s z backfillu a ty se Vam hodi pouze pro takovou strategii, kde Vam 30s data budou stacit. Napr pro WCCI bych rekl jsou nedostacujici.
Dalsi moznosti je pak si objednat 2s data z SCMagic. Data jsou vzdy od udane doby na jejich strankach do doby, kdy jste zaplatili. cili pokud nekdo nema ucet u IB a chtel by testovat i predchozi mesic co nejpoctiveji ci potrebuje velmi presna data, tak si je kazdy mesic muze doobjednat z SCMagic. Sice vzdy dostanete cely balik, ale to myslim neni problem. Mesicni data by Vas tak vysli myslim na 24$

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

předem bych chtěla říct, že na tento server nepřispívám, protože mám pocit, že opravdu nemám čím. Tímto bych také chtěla poděkovat všem přispívajícím a hlavně provozovatelům za provoz tohoto serveru. Nyní k mému problému:

Protože mé znalosti v oboru počítačů jsou skutečně jen uživatelské, mám problém s propojením IB a Sierra chart. Vše je nastaveno tak jak má být a informační okno v Sierra chart se mě pořád ptá, zda je přístup těchto dat z IB povolen.Účet u IB mám založený a fundován. Sierra chart však zatím zakoupenou nemám. Nemůže to být tím, ýe využívám zkušební verzi?
Omlouvám se, jestli je odpověď někde na tomto serveru, ale nenašla jsem nic.

Dík za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...